Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Öngyilkosság után a pokolra...

Öngyilkosság után a pokolra jutok? Valami büntetést kapnék, nem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 10. 14:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
A pokol a vallás középkori agyszüleménye, hogy normál törvények hiányában kordában tudják tartani a tanulatlan pórnépet.
2021. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
41%

Az öngyilkosság a legnagyobb gyáva tett, amit egy ember tehet. Nincs az a dolog/ember, amiért valaki erre vetemedhet. Mindent meglehet beszélni, szülők, rokonok, barátok, szakemberek.

Nem magadnak ártasz vele a legjobban (átvitt értelemben) , hanem a körülötted élőknek. Keress fel egy szakembert!

2021. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
57%

HA valaki öngyilkos lesz az elég ráutaló magatartás, hogy nem kíván a létben lenni tovább, tehát nem lesz örök életű

Ne legyél öngyilkos, nem éri meg!

2021. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Luther nem osztotta az álláspontot, mi szerint az öngyilkosok mind az öngyilkosok mind elkárhoznak, ezt azzal indokolta, hogy szerinte aki öngyilkos lesz az saját démonai áldozata, vagyis ugyan olyan áldozat mint egy ember akit megöl a rabló az erdőben.

Viszont én mégis inkább azt tanácsolom, hogy ne kövess el öngyilkosságot, nem oldod meg vele a problémáidat, csak elfusz előlük. Talán kérd meg az urat imában (ne arra, hogy oldja meg helyetted a problémáidat, hanem arra), hogy segítsen átveszészelni ezt nehéz időszakot. De egy szakembert felkeresni nem szégyen.

2021. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
40%
Valóban sohasem éri meg, másfelől azért mert mindent amit érzel 1 pillanatnyi érzelmi kép.
2021. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Egyik legrosszabb karma, saját magunk elleni bűntett, újra ugyanazt az életet kell elkezdenünk és ugyanazokat a fennmaradó karmákat kell maradéktalanul ledolgoznunk. Viszont nem osztom, hogy gyávaság. Menekülés, de nem feltétlenül gyávaság. Mert más szempontból bátorság kell ahhoz, hogy valaki megtegye.
2021. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#6 Szerintem sem gyávaság. Élet ösztönnel szembe menni, elég durva. Család terhére vagyok, örülnének neki szerintem, viszont nem akarok jobban szívni ezután, ha van valóban pokol.
2021. jún. 10. 14:59
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért vagy a család terhére? És ezen nem tudnál változtatni?

Jutalmat biztos nem kapsz érte Istentől, a problémád nem oldódik meg.

2021. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Tamara Laroux élménye egy öngyilkossági kísérlet után:

https://www.youtube.com/watch?v=-q1Uf2f4wI8

2021. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
8, 9 vagyok, nekem is volt olyan periódus az életemben 30 éves korom körül, hogy öngyilkosság közelébe kerültem. Az segített, hogy hitre jutottam.
2021. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!