Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy egyházi iskolában...

Ha egy egyházi iskolában megtalálnák valakinél a Sátán bibliáját, kicsapnák?

Figyelt kérdés

Aki nem ismerné, ez a "kontrollált egoizmusra" épülő vallás-szerű filozófia (és egy nagy fricska a keresztény vallásra).

[link]


2010. aug. 29. 18:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fejtsd ki. Nekem meggyőződésem, hogy rengeteg katolikus szó szerint veszi ezeket a történeteket. Ami elgé nagy baj. De akkor térjünk át a szimbolikus jelentésre: Az ember nem értem, hogy miben hibás. Hol szúrtuk el? Nyilvánvaló, hogy őrültségeket csinálunk, tönkretesszük a bolygót, háborúzunk, idióta szabályokat találunk ki, rágódunk a múlton, nem engedjük el a régi sérelmeket, stb. Szerintem ezzel mindenki egyetért. De ez kinek a hibája? Hogy ilyenek lettünk? Ne mondd már nekem, hogy az elején valaki elrontotta. Nem hiszem. Nincs abban logika, hogy annak még mindig mi szívjuk a levét. Felmerül a kérdés: az embereben miért nincs egy fejlettebb ítélőképesség, hogy harmonikusabban éljen a környezetével?
2010. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Az előtted szóló vagyok ismét.

Nos, mint említettem, szimbolikus értelmezés. Hogy pontosan mi az ősbűn, azt nem tudjuk, mert már nem lehet még egyszer elkövetni. Minden vallás tud róla, a buddhisták is, csak ők nem morálisan, hanem mentálisan értékelik. Az elme sötétségének, korrupciójának hívják, kábaságnak, amiből fel kell ébredni. Ugyanarról beszélnek, mint mi.


De akármi is volt, ennek eredménye az az állapot, hogy az ember befelé vak lett, nem látja Istent, nem ismeri fel önmaga isteni létét, tehát nem látja igazán önmagát sem. Kifelé tapogatózik, és az anyagi világot tartja valóságnak. Ez tűnik reálisnak, mégis mindig csapdába kerülünk. Ugyanis ha ehhez vagyunk hűek mindig egy embertelen, bűnös életmódot választunk. Egyedül a hit képes kiemelni az embert ebből.


Egyes magyarázatok szerint Isten eredetileg csak két embert teremtett, de ők szellemi lények voltak. A bűnbeesés következménye volt a halál, és ahogy a mi világunkban a test halála a szellem élete, úgy akkor a szellem halálának eredménye volt az anyagi test élete. A bűn forrása maga az anyagi test, mert Isten szemében mi most halottak vagyunk, és a test halála után látunk majd színről színre. Addig vakon tévelygünk az illúziók világában, ahogy a buddhisták is mondják.


Nem is untatlak itt tovább, hiszen annyit lehetne írni erről a témáról.

2010. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ja, még egy dolog. Az általános magyarázat szerint Ádám és Éva azaz férfi és nő, azaz az egész emberiség követte el a hibát és követi el a mai napig. Azzal, hogy nem bízik istenben és mindig a kígyót választja.
2010. szept. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!