Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek! Titeket is...

Munkanélküliek! Titeket is megtalálnak a biztosítók?

Figyelt kérdés

Álláskeresésben vagyok, és több helyre küldöm az önéletrajzom. Nem szeretnék ügynöki munkát végezni, ezért alaposan megszűröm azt a kevés lehetőséget is, ami adódik. Mégis, a biztosítók állandóan megtalálnak az ügynöki munkájukkal.

Titeket is?

Pl tegnap jártam úgy, hogy felhívott egy hölgy az I@G biztosítótól, hogy hallotta, munkát keresek, és ő tudna ajánlani, megbízási szerződéssel. Kérdem, honnan tudja ezt? Erre, hát valamelyik munkatársa az @NION biztosítónál is dolgozik, ott látta az önéletrajzom, és átadta neki, hátha oda szívesebben mennék dolgozni. Mikor mondtam, hogy köszönöm, nem érdekel, közölte, jobb, ha elfogadom, mert ennél jobb lehetőségem már nem lesz.

Ez nagyon szíven ütött.


2011. júl. 5. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Ne foglalkozz velük. Egy ilyen biztosítónál mindent megtesznek, hogy oda menj dolgozni, nem törődnek semmivel. Ha biztosítótól hívnak, akkor határozottan és azonnal le kell tenni a telefont.

Ennél CSAK jobb lehetőséged lehet :)

2011. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Én Gyes-em végén vagyok már, nem küldözgetek még önéletrajzokat soha, mégis megtalálnak állandóan, és munkát ajánlgatnak. Tudod, nagy xarban lehetnek a biztosítók, hogy lasszóval fogják az embereket. Nem kell, hogy szíven üssön amit mondtak, ez is a pszichológiai hadviselésük része. :) Dög.ljön meg mind!! Nekem már okoztak több százezres kárt, fúú, de utálom őket!! (az apróbetűs részt elfelejtették nekem elmondani, mikor aláírtam velük egy szerződést... és mikor megszüntettem a biztosításomat, az összes befizetett pénzem elveszett - közel 800 ezer Ft).
2011. júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Néhányszor felhívtak már, de inkább leveleket írnak.

Még azt sem nézik meg, hogy én nem felelek meg, mert se tapasztalatom, se jogsim, se kocsim nincs, a legutóbb küldött "Üdvözöljük, kedves leendő munkatársunk" levélben márpedig jogsit kértek. Azt hiszem, az pont az ING volt, utána is néztem a hatalmas támogatásnak, amit elvileg adnak. Valamit tényleg kapnék, de az x százezer forintot nem 1 -1 hónapra adják, hanem kb fél-1 év alatt annyit adnak összesen. Na de mellette kell fizetni a laptophasználati, telefonhasználati díjat és még az üzemanyagot sem állják, amivel futkosnék az ügyfelekhez.

2011. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na igen kérdező, abba azért gondolj bele, hogy ha ez a munka egy icipicit is a "jó" kategóriába tartozna, akkor két órán belül betelne az összes helyük, hisz rengetegen keresnek munkát.

Az, hogy így kell telefonálgatniuk, egyértelműen mutatja, hogy az a munka kivételesen rossz, rosszabb mintha szippantós kocsit vezetnél (mert érdekes, a szippantóskocsi-vállalat soha nem hív fel, hogy alkalmazottat keres, mert így is van jelentkező!)

2011. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megnyugodtam, hogy nem csak engem tüntetnek ki a figyelmükkel. :)

Nekem is szoktak e-mail-t küldeni, hogy ekkor és ekkor, itt jelenjek meg, és ennyi.

Egy normális munkáltató telefonon egyeztet időpontot. Legalábbis szerintem.

2011. júl. 5. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
És még hozzájuk jön a Zepter és társaik. Valami szörnyű. én a télen kerestem munkát. Ezerszer rákérdeztem amikor visszahívtak, hogy ugye nem ügynöki és nem jutalékos. ÁÁÁ dehogyis. Aztán mégis. Sokszor elgondolkodtam rajta, hogy talán őszintébbek lennének, ha ilyen esetben ki kellene fizetniük a költségeidet. Tudom, hogy hülyeség a dolog, de annyira bosszantó.
2011. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, a Zepter a másik.

Nekem is mindig azt mondják, nem ügynöki, odamegyek, és jobb esetben nem úgy kezdik, hogy ezt és ezt kellene megvenni, mielőtt munkába állsz :S

2011. júl. 5. 09:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engem is. A biztosítók és a Zepfter meg a DAS is. Holott az összes általám regisztrált honlapon kiemelve írtam, hogy vállalkozói jogviszony nem érdekel csak alkalmazotti.
2011. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!