Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy neten is...

Miért van az, hogy neten is megtalálnak a mentálisan beteg emberek?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy még az interneten is (fórumokon, blogokon ahova kommenteket írok)megtalálnak a mentálisan beteg emberek??? Olyan, mintha ezeket vonzzanám!


Valamilyen módon kialakul egyfajta csevegés akár fórumon, akár blogkommentek formájában, és hamarosan ki is derül, hogy 5 személyből 4 valamilyen mentális zavarral küzd. Ez a sejtésem, akkor be is igazolódik, amikor a fórumon kívül is elkezdünk levelezni, vagy csetelni.


Az egyik depreszióval küzd, úgy, hogy pszichológushoz is kell járnia, a másikról kiderül, hogy droghoz is van köze, a harmadiknak személyiség zavara van...


Miért találnak meg az ilyen emberek neten? Már szinte, ha valaki új ír privátban, kezdek attól tartani, hogy csak nem egy újabb beteggel van dolgom?!


Most nem arról van szó, hogy valaki csak szomorú, vagy átmenetileg van nehéz időszakban és önkényesen mondja ki magáról, "divatból",hogy ő depressziós. Az említett embereknek a viselkedéséből egyértelműen kitűnik egy idő után, hogy valami nem oké velük, és ez be is igazolódik.


Nem ítélem meg ezeket az embereket, csak azt nem értem, hogy találnak meg ennyien? Mi az, amivel szinte "vonzzom" őket?


2011. jún. 23. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló a hasonlót vonzza...Ez törvényszerű.Legyél optimistább,próbálj meg szemléletet váltani és akkor hamarosan más emberek is!!!

Sok sikert,drukkolok neked!

2011. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Alapjában véve mosolygós, optimista vagyok! Mindig mindenben a jót, pozitívat keresem. Nem lehet, hogy éppen ez a pozitív hozzáállás vonzza őket? Majd a kommunikációnk során így jutnak lelki energiához, mert nem bírálom őket, stb.? Köszi a válazodat!

2011. jún. 23. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

tükőőőrtojázss! :D heheheh


mi az hogy személyiségprobléma? :D mutass már egy embert akinek nincs baj az életében, se a személyiségével.

2011. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

11:21vagyok


például 10:36 is egy "beteg" ember. ha a naivitást annak mondhatjuk. ugyanis hiába van hatással másokra az ember, a tolvajok ritkán lopnak tolvajoktól, és a jó embereket is betalálhatja néhány idióta.


10:40

de ez lehet, ideggyógy stílussal vonzónak találnak, mert enm érzékelnek téged veszélyforrásnak. talán nem mered kimondani igazán a véleményed. vagy nem tudsz nemet mondani

hol szoktál írogatni? ha valami pszicho fórumon, ne lepődj meg

2011. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány 100%-osan egészséges ember van a világon?
2011. jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De mi az, hogy "valami nem oké velük, és ez be is igazolódik." ???? Magyarázd meg.


Engem konkrétan kiráz a hideg az olyanoktól, akik elképzelnek 1 sémát és aki a séma kritériumainak megfelel az normális, mindenki mással "valami nem oké".


Mi nem volt oké velük? Bárányt áldoztak? A seggük volt a fejük helyén és fordítva? F@szorruk volt? Esetleg kutyakaját ettek?


Magyarázatot kérek! Ha pl. az 1400-as években élsz és azt mondod a föld nem lapos, akkor azt mondja mindenki, hogy valami nincs veled rendben. Ha gyógyszert adsz valakinek és meggyógyul tőle akkor elégetnek mert boszorkány vagy. ÉRTED MIRE AKAROK KILYUKADNI? Gondolkozz mielőtt elkönyvelsz embereket ilyennek vagy olyannak.

2011. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbb válaszoló!


Egy-két levélváltás, telefonos (értsd netes szóbeli) beszélgetés után észrevehető az, pl. hogy valaki egy még szinte idegen számára teljesen kitárulkozik. Utána elvárja, hogy napi szinten tartsd vele a kapcsolatot neten...mert szerinte olyan jó, hogy meghallgatom. Viszont ugye nekem nem kötelességem készen állni, napi szinten hallgatni őt/őket, és ezt egy idő után közlöm. Mire a reakció az, hogy manipulál, hogy én milyen érzelemmentes egyén vagyok, hiszen ő bízott bennem, barátként tekint rám, én pedig hanyagolom. Nos, normális ez a viselkedés és felnőtt személytől? Valóban mentálisan egészségesnek mondható az ilyen viselkedés? Meg időközben kiderült pl. 2-3 emberről az is, hogy tulajdonképpen orvosi papírja van a betegségéről...


Remélem, te is érted, hogy nem önkényesen, és nem én ítélem meg hogy most az a személy milyen, hanem valóban beteg.


Azért is feltűnő számomra, hogy miért, mivel vonzzom én magamhoz az ilyen személyeket neten?

2011. jún. 23. 18:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenek energiavámpírok. Rád zúdítják a problémáikat, leszívják az energiáidat, de ők ebből táplálkoznak és feltöltődnek.

Érzik hogy sebezhető vagy és meg tudnak támadni.


Amúgy hol "szeded össze" őket? ;)

2011. jún. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ehhez hasonló fórumokon, vegyes fórumokon... kategóriák:

egészség, kultúra, vallás, ezotéria.

Érdekes mód, az informatikai topikokból még nem talált meg ilyen :D

2011. jún. 23. 20:11
 10/11 anonim ***** válasza:

"egészség, kultúra, vallás, ezotéria"


iiiigen gyanús. :))

2011. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!