Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyország tündérmese...

A mennyország tündérmese azoknak akik félnek a haláltól?

Figyelt kérdés
Pokol pedig ilyeszgetés az egyház részéről hogy uralni tudja az embereket? Hiszek Istenben de nem hiszek se a feltámadásban sem a túlvilágban. Abban hiszek hogy itt és most kell élni szeretni egymást ölelni azokat akiket szeretünk s élvezni az életet mert csak ez az egy életünk van.
2021. aug. 17. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem hogy valaki hisz Istenben, de mem hisz a túlvilágban? Szerintem te csak szeretnéd azt gondolni, nyugodtan élhetünk bárhogy nem lesz a tetteinknek következménye. Ezzel az a bibi, hogy már itt, a földön is vannak szabályok, törvények, következmények. Minden tettednek, szavadnak meg van már itt is a következménye. hogyne lenne majd akkor sokkal inkább a élet után? Ahogy van egy társadalomnak szabály rendszere, úgy van a teremtőnek is szabály rendszere. Csak éppen azt nem lehet kijátszani, nincsenek kiskapuk.
2021. aug. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pelgrim ***** válasza:

Nem, a mennyország nem tündérmese, hanem a tudat állapota, valamint a pokol is.

A tény, hogy a valásos előjárok ezeket a fogalmakat használták fel, hogy azza a népet kordában tartsák, semmi köze e fogalmakhoz.

Tény az hogy szavainknak, tetteinknek, sőt még a gondolatainknak és érzelmeinknek is következményei vannak. És mivel a tudat nem úgy mint a test, nem anyagból van, a következmények nem semmisülnek meg a halál alkalmával, a tudat és annak tartalma is folytonos.

2021. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

"A mennyország tündérmese azoknak akik félnek a haláltól?"

Akad ilyen is, de a legtöbb hívő pont le**raja a halált. Ezt inkább csak az ateisták fogják ránk.


"Pokol pedig ilyeszgetés az egyház részéről hogy uralni tudja az embereket?"

Igen. A köcsög egyház nem szeretné, ha a hívők ölnének, lopnának, hazudnának, irigykednének, részegeskednének. Le akarják uralni az embereket!


"Hiszek Istenben de nem hiszek se a feltámadásban sem a túlvilágban. Abban hiszek hogy itt és most kell élni szeretni egymást ölelni azokat akiket szeretünk s élvezni az életet mert csak ez az egy életünk van."

Ö bakker, megint te vagy? Megint benyaltam és válaszoltam :)

2021. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

"Soha nem értettem hogy valaki hisz Istenben, de mem hisz a túlvilágban?"

Troll. 3-4 hónapja naponta feltesz 3-4 féle kérdést. Ő az, aki a gyülekezetekről is panaszkodik napi szinten

2021. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A materializmus tündérmese azoknak akik félnek a túlvilágtól?

Na, pontosan ilyen ostobán hangzik a te kérdésed is kedves kérdező.

2021. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4# az utolsó idők gyulekezeteiről nem én panaszkodom, hanem maga Úr Jézus. Javaslom elolvasni a filadelfiai és a laodiceai gyülekezetekhez írt levelet. Igen troll is vagyok néha, nem tagadom néha öncélúan is de sokszor építő jellegű kritika is vezérel. Még mindig jobb mint savanyúcukornak lenni akit bosszant más jó kedve.
2021. aug. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyesztgetés :))))))))
2021. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tehát hiszel Istenben, de soha nem akarsz vele találkozni. Ez miért jó?
2021. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!