Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen pozitív motivációja...

Milyen pozitív motivációja van a keresztényeknek arra, hogy a mennyországba kerüljenek ? Mi lesz a mennyországban a hitetek szerint ami miatt érdemes akár egy egész életen át szenvedni sajnálatos esetben például ?

Figyelt kérdés

Muszlim vagyok, érdekelne hogy a keresztényeket azonkívül mi motiválja hogy a mennyországba kerüljenek, hogy rettegnek a pokoltól. Ami ugye egy negatív motiváció. Amit hallotam a keresztényektől eddig, az elég "sótlan levesnek" tűnik nekem a mennyországot illetően. Leszámítva természetesen, hogy hitük szerint Isten közelében lehetnek ! Ezt elfogadom mint pozitív motivációt, (így ezt ha nem muszáj esetleg ne is írjátok) de ezenkívül mi van még ?


(Nem arra gondolok, hogy miért érdemes jót cselekedni az evilági életben... az egy másik kérdés lenne.)


A kérdés őszinte, nem provokálok. Komolyan érdekel hogy látjátok.


Abdullah ;)



2021. aug. 16. 20:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ennyi, nincs szükségünk húrikra. :)
2021. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is sokat gondolkodtam azon hogy milyen lehet a mennyország. Sok predikaciot hallgattam. Végül arra jutottam hogy valami olyan kell, hogy legyen, amit most emberi elmével képtelenek vagyunk meg felfogni. Mert Istent is képtelenek vagyunk felfogni, nem tudnánk elviselni a szeretetet az emberi elmenkkel. De a feltámadásban képesek leszünk rá.

Szerintem akkor lehet ezt megsejteni, mikor az ember valamiért nagyon el kell hogy távolodjon a földi perspektívatol (pl közeleg a halál).

És a muszlimok milyen mennyországban hisznek?

2021. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Én nem rettegek a pokoltól. Én nem félek semmitől, mert Isten gyermekei nem félnek semmitől! A félelem a gonosz műve, nincs benne isteni. Ld. Star Wars filmek!!!
2021. aug. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%

nem minden kereszteny retteg a pokoltol es nem minden kereszteny gondolkodik a mennyorszagon

rossz nyomon vagy

2021. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

4+ - es most ird le, milyen mennyorszagban hisznek a muszlimok es mi a motivaciojuk

engem ez annyira erdekel

nem provokalok

2021. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem rettegek a pokoltól. Egyszerűen Istennel akarok lenni, mert nekem ő a minden. Nem akarok mást.
2021. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
#6: Szép gondolat a részedről :)
2021. aug. 16. 21:28
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a mennyország a lényegi pont e helyzetben, hanem a feltámadás, csak valamiért arrol kevesen beszélnek.


Tehát a motivációm a jó életre, az utána való örök boldogság és a feltámadás. És egyébként jól is érzem magam hogy jó vagyok.

2021. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#8:


Így van a legnagyobb boldogságra akkor tehetünk szert a Földön ha jótetteteket cselekszünk. Ez önmagában motiváló hogy jók legyünk. :)


"az utána való örök boldogság"


Ezt hogyan képzeled el ? Mi okozná majd ezt az érzést Benned ha ott leszel ? Mitől lennél ennyire boldog ott szerinted ?

2021. aug. 16. 22:24
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy egy első században élt embert hirtelen beletennénk a mai világunk egy gazdaságilag fejlettebb társadalmába, pl. Budapestre. Teljesen elképedne, hogy milyen dolgokkal találkozik. Megnyomok egy kapcsolót a lakásomban, és világosság támad? Beszélni tudok (telefonon, interneten) valakivel, aki a föld másik felén él, sőt akár az arcát is láthatom beszéd közben? Gépek szállnak a levegőben, és néhány óra alatt elvisznek több ezer kilométerre? Egy apró tűszúrás árán (oltás) meg lehetek védve halálos betegségektől? Mozgóképre rögzíthetek eseményeket, és bármikor visszajátszhatom őket? Satöbbi satöbbi. Az első századi emberünk azt mondaná, hogy soha nem gondolta, hogy ilyen dolgok lehetségesek, ezek "csodák" lennének a számára. A Biblia azt írja, hogy "Ő [Isten] ad bölcsességet a bölcseknek és tudományt a nagy tudósoknak." (Dán 2:21b)

Én azt gondolom azonban, hogy Isten az igazi "nagy dobásait" nem árulja el a tudósoknak sem, hanem a Mennyországra tartogatja. A mai világ "csodáit" is felül fogják múlni az elkövetkező korok "csodái", ha még van annyi ideje a földnek. De a Mennyországban a személyes kapcsolatokon kívül, amelyek persze nagyon fontosak, olyan elképesztő dolgok lesznek, amelyeket maga Isten készített a maga tökéletes tudásával, a maga tökéletes és teljes bölcsességével a saját gyermekei számára. Minden szülő szeret jó ajándékokat adni a gyermekeinek, amelyek a gyermekét boldoggá teszik. Isten legnagyobb ajándéka saját maga, de mellesleg grátisz ad egy tökéletes világot is a gyermekeinek.

De hogy mi lesz pontosan, azt nem tudjuk emberileg felfogni jelenleg, mivel a fizikai testünk és ebből a fizikai világból származó korlátolt tapasztalataink és elképzeléseink behatárolják az elménket.

Van egy betegség, a színvakság, amely azzal jár, hogy az ember nem lát színeket. Állítólag felfedeztek egy szemüveget, amelyet feltéve az ilyen betegek képesek színeket látni. Láttam egy videót, amelyen egy kb. 55 éves színvak embernek ilyen szemüveget ajándékozott a családja. Az ember feltette a szemüveget, és nem akarta elhinni, amit látott. Aztán úgy kezdett ugrándozni, és futkosni, mint egy gyerek. Azt mondogatta, szinte dadogva, hogy "Amit látok,... amit látok az olyan..., nem tudom milyen,... az olyan IGAZI."

A valódi világ, amelyre teremtett minket Isten, az a Mennyország, ez a világ minde szép és csodás dolgával is csak előképe, mintegy fekete-fehér kétdimenziós állóképe annak, ami a mennyben van. Ezért itt csak vándorok és idegenek vagyunk, arra a világra, arra a "városra" várva, és azt keresve, amit Isten készített az őt szeretőknek. Azt pedig tudjuk, hogy Isten abból tudja, hogy szeretjük őt, ha megtartjuk a parancsolatait. Az ő parancsolatait pedig Jézuson keresztül adta nekünk végleges formában. Ha ezeknek engedelmeskedünk, akkor Jézus Krisztus nyomdokain járva bejutunk oda, ahova ő jutott, azaz a Mennybe és az örök életre.

"Hallottam, hogy egy hatalmas hang szól a trón felől: Íme, Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig népei lesznek, és maga Isten lesz velük, és letöröl minden könnyet a szemükről, és halál sem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak. A trónon ülő ezt mondta: Íme, újjáteremtek mindent." (Jel 21:3-5)

2021. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!