Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ertsem meg ateistakent...

Hogyan ertsem meg ateistakent jobban az Isten hivoket?

Figyelt kérdés
Erdekelne hogy egyesek hogy lettek vallasosak, milyen erveik vannak e mellett.

#Isten #Vallaa
2021. aug. 17. 16:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo


"Biblia idezet vagy mi bizonyitotta?"


Mindenki mas.

En mindig hittem Istenben, annak ellenere, hogy ateista szuleim voltak, es semmilyen vallasos nevelest nem kaptam sehol. Semmit nem tudtam a keresztenysegrol, keso kamaszkoromig.

Egyszeruen kisgyerekkorom ota erzek egy isteni jelenlétet a világban, magamban, az eletemben. Erzem, hogy a resze vagyok. Tehat mondjuk ugy, hogy hitem mindig volt.

A vallas, az mas. Az a hit kozossegi gyakorlasanak rendszere. Kulonbozo ritualekat, kereteket ad a hit kifejezesenek es megosztasanak. Ezert is van annyifele, mert kultura fuggo is. Eletem soran volt, hogy ugy ereztem, akarom a kereszteny vallast vallani es gyakorolni, meg azt is, hogy nem - csak a hitem volt. Amikor igen, akkor a vallas gyakorlasa erositi es noveli a hitemet, "uzemanyagot" ad hozza, es ez nagyon jo erzes.

Nyilvan mas ez azoknal, akiket igy neveltek.

De alapbol van szerintem olyan, hogy valakiben van spiritualis erzekenyseg es erdeklodes.


A hit egy erzes. En erzem Isten jelenletet. Neha egeszen erosen erzem. Boldogga tesz, igy van a vilag a helyen, nem tudom elkepzelni mashogy.

A vallasok teziseit, Biblia szavait, ritualekat ("ezek tenyleg azt hiszik, hogy .........??") szerintem ugy ertheted meg, hogy azok nagyreszt atvitt ertelemben ertendok. Olyasmi, mint a kolteszet. Ha szeretsz verseket olvasni, akkor erted.


Tehat semmifele Biblia idezet, semmifele "bizonyitek". Ez egy vilagnezet, ugyanolyan, mint a materializmus.


"Nekem pont teljesen ellenkezo erzesem van. Teljes mertekben elkepzelhetetlen tartom a letezeset mar kis korom ota es nem tudom hogy miert"


Itt megvalaszoltad a sajat kerdesedet, szerintem. En ugyanigy vagyok a sajat vilagnezetemmel. A tied teljesen ervenyes es tiszteletben tartando. A lenyeg, hogy ne probaljuk meg megvaltoztatni egymast - az ateistakat nem kell megteriteni, a hivoket nem kell kigunyolni.

Ezt nagyon jol meg lehet csinalni - nekem ugye a csaladtagjaim nem hisznek. A ferjem ateista: ugy, mint te, soha az eletben nem hitt semmifele istenben vagy istenekben. El se tudja kepzelni. Nem volt ebbol soha problemank.


Egyebkent engem is mindig erdekel, masok miert hisznek es miert nem. Ha ez joindulattal es tisztelettel zajlik, akkor ez lehet jo tema.

2021. aug. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

21+


"Nem feltetlenul muszaj valami ertelmenek lenni annak hogy itt vagyunk. En igy vagyok vele."


"A te helyzetet csakis egy szerencsetlen veletlen amibe semmi ertelme logikat keresni"


Latod, pl. ezek a te vilagnezetedbol fakado gondolatok.

Semmi gond nincs vele, ezek szemelyes dolgok.

De ezekre sem kell bizonyitek neked, hanem koveted az intuiciodat, mondjuk igy.

2021. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
En biztosan nem kotekedbi jottem.
2021. aug. 17. 20:32
 24/29 A kérdező kommentje:

22

Igy van

2021. aug. 17. 20:32
 25/29 anonim ***** válasza:

Megint és megint. Hívő, keresztény, ateista ember nem reprezentálja a hitet a kereszténységet és az atezmust.

De ezen az oldalon mindig belefutunk ebbe a hülyeségbe akármelyik oldalt nézzük

2021. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ajánlom Mircea Eliade Szent és profán című könyvét. Remek példákat hoz arra, hogy milyen a hívő ember világkép és ez miben más, mint egy nem hívőé. Eliade alapvetően vallástörténész, nem akar meggyőzni arról, hogy higgy. De több olyan véleményt hallottam, olvastam, amiben nem vallásos emberek írják/mondják, hogy ez a könyv segített tisztábban látni a vallásos gondolkodást illetően.

[link]

2021. aug. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Egy következetes ateista vagy öngyilkos lesz, vagy kábítószeres. Vagy nem következetes. Más lehetőség nincs, mivel szerintük az életnek nincs értelme, végső célja. A tisztán racionális gondolkodás ide vezet. Csakhogy az ember nem racionális. Érzelmek, ösztönök befolyásolják, a szubjektív nézőpontja, amiken nem tud teljesen uralkodni. Ha teljesen magára akarja erőltetni a racionális gondolkodást, elpusztul. Ezzel szemben van az irracionális hívő világnézet, ami bevallottan értelmet keres az életnek és a szubjektív nézőpontra helyezi a hangsúlyt.
2021. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
27-es ezt a hulye dumat mar hallottam.
2021. aug. 19. 15:36
 29/29 KZitus ***** válasza:

olvasva a hozzászólásaidat, gondoltam elküldök egy rövid filmet, hogyan változott meg néhány ember, és minek a hatására:

[link]

2021. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!