Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ertsem meg ateistakent...

Hogyan ertsem meg ateistakent jobban az Isten hivoket?

Figyelt kérdés
Erdekelne hogy egyesek hogy lettek vallasosak, milyen erveik vannak e mellett.

#Isten #Vallaa
2021. aug. 17. 16:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Röviden: Fogadd el.
2021. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Nem minket kell követned és megértened, hanem az Istent. Ha engem követsz mindig hátul maradsz! Istent keresd, ne a hívőket!

Én pl. így születtem, hogy az Isten küldött a Földre, a Bibliát csak később olvastam.

Pl. ez olyan mintha te csúnya lennél és azt próbálnád megérteni, aki szépnek született.

2021. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
12, ez nem jó hasonlat. Szépnek vagy csúnyának lenni nem választható dolog, olyan külsővel születsz, amilyen géneket örököltél, ezeket nem magadnak válogatod össze. Hívőnek viszont nem lehet születni, ez egy döntés. Bele lehet születni valamilyen vallást gyakorló családba, de akkor se magába a hívő létbe születsz bele, hanem csak a vallásos szokásokat fogod természetesnek találni, ha ezekkel nősz fel. De ha vallásos családban nevelkedsz, akkor is lesz majd egy pont, amikor te személyesen eldöntöd, hogy igen, te tényleg hiszel ebben a vallásban, nem csak azért nevezed magad mit tudom én katolikusnak vagy akárminek, mert a szüleid annak neveltek.
2021. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"Olyan természetes nekem, mint a nap az égen. Ez megmagyarázhatatlan. Nem tudok nem hinni. Amikor elbuktam, elfordultam, elhagytam őt, akkor is teljesen tisztában voltam vele hogy van akkor sem tudtam mem hinni. És Ő akkor is egyengette az utamat. Visszatekintve látom keze nyomát az életemen."


Nekem pont teljesen ellenkezo erzesem van. Teljes mertekben elkepzelhetetlen tartom a letezeset mar kis korom ota es nem tudom hogy miert

2021. aug. 17. 17:19
 15/29 anonim ***** válasza:
35%
#10 aki hívő keresztény nem pusztán példaképnek tartja Jézust hanem Úrnak. Ha nem tartod annak aki, pusztán egy példás életű embernek, akkor humanista, istenhívő vagy, de nem keresztény.
2021. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
14# na látod:) akkor értsd meg magad és megérted őket is.
2021. aug. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 KZitus ***** válasza:

Szia

Korábban nem hitten Istenben. Azt gondoltam, mint a legtöbb ember, ha lenne Isten, nem engedné meg azt a sok fájdalmat, amit az embereknek el kell szenvedniük. Én akkor úgy láttam, ahány ember, annyi tragikus élet. De miért???????

Azt mondták amikor valaki megbetegedett, vagy meghalt, "Isten így akarta", "amit Isten rá mért", vagy " magához szólította"

Na ezeket nem hittem el, de a kérdés, az megválaszolatlan maradt: Miért vagyunk? miért élünk itt?, mi az élet célja?

Sok sok beszélgetés után a témáról, és rengeteg olvasás után a témában, arra jutottam, megér egy próbát, hátha találok választ a Bibliában.

Minden kérdésemre kaptam választ, azóta van értelme és célja az életemnek, mert nem emberi elképzeléseknek hiszek már, hanem magának a Teremtőnek, aki mindent létrehozott, minket is. Ő elmondja részletesen miért kerültünk ebbe az áldatlan állapotba, miért szenvedünk annyi sokat, és azt is (ami a lényeg), hogyan fogja az emberiséget megszabadítani, és helyreállítani azt az eredeti állapotot, amiért az embernek létrehozta és csodálatosan gyönyörűnek megteremtette a földet.

Minden ma élő embernek lehetősége van élni a megtisztított földön, ahol Krisztus lesz a Király. Azt, hogy mint uralkodó milyen lesz majd, arról ír a négy evangélium :-)

Szóval én így lettem, "hívő" :-)

Nem tudom ez mennyire, vagy miben segít tégedet. Köszönöm ha megírod nekem.

2021. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

"Na ezeket nem hittem el, de a kérdés, az megválaszolatlan maradt: Miért vagyunk? miért élünk itt?, mi az élet célja?"


Nem feltetlenul muszaj valami ertelmenek lenni annak hogy itt vagyunk. En igy vagyok vele.


"Ő elmondja részletesen miért kerültünk ebbe az áldatlan állapotba, miért szenvedünk annyi sokat, és azt is (ami a lényeg), hogyan fogja az emberiséget megszabadítani, és helyreállítani azt az eredeti állapotot, amiért az embernek létrehozta és csodálatosan gyönyörűnek megteremtette a földet."


Na es mit mond pontosan?

2021. aug. 17. 19:11
 19/29 KZitus ***** válasza:

#18

Nézd minden embernek más az élete. Ez is befolyásolja az életről alkotott képét. Azt írod: "Nem feltetlenul muszaj valami ertelmenek lenni annak hogy itt vagyunk." - ok, megértem ha így gondolod. De ha pl, apa nélkül kell kezdened és élned az életedet (11 hónapos koromban meghalt), hát ez egy olyan tényező, amely állandó kérdéseket. Miért pont nekem kellett ebbe a helyzetbe kerülnöm? Ki a hibás ezért? Miért ad Isten egyik gyermeknem apát, a másiktól miért veszi el?......szóval ezek a kérdések soha nem merül fel senkiben, akit (normál esetben) anya-apa nevel fel. ez csak egy példa, miért keresheti valaki a válaszokat....


"Na es mit mond pontosan?" röviden, Ádám és Éva bűne miatt. Bővebben, erről ír a Biblia. Évtizedek óta olvasom, de mindig kincseket találok benne, és újabbnál újabb dolgokat ismerek meg belőle.

2021. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

"Miért pont nekem kellett ebbe a helyzetbe kerülnöm? Ki a hibás ezért? Miért ad Isten egyik gyermeknem apát, a másiktól miért veszi el?......szóval ezek a kérdések soha nem merül fel senkiben, akit (normál esetben) anya-apa nevel fel. ez csak egy példa, miért keresheti valaki a válaszokat...."


Sajnalom ami veled tortent, de az hogy masban nem merul fel ilyen kerdes az eleg nagy tulzas.

En mindig ugy gondoltam hogy en csak egy vagyok a tobb milliard ember kozul.


Szerintem a "Miert pont en?" az egyik legbutabb kerdes. Abbol a 8 milliard emberbol mindenki megkerdezheti hogy "Miert pont en?"


A te helyzetet csakis egy szerencsetlen veletlen amibe semmi ertelme logikat keresni

2021. aug. 17. 19:58
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!