Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a külömbség a református...

Mi a külömbség a református és a katolikus vallásba? Nem értem! Nem ugyanazt hirdetik? Vagy nekik más az IstenüK?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz az Istenük természetesen. A tanítások is sok helyen megegyezik, de azért vannak lényeges különbségek. Pl. a katolikusoknál 7 szentség van, a ref.-nál csak 2. A reformátusok nem gyónnak, azt vallják, a bűnt csak Isten bocsáthatja meg, nincs szükség közvetítőre.


A reformátusok azt mondják, egyedül a hit által üdvözül az ember. A katolikusok szerint szükségesek a jócselekedetek is.


Ezenkívül a reformátusok hisznek az eleve elrendelésben.


Hú, most hirtelen ennyi jutott eszembe, de szerintem még van pár.

2010. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos különbség az Oltáriszentség, ami a katolikusoknál megvan, míg a reformátusoknál nincs meg. Az Oltáriszentségben valóságosan jelen van Jézus Krisztus, ez a Szent Jelenlét, ezzel áldozunk, hogy Őt vesszük magunkhoz. Nagyon fontos szentség. A reformátusoknál ez nincs, ott csak emlékeznek.
2010. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A katolikus egyházban megvan, hogyan kell értelmezni a Bibliát, és fontos a szenthagyomány, aminek letéteményese a katolikus egyház. A reformátusoknál mindenki maga próbálja értelmezni a Bibliát; a szenthagyományt elvetik, a Szentírás egyedüliségét hangsúlyozzák.
2010. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A különbségnek történelmi háttere van. Amikor Luther Mártonnak elege lett a katolikus klérus korruptságából és a tévtanítások burjánzásából, meg akarta reformálni a katolikus egyházat. Nem örültek neki. Így egy külön egyház jött létre, a református. Amiben az a mókás hogy amiket akkor Luther akart (pl hagyják abba a bűnbocsátó cédulák pénzért árulását stb) azok nagyrészt azóta bekövetkeztek, tehát a mai egyház akár bocsánatot is kérhetne Luthertől, hogy előre látta mindezt.


Persze a reformációval meg az a baj hogy a Biblia nemzeti nyelvekre való lefordításával a hagyományos egység széttörött, mindenki másképp kezdte értelmezni a Bibliát, és a lényegről szépen elfeledkeztek.


Így a megkövült reformációt (ami merevebb lett, mint a katolikus egyház volt) a pünkösdi karizmatikus mozgalom igyekezett megújítani. Ezeket az egyházakat csak nálunk szektázzák, más országokban teljesen természetesek a karizmatikus egyházak, és őket is "protestánsnak" tartják, mert a reformáció folytatását látják bennük. Ezek csak Krisztus követésére és Isten igéjére kívánnak támaszkodni, de nekik meg az a bajuk,hogy nagyon gyerekes módon a csodákra fixálódnak.


Maga az Egyház az Jézus követőinek az egysége, nem földi intézmény, tehát akár katolikus, akár református valaki, aki követi Jézust,az az övé.

2010. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előzőhöz egy apró helyreigazítás: Luther az evangélikus egyházat alapította, nem a reformátust. Azt Kálvin.


De az valóban úgy van, ahogy az előző válaszoló írta, hogy az egész reformációt Luther indította el.

2010. szept. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi, ezt nem tudtam. Kint Angol nyelvterületen a Lutheránus protestáns. Evangélikus nem is létezik,mert az Evangelical az a pünkösdi karizmatikus gyülekezetek neve.

Szóval akkor nálunk ez az evangélikus egyház.

2010. szept. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző: Angol nyelvterületről írsz? Igen, ezek az elnevezések tényleg megtévesztőek. De most már világos. Köszi, én is tanultam most újat, nem tudtam, hogy arrafelé így mondják.
2010. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a komoly különbség, hogy nincsenek faragványok és nem imádkoznak szentekhez.Jézus által imádkoznak az Atyához és nem szentek által.
2010. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!