Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagy református?

Katolikus vagy református?

Figyelt kérdés
Ha igen melyik és miért?
2011. aug. 14. 21:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
21%
Mi a probléma?
2011. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
46%

hülyén tetted fel a kérdést, de érthető


református vagyok és azért mert a szüleim is azok, református templomba kereszteltek meg stb

2011. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
19%
Csak katolikus! A katolikusok mind jók, a reformátusok mind rosszak. A reformátusok kisgyerekeket esznek, míg a katolikusok a mikulások, mindannyian.
2011. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
35%
református, azért lettem az, mert anyukám így szerette volna, és azért jobb mert a katolikusok sokkal álszentebbek és karót nyeltebbek
2011. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
23%
Jézus csak egy egyházat alapított, és ez a katolikus. Az összes többi többé-kevésbé keresztény egyházat hatalomvágyó emberek alapították, akik tetszőlegesen többé vagy kevésbé önkényesen eltértek a jézusi hittételektől.
2011. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%
hát én rosszul vagyok pl attól h a katolikus templomban minden aranyozott és giccses...attól is rosszul vagyok h a pápa úgy él mint egy király..és csókolgatni kell az arany gyűrűjét miközben az aranyozott trónszékéből a szegényeknek arról papol h a pénz nem boldogít stb stb.akkor már inkább Assziszi Szent Ferenc..és engem nem tudtok meggyőzni az ellenkezőjéről.
2011. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Református vagyok.Osztom az utolsót mert a katolikusok sokmindenben hisznek csak istenben nem :S.
2011. aug. 14. 22:05
 8/30 anonim ***** válasza:
57%
Mindenhol vannak szarládák. A reformátusok nekem szimpatikusabbak, talán ott kisebb a szarkavarás, viszont emiatt kisebb a befolyásuk is. Az viszont tagadhatatlan, hogy a misék sokkal bulisabbak, mint az istentiszteletek. Van mit nézni a papon kívül is :-)
2011. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
57%

Én muzulmán vagyok, igaz nem vagyok olyan húdevallásos sem, így annyira nem tudok hozzászólni talán a témához, de szerintem a katolikus vallás nekem nagyon álszentnek tűnik sok szempontból, a keresztény felekezetek közül sokkal szimpatikusabbak számomra a református pl. vagy a pravoszláv.

persze aki katolikusnak született, az most nem tud mit csinálni, de én nem tudnék egy ilyen egyházat követni ....

2011. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
78%
Evangélikus.
2011. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!