Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi lenézik azokat,...

Jehova tanúi lenézik azokat, akik nem tartoznak közéjük?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem lenézik, de diszkriminálják őket. Példával élve csak az megy a paradicsomba aki jehova tanú.
2021. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Le bizony. Úgy állnak a dologhoz, hogy aki nem JT, az a sátánt szolgálja. A sátán szolgája pedig nem ér annyit, mint azok, akik az Urat szolgálják.
2021. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
"Világiak"-nak hívják a kívül állókat. Aki nem ért egyet velük valamiben pedig szintén Tanú, azt pedig rossz szellemiségünek bélyegzik meg. Azt pedig nem nagyon fogja lemosni magáról. Lényegében kiközösítés nélkül is úgy fognak bánni vele, mintha ki lenne közösítve.
2021. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3# A kiközösítettet elméjéjében betegnek nevezte a havi lapjuk.
2021. aug. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Feleannyira sem mint amennyire a többi keresztény felekezet gyűlöli a JT-ket.
2021. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
A hazugságot gyűlölni kell. Ha ők ragaszkodnak a hazugsághoz, akkor eggyé válnak velük, így a hazugság gyűlöletéből ők is kapnak. Ez az ő döntésük. Ahogy az is, hogy a hazugságuk miatt lenézőek és pökhendiek. Ezt mindenki nehezen viseli.
2021. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Mert te ám szent vagy gondolom. Az emberek 99%-ának semmi baja a JT-val. Én többet JT-t ismertem teljesen függetlenül a vallásuktól és abszolút nem éreztem őket sem lenézőnek sem pökhendinek. Néha-néha szóbahozták a témát, de annyit mondtam, hogy "ne haragudj, de erről nem szeretnék beszélni" és minden sértődés nélkül tudtunk témát váltani.


Sokkal pökhendibbek azok akik nagyon verik a mellüket, hogy mennyire keresztények.

2021. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem mondtam, hogy szent vagyok, de nem ragaszkodom a hazugsághoz. Neked tetszik, ám legyen. Téged is lenéznek, mert téged nem vonz a jehova szó tehát nem vagy érdemes a megmentésre. Igen, ezt vallják. Sőt, ha az utcán fetrengenél éhesen, akkor is max egy újságot kapnál tőlük, mert ők csak a saját tagtársukat tartják érdemesnek arra, hogy segítséget nyújtsanak neki.
2021. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

Persze... tudjuk, hogy te jobb vagy mint ők.


A keresztények mint pl te, csak felöltik a hitet mint valami subát aztán amögül gúnyolódnak meg gyűlölködnek, csak még meg is magyarázzák, hogy az ő gyűlöletük miért JÓ gyűlölet. Te mennyit szoktál adni az utcán fetrengő koldusoknak, te farizeus...

2021. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem a 'lenézik' szó a megfelelő erre, inkább különlegesebbnek érzik magukat a sajátos tanaik miatt, amit mások nem osztanak. A baj ott van, hogy ezek a sajátos tanok (Jézus Mihály angyal, akit karóba húztak, Szent Lélek az csak egy erő, stb.) bibliaellenes hazugságok.
2021. aug. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!