Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! mi a véleményete...

Keresztények! mi a véleményetek a keresztes háborúkról?

Figyelt kérdés
Valóban ez volt Isten szándéka hogy a szentföld ismét keresztény legyen ?

2021. aug. 27. 08:33
1 2
 1/18 qkker1 ***** válasza:
23%
Istennek semmi köze hozzá /egy kitalált valaminek ne is lehet/ ugyanúgy vallási fanatikusoknak köszönhető, mint a mostani Iszlám "szent háború"!
2021. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem biblikus. Semmi köze Istenhez és az igaz keresztényekhez. Nem az vagy, akinek mondod magad, hanem a cselekedeteid mutatják meg, hogy ki vagy valójában.

Isten szándéka elég világos a Bibliában. Mindenki térjen meg és váljon krisztusivá

Ha én az ateisták vagy a sátánisták nevében elkezdek gyerekeket ölni, akkor sem az ateisták és a sátánisták a felelősek, hanem csak én

2021. aug. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tehát az érintett pápák nem is voltak keresztények?
2021. aug. 27. 09:18
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

A keresztény Krisztus-követőt jelent. Ebbe szerinted belefér a területszerző háború? Mások lemészárlása?

Nem, nem voltak keresztények, csak annak hazudták magukat

2021. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A nagy többség mégiscsak a hitéért halt hősi halált nem de? akkor velük most mi van, feltámadnak vajon?
2021. aug. 27. 09:31
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Isten ismeri a szívüket. HA hozzáfértek a Bibliához, akkor nem igazán van mentségük. De tényleg gondolod, hogy egy hívő, aki a megszentelődés útján van, szelíd és a szeretetet gyakorolja, elhiszi, hogy a gyilkolás belefér?


de nem tudom, lehetetlen ismerni az összes katona indítékát. Még egyét is. Isten viszont tudja, majd ő ítél

2021. aug. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

"Nem, nem voltak keresztények, csak annak hazudták magukat"

Nem hazudták, ők annak gondolták magukat.

2021. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

"Nem hazudták, ők annak gondolták magukat."

Mondjuk ez is igaz, de szerintem ez sem mindenkire vonatkozik. Voltak ott bűnözők is

2021. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk ez is igaz, de szerintem ez sem mindenkire vonatkozik. Voltak ott bűnözők is"

Nem is magukra a seregekre gondoltam. Azok sokszor elég vegyes emberekből lettek verbuválva. Hanem akik indították, szervezték ezeket a hadjáratokat, akik áldásukat adták rá, ők ezt abban a hitben tették hogy keresztényi kötelességük a hitük terjesztése és Közel-Kelet visszafoglalása.

2021. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Fel sem fogjuk a 21. századi agyunkkal, hogy a Szentföldnek milyen jelentősége volt a középkori ember számára. Lelki értelemben értem most, a gazdasági okok sem voltak egyáltalán elhanyagolhatók, de a Szentföld jelentősebb zarándokhely, mint pl. Róma. Ha most elfoglalnák Rómát, kidobálnák az összes keresztény emléket, hát én is elég mérges lennék és teljesen jogos lenne keresztény részről az igény arra, hogy ez így nem maradhat.

Ahogy a kérdésben is helyen szerepel, tehát háborúK, több is volt belőlük. Területszerzőnek nem nevezném, inkább területvédőnek. Területszerző részben igaz néhányra, a területvédő viszont mindegyikre. Keresztes háború volt ugyanis pl. Buda felszabadítása a török alól. Szept. 2-án fogjuk ünnepelni ennek a 335 éves évfordulóját.

2021. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!