Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény felekezetnél...

Melyik keresztény felekezetnél van az "igazság"?

Figyelt kérdés

Megpróbálom kifejteni, jelenleg mi a problémám és hogy hogyan érzek.

Nagyjából 2 éve érdekel a keresztény vallás, talán 1 éve foglalkozom vele komolyabban is. Olvasom a Bibliát, próbálok fórumokon tájékozódni a különböző keresztény felekezetek tanításairól, szokásairól, liturgiájáról, csodákról, és valahogy egy ideje nagyon nyomasztóvá vált, hogy nem tudom hol van az "igazság". Nyomasztónak érzem, hogy nem tudom kinek van igaza, melyik felekezet követi leginkább Jézust, melyik felekezetnek vannak a leglogikusabb következtetései.

Ott kezdődik, hogy nem vagyok megkeresztelve, viszont szeretnék. Ennek kapcsán jutottam el oda, hogy egyaránt érzek egyfajta igazságot a római katolikus, a református és az evangélikus egyházban is. De honnan tudnám én, egy egyszerű ember eldönteni, hogy hol van az igazság? Hogy hét szentség van-e vagy csak kettő? Hogy hogyan lehet üdvözülni? Hogy a katolikus áldozás vagy a protestáns úrvacsoravétel a helyes? Hogy létezik-e purgatórium vagy sem?

Az üdvözülés kérdésében még katolikus papoktól is teljesen mást hallok. Egyik azt mondja, hogy a keresztség egy feltétel, a másik azt hogy nem. Az egyik azt mondja, hogy hit nélkül is lehet üdvözülni, mert oda kell bízni Isten elé mindenkit, a másik azt mondja, hogy csak a hit által lehetséges. Hol az igazság?

Szívesen olvasok értelmes vitákat is a hívektől a válaszokban, hogy miért gondolják, hogy az ő egyházuknak van igaza. Mert jelenleg nagyon sok logikus érvet látok minden oldalon és abszolút nem tudom, hogy hova lenne helyes csatlakoznom.



2021. szept. 1. 20:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/136 anonim ***** válasza:
12%
Szió:) Én személy szerint a Hit Gyülibe járok s ajánlom másoknak is, és úgy tapasztaltam hogy ez a felelezet valóban a Biblia tanításait követi. Felnőttkeresztség, a Szent Szellemen való hangsúly (ami sok helyen igencsak kimarad),Szentháromság elismerése,az emberek életein pedig látszik a változás. Az Urat egyébként nem érdekli a ,,vallásod'', ő nem egy vallást akart alapítani ahol betanult szabályok alapján élnek hanem azt akarja hogy élő kapcsolatod legyen Vele. Jó dolog járni egy keresztény közösségbe, s kell is szerintem ahhoz hogy igazán épülhessen a hited, azonban ne a vallásokba próbálj menekülni hiszen ha hiszel, követed Jézust,olvasod a Bibliát és hirdeted az evangéliumot akkor üdvözülsz.
2021. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/136 anonim ***** válasza:
79%
Látjátok, még a hitgyülisek szerint is nyugodtan legyetek katolikusok. :)
2021. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/136 anonim ***** válasza:
21%

Kedves utolsó. Ez a MÉG a hitgyülisek eléggé diszkriminálóan hat.(bocs,ha nem a rossz szándék vezérelt.) Őszintén,én a katolikust azért nem ajánlom mivel 1.a purgatóriumban (is) hisznek, holott eléggé tiszta sor hogy halál után a Menny vagy a Pokol felé megy a lelked, attól függően hogy elismerted-e Jézust személyes megváltódnak,vagy sem. A Bibliában nincs ilyen tisztító tűz meg purgatórium,ez is emberi kreálmány. 2 csecsemőkori keresztség - ez szintén nem a Biblia tanítása alapján van, egy újszülött nem tudja felfogni annak a keresztségnek az értékét amivel Jézust ALÁMERÍTETTÉK (tehát nem lelocsolták kiskorában), és ez a döntést a te szívedben kellene eldőljön. De figyelj csak, mit mond a Biblia? Aki HISZ,és megkeresztelkedik,üdvözül. Látod a sorrendet? Elsőre hiszel Jézusban, elfogadod őt megváltódnak, majd megkeresztelkedsz,saját akaratodból.

3 - Máriának túl nagy jelentőséget tulajdonítanak, literally hozzá imádkoznak. Ez sem helyes,sőt,bűn. Egyedül a Megváltóhoz szabad imádkozni. Szerinted Mária olyan szinten van mint Jézus,avagy Isten? Ő csak egy ember volt mint mindenki más, Isten kiválasztotta hogy ő szülje meg a Messiást,pont. Más szerepe nincs, hozzá imádkozni nem helyes. Összességében NEM ajánlom a katolikus vallást,mivel nem teljesen a Biblia alapján működik.

Nem mondom hogy csak a Hit Gyülekezete a helyes és mindenképp járj oda, az én meglátásom szerint ez egy olyan hely ami a Biblia tanításait maximálisan követi, de még sok hasonló gyüli lehet a nagyvilágban ami a kérdező számára is szimpatikus és kielégítő lehet.

2021. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/136 anonim ***** válasza:
75%
Én azért se ajánlom a hitgyülit, mert olyan hatalmas marhaságokat tudnak belemagyarázni a Bibliába, mint a jehovások. Egy kutya a két szekta.
2021. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/136 anonim ***** válasza:
26%
Mivel támasztod ezt alá? Mert így a levegőbe könnyű beszélni. Én legalább érveket hoztam fel amiért a katolikus nem teljesen állja meg a helyét. Könnyű annyival lerendezni hogy ,,hatalmas marhaságokat magyaráz bele''.
2021. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/136 anonim ***** válasza:
64%

Például ott van a trichotomizmus eretneksége, a sátán által ihletett bővölködés teológiája, a zsidósággal kapcsolat tévképzeteik, a Szentlélek káromlásának intézményesítése, az átkozódás (ezt korábban gyakorolták imakommandó formájában), stb...

Még az is jobb lenne, ha simán "nem teljesen a Biblia alapján működne", mint írod, de a baj, hogy sokszor a Bibliával és Istennel szemben működik.

2021. szept. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/136 anonim ***** válasza:
82%

"az én meglátásom szerint ez egy olyan hely ami a Biblia tanításait maximálisan követi"

a tanúk ugyanezt állítják magukról

2021. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/136 anonim ***** válasza:
75%

"a Menny vagy a Pokol felé megy a lelked"

Felé? És mi van út közben odafelé? Ebbe a képbe pont beleillik a purgatórium. :)

Egyébként meg nem helyekről van szó, nyilván.

2021. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/136 anonim ***** válasza:
22%

"Aki HISZ,és megkeresztelkedik,üdvözül."

Ahhoz, hogy valaki higgyen, fel kell nőnie? Mennyire? Miért kell addig várni, amíg felnőtt nem lesz valaki? Csak 18 éves kora után hihet? És ha papíron már felnőtt, de agyilag mégsem, más meg 13 évesen is van olyan értelmes, mint egy átlag 18 éves? És mi van az 5-6 évesekkel? Az ő hitük nem hit? És a 3-4 évesek? Hol húzod meg a határt és milyen alapon? Vizsgát kell tenni hittanból, akkor keresztelhető valaki? Vagy hogy dől el, hogy elég idős-e már hozzá?

És mi van, ha nem kereszteled meg, és meghal gyerekkorában?

2021. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/136 anonim ***** válasza:
78%

"literally"

If you insist, we can switch to English but I don't think we should on a Hungarian forum like this.

2021. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!