Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha ilyen vagyok vagy ez a...

Baj ha ilyen vagyok vagy ez a keresztény hitem hatása?

Figyelt kérdés

Nagyon érzékenyen érint ha szenvedő embereket és problémáikat látom. Például amikor arra gondolok, hogy valaki alig tud megélni a pénzéből vagy alig tudja kifizetni a lakhatását.

Ha meg esetleg valaki segítséget kér és úgy, hogy nem tudok neki segíteni, akkor meg nehezen tudom magam túltenni rajta és sokáig azon gondolkodok.

Meg amikor otthon vagyok vagy amikor megveszek élelmiszereket a boltban, akkor eszembe jut, főleg ilyen esetek után, hogy hányan nem tudják ezt megtenni, megvenni meg hányan alig bírják az albit vagy saját lakás számláit fizetni.

Alapból érzékeny vagyok, de szerintem a keresztény hitem csak rátesz egy lapáttal.


Ma este is az volt, hogy megszólított engem meg családtagokat is egy nyugdíjas ember az utcán, mert pénzre lenne szüksége, el is mondta, hogy mihez, azt hiszem az igazolványát is mutatta, de sajnos akkora összeget kért, amekkorát nem tudtam volna neki adni és így nem tudtam segíteni és ez most is bánt engem. Kevesebbet adtam volna, de arra nem volt nyitott. Részleteket legfeljebb privátban írok, de a lényeg, hogy nem tudtam annyit adni, amennyit kellett volna. Amúgy más emberek még közömbösebbek voltak, mint mi, pedig ha mindenki, aki elment volna mellette adott volna neki egy kicsit, sokkal előrébb lenne. Persze vannak hamis kéregetők meg alkoholisták, de szerintem igazat mondott, foglalkozását elmondta, hogy mi volt nyugdíj előtt, hogy mire kell a pénz, hogy meddig, hogy mennyi és azt hiszem még igazolványt is mutatott. És egész normálisan volt felöltözve, lehet tényleg egy nyugdíjas, aki bajba került.


Valaki azt mondja, nem lehet olyan túlérzékenynek lenni a mai világban, de például engem az ilyen esetek mindig nyomasztanak és sajnálom ha nem tudok segíteni. Meg hogy milyen sok nélkülöző ember van.


Ja, és amúgy gyakran arra gondolok, hogy ha sok pénzem lenne, akkor biztos segítenék másoknak, annak, aki komolyan rászorul és nem tehet a helyzetéről. De van-e értelme ennyire önzetlennek lenni?


Meg kellene változnom, túlérzékeny vagyok?

Vagy mások túl közömbösek?


Mióta igazán megszerettem Jézust és megértettem a tanításai lényegét, azóta nem tudok elfordulni valakitől, aki segítséget kér, néha még akkor se ha tudom, hogy nem érdemli meg. (Nem ez a nyugdíjas ember, hanem más) Mások simán elsétálnak mellette, de nekem valami belső késztetésem van, hogy meghallgassam, mit akar mondani, ha meg nem tudok segíteni, akkor bűntudatom van.



2021. szept. 3. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az jó ha érzékeny szíved van. De nem tudsz mindenkin segíteni! Albert Schweitzer írja önéletrajzában, hogy "ragaszkodtam ahhoz az elvhez, hogy mindannyiunknak megadatott megszüntetni valami keveset a szenvedésekből."

Tehát, ne vedd szó szerint Jézus azon tanítását, hogy aki kér annak adj... ez egy alapelv, amit ha módodban áll alkalmazz, de nem kell mindig, hiszen arra rámegy az egzisztenciád. Aki rádszáll és ki akar használni, mivel lelkileg ilyen érzékeny vagy fokozottan fennáll az áldozattá válás veszélye, annak nem kell adnod.

Ugyanígy nem lehet automata módjára teljesíteni Jézus azon tanítását, hogy aki balról megüt, tarsd oda a jobb arcodat (vagy fordítva). Ez is egy alapelv, hogy nem mindig az a bölcs ha visszavág az ember, sőt. De nem kell szó szerint venni!!! és összeveretni magad.

Jézus azt is tanította, hogy legyetek okosak mint a kígyók és szelídek mint a galambok. Át kell látni az adott ember motivációját, és hogy van e érelme alkalmazni fenti elveket.

Tán erről a tarstd oda a másik arcodatról szól egy film Tore tánca,még nem láttam, de a témáról szól. Érzékeny lelkűeknek nem ajánlott.

2021. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt hívják együttérzésnek, amit Jézus is tanított,

ÉS

amit minden nagy vallás hirdet, nemcsak a kereszténység.

Szóval nem kell változnod, a világ a közömbös és embertelen.

De másrészt meg jobb ha óvatos is vagy, mert sokan kihasználják az ilyen együttérző, jószándékú embereket és megpróbálják hazugságokkal minél jobban lenyúlni őket. Személyes tapasztalat..

2021. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Áron vétettetek meg. Ne legyetek emberek rabszolgái." (1Kor 7:23)

"Tegyünk jót mindenkivel, elsősorban azokkal, akik testvéreink a hitben." (Gal 6:10)

Isten elég nagy árat fizetett, a Fia kereszthalálát és vérét fizette, hogy ne emberekhez igazodjunk, ne emberek vágyainak kiszolgálói legyünk, hanem Istené. Jézus a Márk 1:32-39-ben faképnél hagyott egy csomó beteg és szenvedő embert, akiket meg tudott volna gyógyítani, pont ezért, mert ő Istent szolgálta, nem embereket, és Istennek nem az volt a terve.

A szenvedést nem azért próbáljuk enyhíteni, mert az rossz lenne. Isten megengedi a szenvedést, mert jót tud kihozni belőle. Azért enyhítjük a szenvedést, mert a szeretet ezt diktálja. De az idegenek, akiket nem ismerünk, csak a szeretteink után jöhetnek. A szeretteink elsősorban azok, akik a hitbeli testvéreink, másodsorban azok, akiknek sokat köszönhetünk, pl. a szüleink. Nem fogom elosztogatni a pénzemet mindenféle idegen embernek, amikor még azoknak is alig tudok adni, akiknek sokat köszönhetek.

Amikor Mária megkente Jézus fejét drága kenettel, a tanítványai bosszankodtak, hogy micsoda pazarlás, oda lehetett volna adni annak az árát a szegényeknek. (Mt 26:6-13). Mit mond Jézus? "Miért bántjátok ezt az asszonyt? Hiszen jót tett velem, mert a szegények mindig veletek lesznek, de én nem leszek mindig veletek." Itt Jézus szinte önzőnek látszik, hogy elfogadja a drága ajándékot, és nem a szegények ügye érdekli jobban.

Amikor valaki pénzt kér tőlem, nem szoktam adni, ha nem deríthető ki, hogy biztosan pénzre van-e szüksége. Ugyanis van, akinek arra van szüksége, hogy éhezzen: "Mert akkor is, amikor nálatok voltunk, azt parancsoltuk nektek: ha valaki nem akar dolgozni, ne is egyék." (2Tessz 3:10)

Amikor keresztény lettem, mindenemet odaadtam az Úrnak, a pénzemet is. Nem fogom odaadni Isten pénzét valakinek, akiről okkal feltételezhető, hogy alkoholra, drogra vagy cigire fogja költeni. Sok hajléktalan és szegény ember annyira le van épülve, hogy nem várható el tőlük, hogy nemet mondjanak az alkoholra, drogra, cigire. Nekik az a tanács a segítség, hogy menjenek el elvonókúrára.

Azt szoktuk csinálni a gyülekezetben, hogy megismerkedünk szegényekkel, akik tényleg rászorulók, mert pl. idősek vagy betegség miatt nem tudnak dolgozni, és őket támogatjuk anyagilag. Biztos, hogy Isten nem adna pénzt egy csalónak vagy munkakerülőnek. Te is legyél meggondolt. Sok olyan szegényeknek való segítség szóba jön, ami tervezhető, ahol biztos lehetsz benne, hogy nem egy hazug ingyenélővel van dolgod. Sokat jártunk a hajléktalan kórházba, vittünk ruhát, sütit, kávét. Vittünk meleg ételt télen az aluljárókban fagyoskodó kéregető néniknek, akiket a "hajléktalanmaffia" kihasznál. Vittünk pékségekben záráskor megmaradt pékárut hajléktalanszállókra. Tényleg igaz, amit Jézus mondott, hogy a szegények mindig velünk lesznek, és bármikor jót tehetünk velük. Csak tényleg a szegényekkel tegyünk jót, ne szélhámosokkal!

"Jól vigyázzatok tehát, hogyan éltek; ne esztelenül, hanem bölcsen" (Ef 5:15) Összefoglalva: ne az érzéseidet kövesd, amelyek nem adnak biztos támpontot az élethez, hanem az Isten Igéjéből származó meggyőződéseidet.

2021. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Én arra szoktam gondolni, hogy majdnem mindenki csaló a mai világban és úgy ver át ahogy akar. Régen nem ilyenek voltak az emberek. Ha meglátsz egy kéregetőt, akkor gondolj arra, hogy rögtön megy a sarki kocsmába és iszik egy jót a haverokkal.


Akkor hinned kell az ítélet nap próféciában, hogy közel a vég, azért szenvednek az emberek. Ez természetes. Jézus sem segített minden jöttmentnek. Pl. miért nem utazott el a vademberekhez még nem létező Amerikába, hogy ne egymást egyék meg, hanem legyenek vegánok vagy csak kóser állatokat fogyasszanak.

2021. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dorkász06 ***** válasza:

Az amit érzel az irgalom , ezt a tulajdonságot a Teremtő Istentől kaptad, aki az irgalom forrása. Ha mi emberek szeretnénk mindenkin segíteni akkor mennyivel inkább Isten, akinek meg van a hatalma is hozzá. Mi nem tudunk annyi embernek segíteni amennyi rászorul fizikailag, de meg tudjuk mutatni a Teremtő jövőre vonatkozó szándékát. Ézsaiás 65:21,22

"Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. 22 Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye a termést. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és a választottaim nagyon élvezik majd kezük munkáját. "

Ez csak egy töredéke az igéreteknek,mert Isten az összes problémát meg fogja oldani! Legyen ez a keresztények fő célja, megosztani ezt az üzenet mindenkivel. Ha a te lelkiismereted azt diktálja, hogy tedd , azzal nem ártasz senkinek, sőt magadnak is jót teszel. Érdemes lenne elgondolkodnod egy bibliai tanfolyamon mert tapasztalatból tudom, nekem is kokat segített.

2021. szept. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem remek vagy. Valódi Krisztusi keresztény. Nem kellene megváltoznod inkább maradj ilyen és mutas példát. Az öregembere visszatérve ezért nem kell rosszul érezned magad hisz te a kevésből is adtál volna de ő nem dogadta el neked nincs miért büntudatot érezned.
2021. szept. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!