Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért "lusta" egyre több...

Miért "lusta" egyre több katolikus pap a mise recitációjára (énekbeszédjére)?

Figyelt kérdés
Énekes szentmisén tudtommal a novus ordoban is az lenne a normális, ha nem csak simán mondanák a szentmise kötelező részeit, ehhez képest elég sok pap ezt teszi, főleg a középkorú papok között (nem reprezentatív tapasztalatom alapján az idősebb és a fiatalabb papok jellemzően, akik nem tesznek így). Miért van ez így? Szerintem sokkal szebb úgy a liturgia, és legalább a vasárnapi misét jó lenne a módon bemutatni. Sajnos Ferenc pápa sem mutat jó példát ebben, szemben elődeivel (pl Benedekkel, vagy míg nem volt beteg, II.János Pállal, de akár XII. Piuszig is bezárólag)

#katolikus #liturgia #szentmise #recitatio #római rítus
2021. szept. 3. 22:29
 1/6 Prókátor ***** válasza:
100%

Mert a t0kük tele van az egésszel, amikor csak pár hívő ül a templomban (saját tapasztalat).

Bár nálunk akadt olyan is, akinek olyan fa hangja volt, hogy csak levegőben úszó fogpiszkálókkal lehett volna megrajzolni. A nagyszombati öröméneket is inkább a kántorral énekeltette el, a nagypénteki keresztleleplező éneket pedig pár év alatt megtanulta annyira, hogy nyomokban fel lehett ismerni. Amikor az ő ténykedése alatt másutt mentem misére, a könnyemet alig tudtam visszatartani, amikor énekelt misén vehettem részt.

2021. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Bár nálunk akadt olyan is, akinek olyan fa hangja volt, hogy csak levegőben úszó fogpiszkálókkal lehett volna megrajzolni." Hehe, ezt most elképzeltem :D Ez fura amúgy, azért a recitáció nem arról szól, hogy olyan hatalmas énektudás kellene hozzá. :)

"Mert a t0kük tele van az egésszel, amikor csak pár hívő ül a templomban" Nyilván nem egy hétközi misére gondoltam, azok jellemzően régen is olvasott "kismisék" (missa lecta) voltak. De egy ünnepi énekes misén, ahol van kántor, sokszor kórus, szerintem kimondottan lelombozó, ha a pap csak unottan mondja a szöveget.

2021. szept. 3. 23:11
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Lustaság a 7 főbűn egyike ezalól szinte senki sem kivétel Csak Yahusha tudta rendesen megtartani a törvényt mi csak halandó emberek vagyunk.


Ezen kivül még ott a kevélység, falánkság, düh(gőg), mohóság, fösvénység, stb Ember legyen a talpán aki ennyi mindent kezelni tud.

2021. szept. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet nincs hangjuk. Az ortodox papok énekelnek és az sokkal szebb. Nálunk is a katolikus pap hol.enekel hol meg nem. Ezt úgy értem hogy mikor imádkozik és azt kell rá felelni hogy Méltó és igazságos akkor néha énekelve imádkozik de sokszor mondja.
2021. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es: valószínűleg az ortodox papok sem mind született énekesek, szóval inkább a szándék hiányzik alighanem.
2021. szept. 5. 23:16
 6/6 anonim ***** válasza:
De,van hangjuk. Akinek nincs énekhangja az nem megy ortodox papnak. Ott többet kell énekelni mint beszélni. Tudom mert járok oda.
2021. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!