Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szívesen lennél római katoliku...

Szívesen lennél római katolikus pap?

Figyelt kérdés
Miért?

2020. aug. 8. 21:01
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
55 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem mert eleve nem vagyok katolikus, nem vagyok vallasos es a colibatussal sem ertek egyet.

En nem tudnek ugy elni hogy soha nem lehet csaladom.

Milyen roknod lesz pl 80 evesen? Testvereid lehet mar nem elnek, szuleid sem, a testvereid gyerekeinek meg lesz a sajat gondjuk, gyerekeik, stb.

Neked meg se feleseg, se gyerek, se unoka.


Ha mindenkepp pap szeretnel lenni akkor lehetsz baptista, reformatus, evangelikus es meg sok mas vallas papja, lelkipasztora, anelkul hogy egyedul kellene elned.

2020. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de kizárólag csak akkor ha teljes hittel és szeretettel végezném e nemes feladatot. Miért?: mert aki sziklaszilárdan hisz az boldog ember.(legalábbis így képzelem)
2020. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
85%
Nem, de amúgy is nő vagyok! 🤗
2020. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Bátyám gondolkodott egyetemi évei alatt ezen. Anyám családja pápista, anyám még ministrâlt is anno.


Bár bátyám vatikáni diplomácia miatt érdeklödött ez iránt.


Bátyámnak nem született gyereke, ez bíztos. Bár két nevelt gyereke van.

2020. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Nő vagyok, úgyhogy a kérdés fel sem merül.
2020. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Ha Férfi volnék sem.

A Bibliával összehasonlitott Tetteik, homlok egyenest ellene mennek Isten szeretetének, szándékának, és elvárásainak is.

2020. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ha nők lehetnének papok nagyon elgondolkoznék rajta, bár imádok sminkelni meg bulizni, és azzal nem biztos hogy kompatibillis lenne C:
2020. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Nem, mivel taszít a homoszexualitás és a pedofília.
2020. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
#8 Azért ennyire ne általánosits! 😁
2020. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Nő vagyok, így nem merült fel. :))

Ha férfi lennék, talán. Biztosan elgondolkoznék rajta. Bár tény, hogy akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem mentem/megyek nőként szerzetesnőnek?

De az az igazság, hogy nekem nincs testvérem és a szüleimnek semmilyen rokona sem, szóval öregségükre csak én maradok. Nem tudnám lelkiismeret-furdalás nélkül leélni úgy az életemet, hogy betegen tengődnek egy öregek otthonában.

2020. aug. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!