Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy itt a GYK....

Miért van az, hogy itt a GYK. fórumon mindenki JT.-ellenes?

Figyelt kérdés
Vagyis majdnem mindenki, aki nem Jehova Tanú..

2021. szept. 4. 16:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem itt külön kell választani az embert és a hitét, világnézetét. Egy keresztény mindig ellene lesz az őrtorony szervezet által hirdetett hamis doktrínáknak, mivel ezekkel a kereszténység legalapvetőbb nézeteit támadják. Sőt odáig jutottak, hogy meghamisították a Szentírást is, ami a keresztények legfontosabb könyve, Isten szava.

Ráadásul van néhány olyan élet és családellenes nézetük is, amivel kiváltják a vallással nem foglalkozók ellenszenvét is. Például többségük inkább hagyná meghalni gyermekét, mint sem kaphasson vérpótlást pl egy súlyos baleset után. Vagy tanításuk része, hogy a kiközösített emberekkel meg kell szakítani a kapcsolatokat, mi van, ha éppen szőlő, gyermek, testvér az ilyen kiközösített?


Sajnos ez a mérgezett hit olykor az egyént is belülről mérgezi és álnokká teszi. Például beszéltem egy tanúval, s említettem neki a közel-keleti keresztények üldözését. Ő csak annyit reagált rá, hogy ők amúgy se keresztények (mert zömmel keleti katolikusok vagy ortodoxok) és egyébként is megérdemlik. Lássuk be, ilyenkor egy jó érzésű, szívű embernek nehéz magát csak az embert is szeretni, tisztelni, amikor ilyen álnok és gonosz szív lapul benne.

2021. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Olvass végig, régi vitákat, és megtudod.


Itt van például ez:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Maradt még kérdés?

2021. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Olyan tanokat terjesztenek, amik nem csak keresztényi szempontból hamis tanok, de még nem vallásos szempontból is ostobaságok. Ráadásul kéretlenül zaklatják a tévtanaikkal az embereket, mintha direkt az lenne a cél hogy mindenkiben ellenszenvet ébresszenek.
2021. szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Én (nem vallásosként) azt tartom idegesítőnek, hogy bárki bármilyen, kereszténységgel kapcsolatos kérdést feltesz, rögtön a JT-válasz jön, mint a kereszténység véleménye en bloc. Önmagában nem azzal van baj, hogy leírja, mert ha nem kötötte ki a kérdező, hogy pl. református véleményekre kíváncsi, akkor bárki leírhatja a sajátját, de írja oda, hogy melyik felekezet, mert alapból az ember a nagyobb népességű egyházakéra fog tippelni, és jó eséllyel arra kíváncsi, nem egy párezres vallási csoportéra.
2021. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 SIDLER22 ***** válasza:
47%

Az ateisták azért mert Jehova Tanúi népszerűek a házról-házra járásaik miatt. És mivel népszerűek mindenféle sztorikat kitalálnak rájuk és gyakorlatilag úgy kezelik őket mint a gyíkembereket, zsidókat, ufókat... minden mögött ők állnak és azzal, hogy a "Jehova tanúinál is így van", "Jehova Tanúi ilyenek meg olyanok" azzal minden meg van válaszolva. Volt például YouTube-on olyan személy aki elmesélte egy ilyen történetét Jehova Tanúival. Azt mondta, hogy odalépett a szakállas Jehováshoz és lekevert neki egyet. Ami azért hülyeség mert Jehova Tanúi alapelvből nem növesztenek szakállat. Szóval az emberek kitalálnak rá mindenfélét a többi meg ugye a pletykákból táplálkozik ezért egy elterjedt sztereotípia, hogy Jehova Tanúinál minden van ami rosz.


A vallásosak meg szimplán azért mert más vallásúak. Ennyi.


Egyébként nem vagyok Tanú, de a családban van és ez alapján elég jól ismerem őket.

2021. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 KZitus ***** válasza:
9%

Szia

Kedves, hogy csak itt a GYK. fórummal kapcsolatban kérdezed. Ennek a bibliai próféciának be kell teljesednie a Máté 24 részéből, amely leírja az utolsó napok jellegzetességeit: "9. Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért. 10. És akkor sokan megbotránkoznak, és elárulják egymást, és gyűlölik egymást. 11. És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek. 12. És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül. 13. De a ki mindvégig állhatatos marad, az idvezül. 14. És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.”

Tehát a jelenség, amiről kérdeztél ott van a próféciában. Amit itt beidéztem, az mind teljesül az elmúlt több mint 100 évben. Ott van a honlapunk, utána lehet nézni, nem titkolunk semmit.

Aki ismer "közelebről" minket, azoknak az embereknek más a véleménye rólunk.

2021. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Zitus, ezek szerint mégsem teljesedett rátok a prófécia. Hisz senki előtt sem az Úr nevéért vagytok gyűlöletesek, hanem a hamis tanaitokért, a viselkesésetekért, stb.
2021. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

Nézd meg Zitust.

Ő egy eléggé jó jehovista. Nagyon-nagyon sokan rosszabbak nála.

Ezzel együtt minden nap csinál valami olyat, amit nem kellene neki.

Akkor szerinted a többi milyen lehet?

2021. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


KZitus, ha te nem írtad volna be, akkor én tippeltem volna meg, hogy egyes bibliai szövegeket felhasználva mennyire félreértelmeztek, és magatokra vonatkoztatjátok, mártír-szerepet játszva, mint pl. a gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért... stb.

Valójában meg arról van szó, hogy átlépitek az embereknek a tűréshatárát.


Nem mondom hogy minden JT tagot egy kaptafára lehet húzni, van köztük le a kalappal egyéniség is, de azért a szavaiddal fogalmazva, aki ismer "közelebbről" minket... szóval még azoknak is gyakran elég rossz véleményük van a közösségről:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2021. szept. 4. 18:22
 10/28 anonim válasza:
28%

Fura, de nincs valami köze a JTnek a Táncsics Radikális Balpárthoz?

Ugyanaz a stílus, vagy csak ugyanazok trollkodnak mindkettővel.

2021. szept. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!