Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/803 anonim ***** válasza:
73%
A JT tagoknak minden adandó (és egyéb) alkalommal terjesztenük kell a "jó hírt" tehát itt is. Ha nem teszi azt kockáztatja, hogy amikor jönnek a mennyei seregek őt is a világhoz sorolják, kiirtják és neki annyi. :D Benne van a hittételeikben.
2011. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/803 anonim ***** válasza:
20%
az előttem szóló kb össze is foglalta. Helyes a bőgése : D
2011. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/803 anonim ***** válasza:
13%
nos: gúnyolódók azok bőven vannak, de azt hiszem lesz még - nem is olyan sokára - amikor sírnál azért, hogy JT "prédikátorok" mondjanak neked valamit. Az égi seregek pedig igazságosan tesznek mindazokkal, akiket ELPUSZTÍTANAK. ugyanis azok miatt tart itt a világ, ahol tart: NUKLEÁRIS KATASZTRÓFA, KŐOLAJ MAFFIA, SZERVKERESKEDELEM, GYERMEK PROSTITUCIÓ és még lehetne ragozni. Persze mindig lesznek, akik ilyen körülmények között élvezik az életet, ám EZEN A BOLYGÓN ez nem lehetséges, mert NEM AZ Ő TULAJDONUK !!! Hanem a "J" betű ennek a tulajdonosa!
2011. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/803 anonim ***** válasza:
44%

Elhiheted, hogy soha nem lesz olyan pillanat az életemben, amikor vágyni fogok arra, hogy bármely vallás küldöttei is okítsanak az agymenésükkel.

Egyébként az emberi természet miatt tart ott a világ, ahol, attól, hogy vallásos valaki, nem különb. Ugyanúgy vannak vallásos gyilkosok, pedofil papok, etc.

2011. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/803 anonim ***** válasza:
68%
Kedves Ildikó, akkor az a J betű tegyen rendet a tulajdonán, ha ennyire bántja a csőrét a dolog...
2011. ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/803 A kérdező kommentje:

"RÉVAI ILDIKÓ válasza:

nos: gúnyolódók azok bőven vannak, de azt hiszem lesz még - nem is olyan sokára -..."


Kedves Ildikó!

Ez nem gúnyolódás. csak azt tapasztalom, hogy nagyon sok vallásos kérdésre a válaszokban Isten helyett Jahve van írva. A másik, hogy az utcán, a lakásom előtt, a lépcsőházban sokszor szeretnének velem beszélgetni a világvégéről és hasonlókról. Ezért kérdezem, hogy másoknak mi a tapasztalata. Ha gúnyolódásnak érzed akkor elnézést!


Ha már így "összeakadtunk", azért két dologról felokosíthatnál:

1. Ha ugyanabban az Istenben hisztek, mint amit a Biblia megjelenít, akkor mi értelme van annak, hogy másként hívjátok, vagy két (esetleg több) Isten is létezik?


2. A válaszodban írod, hogy ...nem is olyan sokára..., több hozzád hasonló hitű embert megkérdeztem, hogy ez dátum szerint (pl. mondjuk 2012. december 22.) mikor lesz? Senki nem merte elárulni, csak azt mondták, hogy "mi tudjuk". Segíthetnél, ha elárulható a pontos dátum, akkor itt megválaszolhatnád. Előre is köszönöm.


Ha ezt is gúnyolódásnak veszed, akkor ne válaszolj.

2011. ápr. 1. 20:56
 7/803 anonim ***** válasza:
10%

"Elhiheted, hogy soha nem lesz olyan pillanat az életemben, amikor vágyni fogok arra, hogy bármely vallás küldöttei is okítsanak..."


Egy idézettel válaszolnék, lehet hogy nem szó szerinti:

"Ne akard örök időkre szöggel és kalapáccsal rögzíteni azt, amin még a hajnal is változtat valamit"


Fogalmad sincs mi lesz még veled ezután! Könnyen elképzelhető, hogy amit most meggyőződésesen vallasz, egyszer csak romba dől.

Persze, visszafelé is működik, de itt jön képbe a bölcsesség. Akik elég előrelátók és jól tudják felhasználni a megszerzett ismeretüket, több eséllyel járnak sikerrel.

Tudod, azé a jövő, aki felkészül rá.


A kérdező első kérdésére: nem mi használjuk másként Isten nevét, mi egy több száz éves kiejtést használunk. Ez a legismertebb és legelterjedtebb a világon. Az évszázadok során sokan, sokféleképpen próbálták kiejteni ezt a nevet, de biztosat senki sem tud. Nem is ez a lényeg, hanem a használata. Jézus nevét is ahány nyelv, annyiféleképpen ejtik, mégis használják - sőt azt sem tudjuk pontosan, hogy az ókorban hogyan ejtették.


Azt viszont remélem nem akarod állítani, hogy bármely Tanú találgatja neked az évszámokat?

2011. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/803 anonim ***** válasza:
13%

sorban: Dátumot szeretnél? Jézus nem beszélt dátumról, hanem összetett jelről, ami armageddont jelezni fogja. Azok a kedves emberek, akik neked annyira terhedre vannak,a lépcsőház előtt, nem magukért AKARNAK VELED BESZÉLGETNI, hanem ÉRTED.Épp az életedet próbálják megmenteni mert Ők már tudják, mi fog következni, és veled meg akarják osztani ÖNKÉNT AZ IDEJÜKET ÉS ENERGIÁJUKAT áldozzák ezért. Tudod, ahogy egy orvos sem menne el valaki mellett, akin segíthet.

Azt biztos, hogy egyik JT sem mondta neked, hogy " mi tudjuk " ,mert nem tudunk dátumot.

Nincs több Isten. Csak 1 Isten van, akinek van neve: Jahve, Jah, Jehova... egyet jelent, egy héber igének a megfelelője. A magyar nyelvtani szabályok szerint JEHOVA ez a név. Itt így ejtjük. Nem mi adtunk neki nevet, hanem MÁSOK NEM HASZNÁLJÁK ! Úr szóra fordították a Bibliákban, hála a papságnak és az egyházi uralomnak. Azt pedig, hogy sosem lesz idő, amikor szeretnél még hallani az igazságról, ne mondd. Én biztos vagyok benne, hogy Igen. Feltéve,ha tiszta szived van. Amennyiben nem, úgy nem VONZ az igaz Isten. Senki nem tehet róla, az emberek legjava nem vonzódik Hozzá, ami szomorú, de szép sem lehet mindenki és okos sem. Így aztán Jehovát sem ismerheti meg bárki.

A vallásokat én sosem szerettem, az Istent azonban őszintén kutattam, és ha bárki HITELESEBBET és ÉRTELMESEBBET mondd nekem JT-tól, hallgatom !

Az,hogy az emberi viselkedés miatt ilyen a világ annyival egészíteném ki, hogy VALÓBAN - többek között, de az emberek kevesek volnának ahhoz, ami EMBERFELETTI gonoszság létezik. Már 2-3-4 ezer éve leírták a Bibliába ezeket az állapotokat, és most látom teljesedni. SAJÁT SZEMEMMEL.

Akié a Föld, konkrétan Jehova RENDET FOG TENNI, abban biztos lehetsz, és akkor már késő kapkodni. Ezért prédikálnak most Jehova Tanúi. Igaz ettől jelenleg sokkal ÉRDEKESEBBNEK tűnhet, hogy Alekosznak sikerül-e elcsábítani Évát.. addig pedig nukleáris katasztrófa van és sok borzalom.. de most míg megy az Árva Angyal, és a Való Világ az FONTOSABB !

2011. ápr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/803 anonim ***** válasza:
87%

Azért rólad is sokat elárul, hogy csak ordibálva vagy képes kommunikálni, és a nem a te vallásodhoz tartozókat rögtön segg hülyének nézed, VV szinten mozgóknak, ők minden rossz okozói...

Azt meg megértem én, hogy ti úgy gondoljátok hogy nekem/másoknak szükségünk van a prédikációitokra, de megnyugodhattok, hogy nincs. Legalábbis nekem egész biztosan nincs, és felettébb zavaró, hogy alig lehet rátok csukni az ajtót, annyira nem fogjátok fel, hogy nem vagyok rá kíváncsi.

Az meg, hogy jön-e a drágalátos armaggeddonod, engem marhára hidegen hagy. Ha jön, hát jön, ha nem, akkor nem. Eddig is úgy éltem, ahogy akartam, megadtam mindent a szeretteimnek, amit tudtam, elértem a célokat, amiket kitűztem magam elé, és ezután is így fogok tenni. Ha jön a világvége, nem lesz mit sajnálnom, nem fogok azért egy istenkép ígéreteihez rohanni, mert félek attól, hogy mi lesz, ha...

Mindenesetre szerintem nem jön semmiféle armageddon attól, hogy sok ember rosszat tesz a világban (még több meg jót, de az ugye benneteket nem érdekel, mert nem lehet vele riogatni a népet).

2011. ápr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/803 anonim ***** válasza:
75%

#NAGY-LEVEGŐ# Az első válaszoló vagyok.


A kérdező kérdéseire a válasz:


1.) Nos. Azért hívják úgy mert ez az egyik kiejtése a Bibliai isten leggyakrabban használt megnevezésének. JHVH - mivel a héber írás nem vagy csak részlegesen jelöl magánhangzókat és a zsidó hagyományban nem volt ildomos isten nevét emlegetni így nem tudjuk, hogyan kell pontosan kiejteni.


2.) Azért nem mondanak neked pontos évszámot mert isten dicső szervezete (nem gúnyolódás: A magazinukból van! :D ) már vagy 4-5-tel lebőgött így nem mernek. A legutóbbi 1975 volt. Azután áttértek a "miután az utolsó mennybe jutó kiválasztott is meghalt" magyarázatra... hogy azok pontosan kicsodák nem tudni. Minden gúny nélkül: Tény a JT már az 1800-as évek vége óta azt mondja a híveinek, hogy "milliók élnek ma, akik nem fognak meghalni".


RÉVAI ILDIKÓ-ra nem reagálok mert tuti Principia Discordia idézgetésbe fulladna a dolog a részemről. :D

2011. ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!