Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyakorló RÓMAI KATOLIKUSOK!...

Gyakorló RÓMAI KATOLIKUSOK! Mi a véleményetek Luther Mártonról?

Figyelt kérdés

Én hajlok a gyakorló vallás felé, szeretnék eljutni az igazi gyakorlásig is, de én amit tudok Róla nekem szimpatikus. Meg ne feledjük el, hogy ő nem akart szakítani Rómával.

Igaz nagy balhé lett az eredménye.



2021. szept. 13. 00:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kíváncsi Kálvin Jánostól mi a véleményetek. Luthernek az egyik fele még a katolikus felé hajlott de Kálvin azt is elutasította amit L. vallott.
2021. szept. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na igen, ez is kérdés.
2021. szept. 13. 01:24
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
8nkabb Kalvinrol mi a vélemény. Luthert engedjetek el. Ha Kálvin nem lett volna Luther és a követői katolizaltak volna. Hosszú....Kálvin hatást tett az evangelikusokra meg a református követőre és a dumaja után lettek reformátusok...ertitek
2021. szept. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem értem.
2021. szept. 13. 02:29
 5/16 anonim ***** válasza:

Kalvindumalt az embereknek és úgy alakította meg a református vallást. Gondolod az apostolok alapították? Első a katolikus_ ortodox kombó volt ami az 1050- években szétszakadt így lett római katolikus és ortodox vallás. A görögkatolikusokat ne számítsd mert azok felemások, nem akartak ortodoxok maradni de római katolikusok sem. Mondanak Rózsafüzért, Udvoözlégyet, van szentségimádás, vannak szobraik ugyanakkor ikonjaik is vannak és a Szentmise keleti szertartásán zajlik de nem egészen mert más szavakat mondanak az imáknál.

Ott tartottunk hogy mi a katolikusoknak a véleménye Lutherrol. Róla nem lehet véleményük mert ő visszakatolizált volna egy idő után ha nincs Kálvin. A református vallást Kálvin csinálta hogy a dumajaval.az embereket rábeszélte hogy legyenek reformátusok. Már nem minket hanem az ősei két és ez a református vallás elterjedt Magyarolszágon, meg a katolikus Székelyföldön is elterjedtek. Téritenek vagy mit tudom én mit csinálnak mert régen nem volt a székelyeknél református csak most, még templomaik is vannak Hargita,Kovászna meg Maros megyében. A reformáció Kálvin alapította vallás.

2021. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amiben kihívta az egyházban uralkodó korrupciót, nepotizmust, az üzérkedéseket, abban teljes mértékben egyetértek vele. De aztal, hogy kivonta magát az apostoli hierarchiából, és maga kezdett papokat kinevezni, egy olyan útra lépett, ahova nem követhetem.
2021. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően sajnálom, hogy így alakult, és azt is, ahogy az ő élete alakult. Sok mindenben igaza volt, felhívta a figyelmet olyan gyakorlatokra, amikben tényleg megújulásra szorult az Egyház. Viszont az lett volna a jó, ha itt megáll, és nem kezdi el a szentségtant illetve olyan teológiai kérdéseket is kétségbe vonni, amik már nem pusztán helytelen egyházi gyakorlatok, hanem az ősegyház hite.

Talán ha az Egyház még gyökerében hamarabb orvosolja ezeket, illetve nem hitvitákban ül le Lutherrel, akkor nem jutunk el az egyházszakadásig. Viszont az is tény, hogy a maga korában nem gondolták, hogy ez a szakadás ennyire mély lesz. Számos olyan mozgalom és személy volt a középkorban és a kora újkorban, ahol olyan gondolatok jelentek meg, ami nem összeegyeztethető az Egyház tanításával, mégsem lett belőlük semmi komoly. Nem láthatták előre, hogy mi lesz ebből.

2021. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Én kimondottan tisztelem, mind Luthert, mind Kálvint. Én eléggé ökumenikus vagyok. A keresztény egyházak hite nem különbözik, maximum nagyon kicsi mértékekben, ugyanúgy Krisztustól, az ókeresztényektől származunk (egyébként a legközelebb az eredeti tanokhoz, az ortodoxok állnak), a keresztény egyházak véleménye leginkább a szertartások módjában és az egyház felépítésében különbözik. Az akkori római katolikus egyház pénzzel kapcsolatos cselekedetei, nyerészkedései elég undorítóak voltak... Jézus önmegtartóztatásra és szociális érzékenységre int mindenkit. Ilyen törekvések az ellenreformációnak köszönhetően, már nincsenek.
2021. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

5


"Ott tartottunk hogy mi a katolikusoknak a véleménye Lutherrol. Róla nem lehet véleményük mert ő visszakatolizált volna egy idő után ha nincs Kálvin."


Tévedés. Ezt nem tudhatod.

Luthert kikozosítette a katolikus egyház a reformjavaslatai miatt.

Azért alapított egyházat, mert a német választófejedelmek politikailag hasznosnak tartották, hogy Róma befolyásától fuggetlenedhetnek, ha új vallást vesznek fel.


Kálvin tole fuggetlenul alapitott új vallást Svájcban.

Mindkét vallást városról városra járva terjesztették a hittérítok Magyarországon és a kornyezo orszagokban. A magyar hittérítok elsosorban Svájcban tanultak, és a kálvinizmust terjesztették magyarul, mig az evangélikus (luteránus) vallást német ajkú szász hittérítok. Ezért foleg német és szlovák nemzetiseguek vettek fel a Kárpát medencében.

2021. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Kerdezo, Anjutca amikor azt mondja, hogy "Kálvin dumált az embereknek", akkor valoszinuleg arra gondol, hogy "hittérítok térítették az embereket". De Luther kovetoi is térítettek.
2021. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!