Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyakorló RÓMAI KATOLIKUSOK!...

Gyakorló RÓMAI KATOLIKUSOK! Mi a véleményetek Luther Mártonról?

Figyelt kérdés

Én hajlok a gyakorló vallás felé, szeretnék eljutni az igazi gyakorlásig is, de én amit tudok Róla nekem szimpatikus. Meg ne feledjük el, hogy ő nem akart szakítani Rómával.

Igaz nagy balhé lett az eredménye.



2021. szept. 13. 00:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

De nem úgy van hogy Kálvin hozta létre a református vallást? Luther az katolikus. Miben tér el az evangélikus templom a katolikusok? Abba hogy Szentmise közben fekete a pap ruhája? Evangélikus óvodába jártam ( csak akkor nem volt visszaadja az egyháznak hanem még az allame volt) egyszer fogtam magam és bementem a templomba. Kerestek mindenütt, én meg néztem hogy ez nem református templom. Keresztek, szobrok voltak és egy oltár ami előtt festmény. Az oltárnál dolgok voltak és oda akartam menni megnézni meg megtapogatni őket és akkor jött egy bajuszos ember ( most is o itt a pap) és kivitt a templomból kézen fogva. De nehezen boldogult velem mert én mindenáron meg akartam nézni az oltárt, csak akkor csillapodtak le mikor az óvó nénihez kivitt illetve mikor az ovonene mutatott egy zenélő, mozgó játékot és a kezembe adta hogy játszak. De a templomra kíváncsi maradtam, illetve nem annyira hogy jártam ortodox meg katolikus templomba. Evangélikus is olyan mint a katolikus csak evangélikus a neve. Ott is szentmise van.

Egyedül a református vallás más. A neoprotenstánsokkal ne számoljuk mert azok nem vallások.

2021. szept. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Evangélikus is olyan mint a katolikus csak evangélikus a neve. Ott is szentmise van."


es ezt abbol szurted le, hogy ovodas korodban bementel egy evangelikus templomba, ahonnan gyorsan kivittek?

hat ez gyonyoru

nem, nem ugyanolyan, mint a katolikus es nem szentmise van

az evangelikus protestans vallas

egy kicsit kozelebb maradt formailag a katolikushoz, azert van benne oltarkep es van egy leegyszerusitett liturgiaja

a reformatus vallast Kalvin alapitotta, az evangelikust Luther

az igaz, hogy Luther a LEGELEJEN nem akart uj vallast, de aztan evekig bezartak egy varba a nemet valasztofejedelmek, ahol egy teljesen uj vallast alapitott

mise nincs, az atvaltoztatasban nem hisznek

csak a hit, csak az iras es csak a kegyelem a teologiajuk, ugyanugy, mint a reformatusoknal


istentiszteletet tartanak, csak vasarnap, amelynek kozeppontja a hosszu igehirdetes, urvacsora nincs minden alkalommal

a lelkeszek lehetnek nok, es a lelkeszek hazasodhatnak

nincsenek szerzetes es apacarendjeik

szobrok sincsenek, amit meg akartal tapogatni, ugyhogy te vagy hazudsz vagy nem evangelikus templomban voltal

attol, hogy nem PONT olyan, amit Aurelia reformatusnak ismer, attol meg nem katolikus

2021. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem hazudok, tényleg volt oltár amit meg akartam tapogatni csak kivittek onnan. Nagyváradon csak egyetlen egy evangélikus templom van. Valami szektás vallás lehet akkor mert másként hogy lehet hogy egy több mint 100 ezres lakosú városban csak 1 evangélikus templom van?

Ja...Luthert bezárták a reformátusok a várba és addig tartottak ott míg létre nem hozta protenstantizmust......nahát....a hazugság főbün és ezt gyakorolják katolikusok és az ortodoxok ha rólunk van szó.

Ha egyszer úgy fordulna a kocka hogy a protenstansok legyenek többen akkor meggo soknak a katolikusok meg az ortodoxok hogy mit hazudjanak. Amúgy a hazugságért a pokol tüze e lehet jutni ha nem nem bánják. Úgy bizony. Mi Keresztény Reformátusok soha a templomban nem mondtunk rosszat a katolikusokrol vagyis a papjaink. De a katolikus és ortodox papok a templomban a reformátusokat szidják. Majd meglátjuk Jézus kiket fog a bal.keze mellé állítani.

2021. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezt mar nem neked irom, mert veled nem lehet beszelni. Csak azert, hogy ha valaki más olvassa, lássa.


1. Azt mondtad, szobrok voltak. Az evangelikus templomokban oltar van es egy oltarKEP, amely csak Jezust abrazolja. Szobrok nincsenek.


2. Nem a reformatusok zartak be Luthert, hanem azok a katolikus nemet valasztofejedelmek, akik az uj vallas felvetelevel akartak fuggetlenedni a pápától. Es azert kellett bezarni, mert a katolikusok el akartak rabolni es ki akartak vegezni.


3. Vannak reformatus papok, akik elmondjak, hogy nem ertenek egyet a katolikusokkal. Vannak, akik a szoszeken is.


4. Az evangelikus nem szektas vallas. A XVI. szazadban magyar nyelvteruleten inkabb a reformatus vallast terjesztettek, az evangelikust nemet varosokban. Ahogy ezt a 9. valaszomban mar vilagosan leirtam. Egesz Skandinaviaban allamvallas az evangelikus. Ne Nagyvaradbol indulj ki.


Hallgass ram, Aurelia. Te iskolazatlan vagy, nehezen fejezed ki magad es nehezen erted meg, amit olvasol. Elmondtad, hogy nem tudod a Bibliat olvasni, mert nem erted. Elmondtad, hogy nem szereted a reformatus enekeket enekelni, mert nem erted oket. Elmondtad, hogy nem latsz jol szemuveggel sem, pl. templomban. Ez mind nem baj, de akkor hallgass azokra, akik jobban ertik a dolgokat.

Ez a forum NEM arra valo, hogy talalgass, es a szemelyes indulataidat hol ilyen, hol olyan egyhazak fele forditva poganyoknak es eretnekeknek nevezd a vallasgyakorlokat. Szinte minden valaszodat lehetne jelenteni a moderatoroknak.

Ha egy kerdesre tudod a valaszt, ird le roviden. Ha nem tudod, ne irj. Az ilyen elmenybeszamoloknak, hogy te ovodaskorodban jartal egy evangelikus templomban, ahol oltart talaltal, TEHAT az evangelikus ugyanaz, mint a katolikus, semmi helye nincs. Ha ebbe még beleteszed, hogy az "evangelikusok szektasok", a "katolikusok meg ortodoxok hazudnak", akkor ne csodalkozz, ha letiltanak innen.

2021. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Az ortodoxok nem szektások, és tudomásom szerint és itt is nagyon sokan írják GYIKon, hogy ők maradtak inkább az őskereszténységhez közel.


Sőt, magánjellegű, de beszéltem katolikus pappal, aki kijelentette ugyanezt. És reméli, hogy ortodoxok leszünk.


Európa és a katolikus Anyaszentegyház egy rodhadó szemétdomb. Sok pápa,keresztény gondolkozó, vagy hétköznapi ember harcolt ellene, művészeket is beleértve, de azok a bizonyos erők Európát és Szent Péter trónját már legyőzték.


2 út van előttünk, a 24. órában;

1. Visszatérünk a keresztény, görög-római és nemzeti értékekhez.

2. Európa minden értelemben elfajul, és ha valaki látta a "Hülyék Paradicsoma" C. filmet, még az az állapot is messzép, mint ami készül.


De én szeméy szerint a keleti keresztényeket és az ortodoxokat tartom megmentőnek, nem az olyan Kálvinista országoat és népeit, ahol legalizálják a melegházasságot, meg a bigottnak tartott ír-katolikusokat, akik az abortusztörvénnyel megmutatták mennyire bigott rómaiak.


III. Róma!

2021. szept. 27. 19:31
 16/16 anonim ***** válasza:
Gyere Romániába. Itt ortodoxia van és Preafericitul Daniel nem enged melegházasságot, se a gendert. Itt kereszténység van. Nagyváradon már több az ortodox templom mint a katolikus.
2021. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!