Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten Jézus megteremtésével...

Isten Jézus megteremtésével megszegte a szavát? Vagy hazudott, hogy próbára tegyen másokat?

Figyelt kérdés
Azt ígérte az embernek, hogy meghal, ha az vétkezik...

2021. szept. 17. 23:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Mibajod van?
2021. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Semmi 🤭
2021. szept. 17. 23:10
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Szóval mivel azt mondta, hogy aki vétkezik, az meghal, így ha azért küldte el Jézust, hogy megmentse az embert, és hogy örök élete legyen, akkor ezzel szembement az első állítással? Ez a kérdés?


(Jézust amúgy nem teremtette, hisz ő maga a Fiú.)

2021. szept. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Meg is hal mindenki. Csak aki arra érdemes, az feltámad.
2021. szept. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem sok értelmét látom ennek az egésznek. Hihetetlen mit összeagyaltatok magatoknak az elmúlt 2000 évben :O


Abdullah

2021. szept. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Értem mit mondasz: Hogy Isten azt ígérte hogy meghalunk de megszegte a szavát mert elküldte Jézust és csak nem halunk meg.

Én úgy értelmezem hogy ha Jézus nem születik meg minden ember a pokolba kerül bármennyire jó meg istenközeli állapotban él mert eredendően bűnös vagy a szülei bűnre való hajlandóságát örökölte. Azért kellett Jézus szenvedjen, meghaljon és alászáljon a pokolba hogy a Diavolnak letapossa a fejét, kifelyezze ezzel azt hogy a halál bűnnel került be és a tökéletességgel kerűl ki Jézus által. Aki jó ember meg megtért az îgy már nem kerül a pokolba. Ha Jézus nincs a Szentek is a pokolban vannak.vagx hogy mondjam...Nemhiába akarta a Sátán mindent megtenni hogy a Dávid házából megolesse az embereket több ízben mert meg akarta akadályozni hogy Jézus megszülessen.

2021. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#5

Tanuld meg, ha valaminek nem látod az értelmét, az nem azt jelenti, hogy nincs, hanem inkább azt, hogy a te képességeiddel vannak bajok :)

2021. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
12%

#7:


Ha nektek minden annyira egyértelmű és világos akkor miért születnek ilyen kérdések ?

Hogy lehet hinni egy olyan vallàsban ahol még ilyen alapdolgok sincsenek tisztàzva ?


Abdullah

2021. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A kereszténység is olyan hogy ahány vallás annyifelekeppen értelmezi a Bibliát. Nincs egység köztük. A két legrégebbi apostoli vallás, az ortodox és a katolikus is 1054-ben kettészakadt, az Ősegyházban ők se tudtak megegyezni. Most meg már bejött a protenstantizmus, beoorotenstantizmus és azoknak is van több fajtálya és mindegyik mást mond. Azt hallottam hogy a reformátusok Magyarolszágon nem olyanok mint a nagyváradi reformátusok. És ez csak a református mint amilyen én vagyok

Azt hallottam a Magyarolszagot reformátusoknak más a Liturgiája és másképp köszönnek. Mi Békesség Istentől köszönünk, ők másképp. Olyat is hallottam ha bemész egy debreceni refi templomba ott annyira más a liturgia hogy hiába református vagy nem tudod mit hogy csinálj.

2021. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
4%

Érdemes megfigyelni hogy itt a fórumon, muszlim Testvérem és közöttem milyen minimális értelmezésbeli különbség van az Iszlám terén.


Ami a Korànt illeti, ott pedig úgy vagyunk egyetértésben (!) hogy sohasem talàlkoztunk koràbban.


Abdullah

2021. szept. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!