Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten Jézus megteremtésével...

Isten Jézus megteremtésével megszegte a szavát? Vagy hazudott, hogy próbára tegyen másokat?

Figyelt kérdés
Azt ígérte az embernek, hogy meghal, ha az vétkezik...

2021. szept. 17. 23:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanezen logika alapján azt is érdemes megfigyelni, milyen értelmezési különbség van egy olyan muszlim között, aki a béke vallásának nevezi az iszlámot, vagy aki öngyilkos merénylőként tömegeket öl meg. És mindketten ugyanabból a Koránból igazolják a saját nézeteiket.
2021. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

#8

Azért születnek ilyen kérdések, mert Csillagfürt szeret hülyeségeket kérdezni. Amúgy pedig a kérdés is hülyeség.


"Érdemes megfigyelni hogy itt a fórumon, muszlim Testvérem és közöttem milyen minimális értelmezésbeli különbség van az Iszlám terén."

Igen, mind a ketten egyformán eszement fundamentalisták vagyok, ezt már több kérdés alatt is láttuk.

2021. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
7%

"Igen, mind a ketten egyformán eszement fundamentalisták vagyok, ezt már több kérdés alatt is láttuk."


Dehogyis. Csak àllandóan kiprovokàljàtok.


Keresztények se jobbak, csak nem tűnik fel mert ebben nőttetek fel.


Pl. "Jézus az élet" nemrég írta nekem valaki. Totàlisan fundamentalista kijelentés.


Na mindegy bocs a zavaràsért, ez nem az én kérdésem. Csak nem bírtam ki hogy ne szóljak bele :)


Abdullah

2021. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%

"Keresztények se jobbak, csak nem tűnik fel mert ebben nőttetek fel."

Miért ne tűnne fel? Írtam is egyik kérdésnél, hogy pont olyanok vagytok, mint a hitgyülisek, pl itt a fórumon is van egy, szintén másfél pipás.


"Pl. "Jézus az élet" nemrég írta nekem valaki. Totàlisan fundamentalista kijelentés."

A Szentírás szerint így van, tehát egy keresztény nem mondhat mást. Nem látok benne semmi fundamentalizmust.

2021. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
13%

#14:


Az a baj hogy sohasem tűnik fel senkinek, hogy sok esetben én is csak a Korànnak megfelelően beszélek.


Allah mindennek tudója és bölcs.


Ez a Korànban van. Ez NEM fundamentalizmus. Csak ez nektek szokatlan ennyi.


Abdullah

2021. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Erre sose írtam, hogy az lenne, de ez alapján kettős mércét is alkalmazol, mert fundamentalizmusnak tartod, ha valaki Jézust életnek nevezi. Sőt állításoddal egy keresztény egyet is érthet, legfeljebb azon csodálkozik, hogy miért arab szóval hívod Istent magyar létedre.
2021. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Az a baj hogy sohasem tűnik fel senkinek, hogy sok esetben én is csak a Korànnak megfelelően beszélek."

Nem ez a baj. Hanem amikor sok esetben a magyar nyelvet, történelmi tényeket és tudományos tényeket meghazudtoló ostobaságokkal próbálod mentegetni a hited hibáit, amik jobbára a fundamentalista értelmezésből erednek.

Pl a mai napig az egyik legnagyobb baklövésetek (amit főleg az agyament hittársad erőltetett, te csak lelkesen helyeseltél a sületlenségeihez), amikor már azt is megpróbáltátok beadni mindenkinek, hogy a vérrög az a megtermékenyített petesejt szinonimája... csak hogy mentegessétek azt a bakit, amikor a Korán azt állítja, hogy vérrögből lesz az ember.

2021. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szerintem a negyedik válaszban benne is volt a lényeg.
2021. szept. 18. 12:09
 19/22 A kérdező kommentje:

"Azért születnek ilyen kérdések, mert Csillagfürt szeret hülyeségeket kérdezni. Amúgy pedig a kérdés is hülyeség."


Mostanában tényleg igyekszem visszavenni, bocsi ha nem mindig sikerül 🤭

2021. szept. 18. 12:12
 20/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem baj Csillagfürt, mi azért szeretünk 😊
2021. szept. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!