Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus a kereszten átvette...

Ha Jézus a kereszten átvette bűneinket akkor miért vétkezhetünk még mindig? Miért vannak bűneink?

Figyelt kérdés

Már több éve keresem Istent. Sok mindent tudok már,mégis van hogy az alapvető dolgokkal nem vagyok tisztában.

Sok igehirdetést hallottam,és sok keresztény könyvet olvastam amiből nagyon jó dolgokat lehet tanulni. Ugyanazt mondják el amit a Biblia is,de mégis vannak kérdéseim.

A fent említett kérdés az egyike ezeknek.


Ha Jézus átvette az egész emberiség bűnét a kereszten,hogy Isten Őt bűntesse meg helyettünk akkor miért van hogy mégis vétkezünk?

Azt értem hogy utat nyitott Istenhez,úgy hogy nem kellett már több állat áldozatot hozni a népnek bűneik eltörlésére,mert Jézus egyszeri áldozata mint hibátlan bárány elég volt ahhoz hogy elvegye a minket terhelő adóslevelet.

De ha Isten neki tulajdonította bűneinket hogy ne kelljen Tőle elszakadva élnünk akkor miért vétkezünk még mindig és miért mennek a pokolra emberek?

Viszont ha valaki megtér és újjászületik annak Isten már nem tulajdonít bűnt mert Jézus vérén keresztül látja őt. Nah lehet némi választ kaptam a kérdésemre. Ti hogy látjátok?



2021. szept. 20. 09:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3%

Na most az összes keresztény nekem fog esni :D


De szívből ajànlom Neked hogy tanulmànyozd az Iszlàm vallàst. Érdemes !

Az egész "megvàltàs" sztorinak értelme sincs.


iszlam.com


Az Iszlám egyszerű és főleg ésszerű.


Allah elküldte az embereknek a Korànt hogy könnyen megtalàljàk az egyenes utat, amely a Teremtő Istenhez vezet.


Abdullah

2021. szept. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Azert mert az embernek szabad akarata van hogy cselekszi a torahban leirtakat vagy sem
2021. szept. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Jézus (béke legyen vele) Allah küldötte volt, és sohasem feszítették keresztre !


Ő sohasem mondott olyat hogy ő Isten fia lenne.

Ezek a Szent Korànban le vannak írva.


Abdullah

2021. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

A Bibliában meg más van leírva. Miért pont a Korán Jézusa lenne az igazi?


Egyébként a kérdésre válaszolva, nem a bűnök lehetőségét szüntette meg Jézus. Szabad akaratod van, ha úgy döntesz, képes vagy bűnt elkövetni. De ha eljutsz addig hogy megtérsz Istenhez, ő megadja neked a lehetőséget hogy tiszta lappal kezdj nála bármilyen bűnös élet után is. Lényegében kapsz egy második esélyt, ez a Megváltás.

2021. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Ez nekem is eszembe jutott és én se értem. Ha Jézus mindenkit megváltott akkor nem kéne úgy csinálja hogy vétkezzünk. 10 éves koromban eszembe jutott és most is úgy gondolom. Ahogy te is kérdező, hát ha mindenkit megváltott akkor még kéne csinálja hogy ne végezzünk és mind a mennybe kerüljünk.
2021. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha törekszel a szeretetre, Jézus tanításainak megismerésére, megvalósítására, az elég. A világ nem lett megváltva a bűntől, és nem könnyű benne jónak maradni, ezért van hogy hibázunk, vétkezünk.


Némi támpont még a témához.

"Úgy beszéljetek és úgy cselekedjetek, mint akik fölött majd a szabadság törvénye szerint ítélkeznek."


"Mert irgalom nélkül ítélet vár arra, aki nem cselekszik irgalmasságot, az irgalmasság viszont diadalmaskodik az ítéleten."


(A korai keresztények úgy hitték, hogy megtérés után elkövetett bűnök már nem bocsátatnak meg. Aztán felülvizsgálták ezt az álláspontot.)

2021. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
"a világ nem lett megváltva a bűntől" kicsit félreérthető, szóval, nem mindenki ismerte meg Jézust és tért meg, úgy értettem
2021. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"A korai keresztények úgy hitték, hogy megtérés után elkövetett bűnök már nem bocsátatnak meg. Aztán felülvizsgálták ezt az álláspontot."


Ezt Vanyó László: Az ókeresztény egyház irodalma c. könyvben olvastam (már nem szó szerint).

2021. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A bűneink BÜNTETÉSÉT vette át a kereszten.
2021. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Na most az összes keresztény nekem fog esni"


Nem esett neked az összes keresztény! :)


"Az Iszlám egyszerű és főleg ésszerű."


Az iszlám kudarcot vallott! Nem váltotta be azokat az ígéreteket amelyeket tett!

Nem lett általános jólét, nem lett béke, és megelégedettséget sem hozott!

Az iszlám világ legtöbb országában tömegek nyomorognak. Milliók indulnak MUSZLIM országokból NEM muszlim országokba. Sőt egyenesen menekülniük kell a saját szülőhazájukból, pedig az iszlám az uralkodó vallás az adott országban sőt az államigazgatás is a Korán szerint van berendezkedve! A szaúdi uralkodó család korrupt és hiteltelen. Szíriát háború dúlta fel és szakította szét!

A szunniták és a síiták harcának és békés rendezésének esélye sincs. Gyilkolják egymást akár robbantásos merényletben is és természetesen az átlag ember szenvedi el ezeket is!

- Az iszlám kudarcát jelzi a radikalizmus növekedése is egyszerűen képtelenek megfékezni a radikalizmust. Nincs összefogás az iszlám világban hogy a saját vallásukat romboló és gyengítők ellen fellépjenek. Az iszlám belső válságban van!

Valóban egyszerűnek tűnhet de koránt sem az hogy alaposabban is megvizsgáljuk az iszlámot!

Még a mekkai zarándoklatok alkalmával is folyamatosak a tragédiák a hívők egymást tapossák halálra évről évre! Bepánikolnak! De még is mitől? Szerintem pont azért mert nincs köztük ott az Isten!

Pogány szertartásokat csinálnak megérintik a Kába követ. Állítólag nincs vallási jelentősége még is megérintik. Megkövezik a Sátánt még ha jelképesen is ami egy pogány szokás!

Az iszlámban nincs belsőséges kapcsolat Isten és ember között. Az iszlámban Allah egy távolság tartó szeszélyes istenség aki könyörül ha akar aki megbocsájt ha akar!

- Egy muszlim nem kérdezhet vissza csak bele kell nyugodni a Allah akaratába. Maga a szó "iszlám" azt jelenti „Isten akaratának való alávetés”!

A Koránban meg van engedve hogy a feleségét megverje a férj!

2021. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!