Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaha voltál keresztény...

Ha valaha voltál keresztény ember, miért hagytad ott ezt a keresztény hitet?

Figyelt kérdés
2021. szept. 23. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%

Azért mert úgy éreztem, hogy a keresztények Istene nem lehet valós, mert nem érti, nincs tekintettel az alapvető emberi természetre.


A keresztények àllandóan a bűnről prédikàltak, és ennek semmi értelme nincs. Sokszor összegyűlnek hogy közösen keseregjenek, amitől szintén fràszt kaptam.


Képmutató vallàsnak tartom, amelyik mindenféle nyakatekert magyaràzattal àll elő mindenre.


A Biblia csordultig van ellentmondàsokkal.


A szenthàromdàgot soha nem értettem. De minden keresztény màsként is magyaràzza.


Tovább is van, mondjam még ? :D


Aztán elolvastam a Korànt !


Ugyanakkor nagyra becsülöm azokat a keresztényeket akik emberségesek, adakozók és baràtsàgosak.


Abdullah

2021. szept. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%

"Azért mert úgy éreztem, hogy a keresztények Istene nem lehet valós, mert nem érti, nincs tekintettel az alapvető emberi természetre."

Azaz nem szolgálja az aberrált vágyaidat. Tehát a muszlimnak a bűn az alapvető természet. Betegek vagytok


"A keresztények àllandóan a bűnről prédikàltak, és ennek semmi értelme nincs"

Na ja, egy aberrált tényleg ezt tartja. Te élvezed a bűnt, ez látszik.


"A szenthàromdàgot soha nem értettem"

Hát igen, ez nem a te szinted, az tény


"De minden keresztény màsként is magyaràzza."

Nem, mind ugyanazt mondjuk. De hát akinek nehéz megérteni, hogy az Isten Ige része megtestesült, attól még ugyanaz az Isten, az tényleg inkább olvasson Koránt, ezek szerint az támogatja a hazudozást, trollkodást és a becstelenséget.

2021. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Igazàból volt olyan hatàrozott benyomàsom, hogy a kereszténység azt sulykolja hogy mindenki bűnös, ami valahol igaz is, de a Gondviselő Allah tudja hogy mi csak emberek vagyunk.


Egyàltalàn nem normàlis dolog, àllandóan azt erősíteni az emberekben, hogy alapvetően bűnösök.


Abdullah

2021. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

"Igazàból volt olyan hatàrozott benyomàsom, hogy a kereszténység azt sulykolja hogy mindenki bűnös, ami valahol igaz is"

NEm, a kereszténység azt mondja, hogy a nem megtért ember bűnös, a megtért ember pedig felszabadult a bűn alól


"Egyàltalàn nem normàlis dolog, àllandóan azt erősíteni az emberekben, hogy alapvetően bűnösök."

Ja, hadd higgyék, hogy minden ok, nem kell megtérni. ÉS így szépen elkárhoznak

2021. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Annak neveltek, és amíg nem gondolkodtam, csak elfogadtam, addig nem tűnt fel, mennyi ellentmondás található a Biblia és a való világ közt, de még maga a Biblia is tele van önellentmondásokkal, logikátlanságokkal.

Nem vetem el valamilyen isten létezésének a lehetőségét, de abban biztos vagyok hogy ha létezik is, nem egy ilyen hibákkal teli mítoszgyűjteményből kéne ezt megtudnia a teremtményeinek.

2021. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Abdullah, te ugyanaz a muszlim vagy, aki a "felesegetol" kerdezi meg, hogy mi a szentharomsag, mert a felesege kereszteny iskolaba jart?

Most kiderul, hogy te is kereszteny voltal?

Jo kis kamukiraly vagy te is.

2021. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#6: Egy korábbi kérdésemnél számomra is kiderült hogy csak kultúrkeresztény voltam.


Mint a honfitársaid 90%-a. A kettő nem zárja ki egymást. De ezt itt sokan már régóta tudják rólam.


Abdullah

2021. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

es amikor kulturkereszteny voltal, akkor nem mondtak meg neked, hogy Krisztus Isten fia vagy nem?

honnan tudod, hogy nekem kik a "honfitarsaim"?

2021. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8:


Feltételeztem hogy magyar vagy, mivel magyarul írsz, ezért gondoltam hogy magyarok a honfitársaid.


Mindenki másképpen beszélt erről emlékeim szerint. De nem hiszem, hogy engem kéne ekézned.


Abdullah

2021. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

En se hiszem, csak furcsallom, hogy neha ugy jelenited meg magad, mint akinek goze sincs a keresztenysegrol, a Bibliat kb. ki sem tudna nyitni, es tudatlan muszlimkent artatlanul erdeklodik alapkerdesek felol, RENDSZERESEN. Es ez a "Mindenki másképpen beszélt erről emlékeim szerint." a sajat kerdesedben ugy szerepelt, hogy "a felesegem azt mondta, a katolikus Bibliaban ez van, a reformatus Bibliaban az van". Ott valahogy nem volt fontos megemliteni, hogy te kereszteny kozossegbe jartal, es hol ezt mondtak, hol azt.

Most meg kiderul, hogy:

"A keresztények àllandóan a bűnről prédikàltak, és ennek semmi értelme nincs. Sokszor összegyűlnek hogy közösen keseregjenek, amitől szintén fràszt kaptam.

Képmutató vallàsnak tartom, amelyik mindenféle nyakatekert magyaràzattal àll elő mindenre.

A Biblia csordultig van ellentmondàsokkal."


Nekem mindegy is lenne, csak lattunk mar egy par furcsa dolgot itt, es jo lenne tudni, strapaljam-e magam a valaszokkal, vagy csak szorakozik valaki.

2021. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!