Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Paradicsom és Pokol koncepciók?

Paradicsom és Pokol koncepciók?

Figyelt kérdés

Leírnátok kérlek, hogy számotokra mit jelent a Paradicsom és a Pokol?


Lehet ez a halál utáni élet koncepciója is, vagy a materiális világnézetű, ateista nézet is.


FONTOS! Mindenféle vallási, kultúrális, identitásbeli összeütközéstől mentesen szeretném vizsgálni a kérdést. Nem a vita jegyében írtam ki ezt a kérdést, szubjektív véleményekre vagyok kiváncsi, még ha az adott illettő ezt objektívnak is tartja. Jelen esetben azt szeretném, hogy minden válaszoló a saját igazát írja le úgy, hogy a másik válaszoló igazát nem ítéli meg, attól elhatárolódik. Az egyéni felfogás és kép a lényeges, függetlenül az univerzális - vagy annak vélt - igazságtól, ne pedig a dogma, vagy az agresszió táptalajaként szolgáljon a kérdésem.


Köszönöm!



2021. szept. 26. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Számomra a paradicsom a pizza lelke, a pokol meg a paprika rajta 🤭


De most komolyan:

Paradicsom - Szerintem semmi nem fog változni, csak az emberek nem lesznek motiváltak a rosszra és senkit sem ér végleges veszteség pl. szeretteink elvesztése.

Pokol - Ahol a csőcselék szenved, amíg nem változik meg.


Aztán majd meglátjuk...

2021. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Paradicsom: Adott egy kert meg egy város. Mindenki eldöntheti hogy a városban akar e élni blokkokban, vagyis panel na csak Nagyváradon blokk vagy az erdőben és modern faházak lennének. Isten világítanak így nem kéne Nap, nem volna se hideg, se meleg. Minden gyümölcs megteremne meg zöldség mert úgy volna az éghajlat, az Isten úgy csinálná. Minden állat szelíd volna és szeretnék egymást és nem bántanák. A cicáim meg a kutyáim velem lennének. A medve játszana az emberrel, macskával,a kígyó a baranyai, szóval minden állat szelíd lenne és szeretne egymást meg minket. Én megbarátkozni az oroszlánokkal, nagymacskákkal, meg minden állattal. Volna mit egyek, volna mit igyák mert a forrás ízek ötletesen lennének, Isten beszélgetne velünk. Meg az angyalok meg a Szentek is meg Szűz Mária. Nyugdíj se kéne mert az Isten tartaná minket se számlákat fizetni.

Pokol: Mint Keresztény Református remélem nem kerülök oda. Úgy képzelem el hogy kínozzák a démonok tehát nem unatkoznék. Vagy égetnének,vagy a számba öntenének dolgokat vagy a középkori kínzásokat amik fájna ak de nem tudnék meghalni. Meg itt volnának az óriás csótányok, pókok, darazsak, 100lábu, skorpió, rák, patkányok, egerek és minden tisztátalan állat amiktől iszonyatosan félek és a démonok azokat is az emberekre küldenék hogy másszanak rájuk. Meg torz arcú,kezű emberek lennének ott akiktől irtózom. Így képzelem el.a poklot és remélem nem kerülök oda. Mert ott félelmemben imádkoznék Istenhez hogy szabadítson ki. Vagy akár Máriához is . .félelmemben.

2021. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

A Biblia alapján képzelem el, ahogy Isten "láttatja" velünk.

A Paradicsom, másnéven Édenkert a tökéletes eslő emberpár tökéletes lakhelye a földön , amit Isten alakított ki az Eufrátesz, Tigris eredése környékén a Mezopotámiai-alföldtől északra található hegyvidéken. Egy parkszerű, gyönyörű kert volt, és az ember feladata lett volna, hgy tovább terjessze a kert határait, szépen megművelve "parkosítva" stb, míg az egész föld paradicsommá, édenné vált volna.Forrásanyag a Bibliában: 1Mózes 2:8-15 , 1 Mózes 1:28.

Mivel az első emberpár nem engedelmeskedett az egyetlen feltételnek, így Isten kizavarta őket ebből a kertből. A föld a kerten kívül megműveletlen, bár akkor még tökéletes volt, de Isten többek közt azzal büntette a lőázadó embereket, hogy csak keserves munkával tudtak megélni a földművelésből. Tehát Ádám és Éva elveszítette a paradicsöomot saját maguk számáras és az összes később születendő leszármazottjuk számára is,-tehát a mi számunkra is.

Isten viszont -lévén mérhetetlenül igazságos, bölcs és szerető- intézkedett arról, hogy a "vétlen" leszármazottak valamikor az akkor mág viszonylag távoli jövőben egyszer visszakaphassák mindazt, amit ősszüleik elvesztettek: az emberi tökletességet, valamint a földi paradicsomot és a közvetlen, jó kapcsolatot a Teremtővel.

Forrásanyag a Bibliából: 1Mózes 3:15, Zsoltárok 37:10,11,29, Ézsaiás 65: 21-25, Jelenések 21:3,4 (a teljesség igénye nélkül)

Ezért tanította imádkozni Jézus a követőit, ami ma "Mi Atyánk"-ként milliárdok ismernek és imádkoznak, bár nem biztos hogy tudják mit is kérnek. Máté 6:10 "Jöjjön el a te országod (uralmad, királyságod stb) mint a mennyben ÚGY ITT A FÖLDÖN IS..."

A Pokol szó szintén szerepel a Bibliában bizpnyos fordítások, pl Károli így fordítja a "sír", "sírgödör", "alvilág", "holtak országa" szavakat. Ehhez a Biblia azonban sosem társít életet, vagy cselekvést. A pokol a halotti állapot a Biblia szóhasználatában. Forrásanyag a Bibliából: Prédikátor 3:19-21, Prédikátor 9:7,8,12 Különösen ez az utolsó vers mutatja meg ezt jól: "Mindazt, amit megtehetsz, tedd meg teljes erődből, mert a "POKOLBAN" (sírban, holtak országában, sírgödörben) ahova mész, nincs munka, tervezés, ismeret, vagy bölcsesség"

Különböző , nem Biblián alapuló hiedelmek és vallásos nézetek hatására mára a "pokol" a gyötrelem és kínzás helye lett az emberek tudatában, ahol a rossz lelkeket tűzben kínozzák az Ördög és a démonai. Sok művészeti alkotás is ábrázolja ezt és néhány irodalmi mű témája is (Dante pl.)

De ezeknek meggyőződésem szerint nincs alapjuk, én a Biblia tanítását fogadom el 100%-ban.

2021. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ezek csak kitalált mítikus helyek,és mindegy hogy pokolról, mennyről, alvilágról vagy valhalláról beszélünk.


Számomra az a logikus ha elvonatkoztatunk minden olyan elemtől ami az emberi mentalitáshoz kapcsolodik (a bibliától a karmákig) és az élet-halál mint természetes jelenségeket, a lehető legnaturálisabb nézőpontból nézzük.

Erre a legjobb példa maga a természet, az élet-halál egy körforgás a sejti elemektől kezdve az állatokig, nővényekig minden.

- Nos ha ez alapesetben egy egyetemes körforgás, miért ne lehetne az ténylegesen? - Meghalunk, aztán valami képpen újjászületünk hogy aztán megint meghaljunk hisz ez a körforgás.


Még megosztanék egy gondolatot ezzel kapcsolatban ami tényeken alapszik


-Az ember agya a klinikai halál bekövetkeztekor még percekig aktív jelzéseket ad le,ami végül egy erőteljesebb "kisüléssel" véget ér és bekövetkezik a biologiai halál.


-A fent emlitett pár percben szokták megélni az un. halál közeli beszámolókat azok, akiket még vissza tudnak hozni az életbe.Az az érdekesség merült fel, hogy többek között az "alagút" álom egyrészt visszatérő, másrészt vallásra és kúlturától teljesen független mótivum.

-Szerintem ez a jelenség nem véletlen, szubjektív véleményem szerint az "alagút" végén egy új élet vár mindenkire.

2021. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

A mennyország Isten face to face megismerése, színelátása:

"Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színrõl-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem."


A kárhozat a hitetlenség büntetése, de nem "örökké", hanem aionios, azaz korszakokig tartóan, reményeim szerint lehetséges belőle kikerülni, Isten irgalmából, ha valaki elfogadja Jézust. Tehát a többség, hitem szerint, nem kerül időtlen kárhozatra, vagy megsemmisítésre.


Viszont jutalommal jár a hit ebben az életben, Pál is mondja, hogy futni kell a koszorú elnyeréséért. Azaz az állhatatosság, próbák kiállása jutalmat kap.

2021. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok kiegészítésként még előzőhöz:


2 Péter 3,13

De új eget és új földet várunk ígérete szerint, amelyben igazság lakozik.

2021. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
5 hszben nem úgy értettem, hogy ebben az életben kapjuk a jutalmat, hanem az ebben az életben tanúsított hit miatt, a következő korszakban.
2021. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Dorkász06 ***** válasza:
72%

Paradicsom: Számomra azt jelenti, hogy van egy törődő Isten, aki elkészítette az ember otthonát a földön. Mert a Biblia kijelenti, hogy Isten a paradicsomba helyezte az embert. Így nem lehet egy mennyei lakhely, mert ott angyalok élnek (szellemteremtmények ők). A bibliai leírások alapján úgy tudom elképzelni mint ahol nyugalom, béke, szeretet és igazságosság van. Azért lehet így mert a Teremtő tulajdonságait visszatükrözi a hely amit létrehozott. Ha akkor ez a földön volt, akkor a jövőben sem lehet máshol.

Pokol: Bármilyen meglepő, ha azt hallom, hogy pokol nem fog el rettegés vagy félelem. A Biblia biztosít minket, hogy ilyen hely nem létezik. Elképzelhetetlen, hogy egy szerető Isten büntessen, kínozzon egy örökkévalóságon át. Miért gondoljuk úgy, hogy létezik egy "hely" ahol számot kell adni a helytelen tetteinkért? Mert a lelkiismeretünk óv és véd minket. Mert ha elkövetünk valami rosszat, tudja, hogy lesz következménye.

Ezért igyekszem Isten elvárása szerint élni az életemet, és akkor bízhatom abban az ígéretében Istennek, hogy paradicsommá fogja tenni a földet.

Több helyen is olvashatunk erről. Például Ézsaiás 35. fejezete egy kis ízelítőt ad Isten szándékáról.

2021. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

paradicsom = üdvösség


pokol = gyötrődés vagy enyészet


Elég sok minden van róluk a különféle nézőpontok alapján még a magyar Wikipédián is. De pl itt is: Túlvilág (WP).

2021. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
70%

menny: ahol nincs buntetes csak teljes szadadsag


pokol: ahol van buntetes es reszleges vagy teljes rabszolgasag

2021. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!