Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az igazi vallás? Isten...

Melyik az igazi vallás? Isten elítéli azt, aki nem az "igaziban" hisz?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy kellene feltennem a kérdésemet úgy, hogy egyértelmű legyen. Tehát vannak vallások. Ha pl én keresztény vagyok, hiszek istenben, és gyakorlom a vallást, viszont a koránban az van, hogy az iszlám az igaz vallás, akkor hiába vagyok hívő, a pokolra jutok, mivel nem abban a vallásban hiszek, amiben "kellene", ergo nem hiszek az iszlám vallásban=nem hiszek (abban az) istenben. Vagy ez most hogy működik? Egyébként nem vagyok vallásos, de érdekel a téma. Szóval honnan tudom, hogy melyik a "jó" vallás? Van egyáltalán ilyen? Vagy mindegyik vallás egyenrangú? Tehát ha bármelyik vallásban is hiszek, (ugyanabban az) istenben hiszek? Remélem érthető a kérdés.

2021. szept. 26. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Materialista világképekben is létezik olyan felvetés, hogy multiverzum. A helyes megközelítés pedig az, hogy nem tudhatjuk, hogy a mi világegyetemünkön kívül létezik-e más (máshol / más dimenzióban / másképp működő) világegyetem, de nem zárhatjuk ki. Mért ne létezhetne?


Melegen ajánlom ezen elgondolást az ábrahámi (zsidó=keresztény=muszlim) vallás híveinek is, hogy felfogják végre, nem élnek egyedül a világmindenségben az egy szem istenükkel. (Függetlenül attól, hogy istenek léteznek-e, vagy sem.) Ugyanilyen jogon létezhetnek és teremthetnek más istenek is másik világokat valahol máshol. Innentől kezdve értelmetlen arról beszélni, hogy kinek van igaza, mert lehet igaza a másiknak is egyidejűleg.


Az arabok, a zsidók és az európaiak ugyanazt az istent éltetik, lévén egy vallás háromfelé szakadása, de a többi kultúra mitológiájába kéretik az ábrahámi istent nem belelátni és belemagyarázni (vannak ilyen próbálkozások: "ó hát az is az, csak félreértették a buták"), mert az épp olyan kultúra megsemmisítő hatású, mikor egyszerűen azt mondják, hogy az márpedig nincs.

2021. szept. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Nincs olyan, hogy igaz vallás. Bár a kereszténység azt hirdeti magáról, hogy egy abszolút vallás, amely magasan a többi felett áll, csak neki van igaza stb. Ne higyj neki! Rajta belül a milliónyi keresztény felekezet nagy része mind azt hirdeti, hogy csak náluk van az igazság.

Jézus sem alapított új vallást, akármennyire is hangoztatják, hogy ő a kereszténység alapítója. Ő azt mondta az evnagéliumok alapján, hogy nem azért jöttem, hogy a (zsidó) vallást eltöröljem, hanem hogy betöltsem. Erkölcsi útmutatásokat adott a követőinek, nem hitnézeteket, meg dogmákat, meg ilyen-olyan kultusz követését, amik a mai felekezeteket elválasztják egymástól.

Nézd meg ezt. Minden vallás tele van hibával. Ami közös bennük, az csak az etika.

[link]

2021. szept. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem minsenki ugyanabban az egy istenben hisz, csak máshogy hívja 🤷‍♀️
2021. szept. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#3. Máshogy hívja? A keresztények Istennek, a muszlimok Allahnak (arabul Istent jelent).


De akkor kérdezem én, ha keresztény vagyok, akkor a muszlimok szerint nem hiszek Istenben? Vagy valóban ugyanabban az istenben hiszünk?

2021. szept. 27. 08:33
 5/17 KZitus ***** válasza:

Szia

Bocsáss meg kérlek, hogy ezt kell írnom, de a kérdésed alatt írottak alapján egyáltalán nem ismered Istent (így, nagybetűvel!). Akkor hogyan hihetsz benne? Mit hiszel róla?

Pl. mivel engemet nem ismersz, semmi féle kötelezettséged nincsen irányomban, bár mivel írok neked, ez bizonyítsa a létezésemet. De miért hinnél bennem? vagy mit hinnél rólam?

Viszont egészen más a helyzet, ha én a szülőd vagyok! Akkor már egyrészt ismersz JÓL engem és vannak bizonyos kötelezettségeid is irányomban!

Ugyan így, ha elismered Isten létezését, akkor azt is meg kell tudnod róla, hogy TE a keze műve vagy, és így vannak kötelességeid is Vele kapcsolatban: az egyik ami legfontosabb, az, meg kell tudnod Tőle, miért vagy itt a földön, milyen szándékkal teremtett ide, miért kell jelenleg annyit szenvednie az embereknek, miért öregszünk, és halunk meg! Nos Ő ezekre a kérdésekre választ ad a Szavában, a Bibliában. A megismered a válaszait,az összes többi kérdésedre is megkapod a választ.

Jó irányba tekintesz a kíváncsiságod kielégítése felé.

2021. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban megkapod a választ

[link]

2021. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5 Ott van a kérdésben a kulcsszó. "Ha pl én hiszek..."

Nos, a helyzet, hogy nem hiszek. Ezért kérdezem, érdekel a dolog.

#6 Köszönöm,megfogom nézni.

2021. szept. 27. 11:05
 8/17 anonim ***** válasza:

@7

Ha nem érted, szólj és szívesen leírom szóról szóra mit mond, mert ez fontos.

2021. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Melegen ajánlom ezen elgondolást az ábrahámi (zsidó=keresztény=muszlim) vallás híveinek is, hogy felfogják végre, nem élnek egyedül a világmindenségben az egy szem istenükkel."

Mi már elgondolkodtunk rajta (mi=katolikus keresztények, de szerintem a történelmi protestáns felekezetek is egyetértenek). Semmiben nem rengeti meg vagy kérdőjelezi meg Isten létét a "multiverzumok" elmélete. Ha léteznek más univerzumok, akkor ismeretlenül is két dolgot állíthatunk róluk:

1. Ezek is a Teremtő Isten alkotásai.

2. Az ő megváltójuk is Jézus Krisztus.

Egyébként kvázi a szellemi teremtmények (angyaloknak szoktuk őket nevezni, de nem ezoterikus kategóriában) tekinthetők más univerzumnak. Persze ez már hit kérdése, mi hiszünk abban, hogy nem csak az a valóság létezik, amit a szemünkkel látunk és meg tudjuk mérni, hanem van transzcendens is. Természetesen ennek alkotója is Isten. Ahogy a niceai-konstantinápolyi hitvallásban már kb. 1700 éve vallja a kereszténység, hiszünk Istenben: "mennynek és földnek, minden láthatónak és láthatatlannak Teremtőjében". Ha létezik más univerzum, az is tökéletesen beleillik ebbe a kategóriába.

A politeizmus per definitionem filozófiai logikai ellentmondás. Ahogy Tertullianus is mondta: "Isten, ha nem egy, akkor nincsen." Már ha Isten fogalmán azt értjük, hogy akinél nagyobbat, többet, szebbet, jobbat, igazabbat, és tökéletesebbet elgondolni sem lehet, mert Ő maga a Lét, és minden léttökéletesség forrása. Azonban ha pl. két isten létezik akkor ahhoz kell lenni bennük valaminek, ami megkülönbözteti az egyiket a másiktól. Gondolom, ez érthető. Viszont ha az egyikben van valami, amivel a másik nem rendelkezik, akkor az egyik nem tökéletes, mert valamilyen hiánnyal bír, és éppen ezért az egyik nem isten.

IstenKÉP lehet több. Mert mindenki másképp képzeli el. De ettől még nem lesz több istenség.

2021. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:

A keresztény teológia szerint Isten minden embert üdvözíteni akar, tehát nem csak a keresztények üdvözülhetnek. Az üdvösség nem egy elitklub, hanem Isten végtelen szeretetében való részesedés. Azonban az üdvösséghez mindenképp kell a Krisztusba vetett hit, ha máskor nem, a halálkor.

A Katolikus Egyház a Lumen Gentium kezdetű dogmatikus konstitúció alapján ezt mondja: "Akik ugyanis Krisztus evangéliumát és az ő Egyházát önhibájukon kívül nem ismerik, de őszinte szívvel keresik Istent, és a kegyelem hatására teljesítik a lelkiismeretük szavában fölismert akaratát, elnyerhetik az örök üdvösséget."

Elkárhozni véletlenül nem lehet, ez mindig egy tudatos döntés. Az kárhozik el, aki a halála pillanatában elutasítja Istent. Krisztus még ott is felajánlja a választási lehetőséget. Én nem gondolom, hogy egy nem keresztény, de jószándékú ember önként választaná a kárhozatot.

2021. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!