Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úrvacsora házilag? Magamhoz...

Úrvacsora házilag? Magamhoz vehetem az úrvacsora jegyeit bűnbánatot tartva és megemlékezve a Megváltó áldozatáról?

Figyelt kérdés

Esetleg bűnt követek el ezzel és ítéletet veszek magamra ?

Krisztus azt mondta hogy ezt cselekedjük az emlékezetére.


1kor11

17Amikor a következőkre rátérek, nem dicsérhetlek titeket, mivel nem javatokra, hanem károtokra jöttök össze. 18Mert először is azt hallom, hogy amikor összejöttök a gyülekezetben, szakadások vannak közöttetek, és ezt részben el is hiszem. 19Mert szükséges, hogy legyen közöttetek szakadás is, hogy a kipróbáltak nyilvánvalókká legyenek közöttetek. 20Amikor tehát összegyülekeztek, nem az Úr vacsoráját eszitek, 21mert az evésnél mindenki a saját vacsoráját veszi elő, és az egyik éhezik, a másik pedig megrészegedik. 22Hát nincsen házatok, hogy ott egyetek és igyatok? Vagy megvetitek az Isten gyülekezetét, és megszégyenítitek a nincsteleneket? Mit mondjak erre? Dicsérjelek ezért titeket? Nem dicsérlek.

23Mert én az Úrtól vettem, amit át is adtam nektek, hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, amelyen elárultatott, vette a kenyeret, 24és hálát adva megtörte, és ezt mondotta: „Vegyétek, egyétek, ez az én testem, amely tiérettetek megtöretik, ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.” 25Hasonlóképpen vette a poharat is, miután vacsoráltak, és ezt mondta: „E pohár amaz új szövetség az én vérem által, ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.” 26Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret, és isszátok e poharat, az Úr halálát hirdessétek, amíg eljön.

27Azért, aki méltatlanul eszi az Úr kenyerét, vagy issza az Úr poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen. 28Vizsgálja meg azért az ember önmagát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból. 29Mert aki úgy eszik és iszik, hogy nem becsüli meg az Úr testét, ítéletet eszik és iszik önmagának. 30Ezért erőtlenek és betegek közöttetek sokan, és ezért halnak meg annyian. 31Mert ha mi magunk ítélnénk meg önmagunkat, nem esnénk ítélet alá. 32De amikor az Úr ítél minket, akkor nevel, hogy a világgal együtt el ne vesszünk. 33Azért tehát, testvéreim, ha evésre egybegyűltök, várjátok meg egymást. 34És ha valaki éhes, otthon egyék, hogy ne ítéletre gyűljetek össze. A többiről majd akkor rendelkezem, ha hozzátok érkezem.



2021. okt. 1. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy bűn. Tavaly nálunk Nagyváradon nem volt istentisztelet húsvétkor. Anyu nézte a televíziót és ahogy a pap mondta az urvacsorai dolgokat, úgy érte a Csép kenyeret és a bort. Előtte vágott magának egy kocka kenyeret. Szerintem Szentaldozni se bűn magadban. A Bibliaból felidézése Jézus szavait az utolsó vacsora ről és akkor is megtörténik az átváltozás. Esetleg a karácsonyi csengő el csengetett míg változik át. Csak ostyat honnan szeretne az ember.
2021. okt. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Biblia nem ír arról hogy ténylegesen átváltozna a bor vérré a vagy a kenyér testté. Végképp nem ír ostyáról🧐 de köszönöm a válaszodat.
2021. okt. 1. 08:25
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem bűn. Az idézett igék arról szólnak, hogy Úrvacsorát vett a korintusi gyülekezet, és az erősek felzabálták a többiek (szegényebbek, rászorultabbak) elől a kaját. Ilyen létezik ma is a gyülekezetekben
2021. okt. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Krisztus hálát ad, azután megtöri a kenyeret és azt mondja: Ez az én testem amely érettetek megtörtént. Azután megint hálát ad, veszi a poharat a borral és azt mondja: Ez az én vérem, az újszövetség jelképe. Ezt cselekedjétek az emlékezetemre.

Tehát a bor és kenyér külső színeiben megmarad, belsőleg változik át, titokzatos módon és csak a krisztusi idézet elmondása után. Ha előtte nem mondod az utolsó vacsorán elhangzottakat akkor természetesen nem Krisztust eszed meg iszod. Anyukám is református és számára egyértelmű hogy az Úrvacsora alatt Jézus testét meg vérét fogyasztja és nem csak egy emlékvacsora. Én vagyok az aki nehezen hittem el,anyu mindig hitte az átváltozást.

2021. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

"Tehát a bor és kenyér külső színeiben megmarad, belsőleg változik át"

Vagy jelképesen értette

2021. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megtötetik.

Anyu sose dob ki kenyeret mert azt mondja hogy átváltozás után Jézus teste. A búza is az életet jelkepezi anyu számára mert abból készül a kenyér ami Jézus teste.

Te anyu 1952- Ben született, lehet Romániában areformatusoknal tanították az átváltoztatást akkor még vagy nem tudom, lehet hitték. Én sajnos 1989 születtem és nekünk sajnos a konfirmáción már nem tanították az Átváltozás. Lehet mióta tokeslaci beiktatták Ceaușescut azotamasba hisznek az itteni refik vagy Fogalmam Sincs

Én 32 éves korom óta mióta külön élek és járok az ortodox és katolikus templomba tudok róla hogy atvaltozik. És én se hittem el sokáig, azt gondoltam mágia. Egy reggel arra ébredtem fel hogy bevillant Jézus szava ahogy mondja hogy az ő teste meg vére és akkor úgy változik át de a külső színeiben megmarad. És csak a jézusi ige elmondása után változik át.

Érdekes mert mindenki refi volt a családban és nagyanyám is hitt az átváltozásban. Ezért gondolom lehet ortodox hatásra a reformátusok hitték és Ceaușescu után még már nem. Mert én nem tanultam konfirmációkor.

2021. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Igen....a Jelenések könyve szó szerint van, az utolsó vacsora jelképes. Jellemző ránk tudatlan mai protenstánsokra. Felrugjuk a régi szent tradíciókat, szembe megyünk velük. Mi dtamhogy a nagyanyám se Úrvacsorat vett hanem Jézus testét és vérét,anyu ugyanugy, én már nem úgy tanultam a konfirmáció előkészítőn. Ebből az jön le hogy Ceaușescu bukása után a romániai reformátusok nem hittek az átváltoztatást, azelőtt még hittel lehetett vagy nem tudom. Katolikus senki nem volt a családban, más oka nem lehet.

A kérdező idézte:

,, 23Mert én az Úrtól vettem, amit át is adtam nektek, hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, amelyen elárultatott, vette a kenyeret, 24és hálát adva megtörte, és ezt mondotta: „Vegyétek, egyétek, ez az én testem, amely tiérettetek megtöretik, ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.” 25Hasonlóképpen vette a poharat is, miután vacsoráltak, és ezt mondta: „E pohár amaz új szövetség az én vérem által, ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.” 26Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret, és isszátok e poharat, az Úr halálát hirdessétek, amíg eljön.

27Azért, aki méltatlanul eszi az Úr kenyerét, vagy issza az Úr poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen. 28Vizsgálja meg azért az ember önmagát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból. 29Mert aki úgy eszik és iszik, hogy nem becsüli meg az Úr testét, ítéletet eszik és iszik önmagának.34És ha valaki éhes, otthon egyék, hogy ne ítéletre gyűljetek össze,,

Ha nem volna igaz az átváltoztatás akit miért ítéletre gyülnének össze akik sokat esznek? Aki zabál azt kiközösítés ék és annyi de nem iteltetne meg.

2021. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Valóban úgy van, ahogyan Pál apostol elmagyarázza. Mi, tanúk már két éve mióta a járvány van, niszán 14.-én otthonainkban (zoomon), de az egész világon naplemente után úgy tartjuk az Úrvacsorát, ahogyan azt Krisztus tette a Lukács 22 fejezet szerint.

Pál apostol ír arról, hogy nem vehetjük a jegyeket magunkhoz, ha arra méltatlanok vagyunk. De hogyan tudjuk megállapítani, hogy méltatlanok vagyunk-e?

Vajon ahogyan ő mondta elég ha saját magunkat megvizsgáljuk, és mi magunk állapítjuk meg milyen állapotban vagyunk? Szó sincsen erről! Éppen erről, ír, hogy sokan erőtelenek és (szellemi)betegek sokan, akik magukhoz veszik a jegyeket.

Akkor hogyan állapíthatjuk meg, szabad-e magunkhoz venni a kenyeret és a bort?

Nos, Pál apostol ezt is elmondja a 31. versben:"Mert ha mi magunk ítélnénk meg önmagunkat, nem esnénk ítélet alá." Azután így folytatja: " De amikor az Úr ítél minket, akkor nevel, hogy a világgal együtt el ne vesszünk."

Tehát, hogy vehetjük-e magunkhoz Krisztus "testét" és "vérét", azt az alapján tudjuk megítélni, mit mond erről Krisztus nekünk a négy evangéliumban, na és az apostolok levelei mit ír erről, mint az általad idézett Pál levele is. Jehova tanúi milliói nem veszik magukhoz a jegyeket, mert Krisztus tanítása szerint (ők a földi örök élet várományosai) nem vagyunk a szövetség tagjai, mi a Krisztus által említett "más juhai" közé tartozunk, akikről azt mondta, "azokat is elő kell hoznom" és így lesz a "kicsiny nyáj" és és a "nagy sokaság" egy pásztor vezetése alatt.


„Ne félj te kicsiny nyáj; mert tetszett a ti Atyátoknak, hogy néktek adja az országot [királyságot, Vi]” LUKÁCS 12:32.

„És vannak nekem más juhaim, amelyek nem ebből az akolból valók; Őket is be kell gyűjtenem, és figyelni fognak a hangomra, és egy nyáj lesznek egy pásztorral.” János 10:16.

"Ezek után láttam egy nagy sokaságot, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből. A trón előtt és a bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak." jelenések 7:9

2021. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

"Esetleg bűnt követek el ezzel és ítéletet veszek magamra ?"

Bűnt akkor követsz el, ha méltatlanul veszed magadhoz az Úr testét és vérét, mivel esetedben csak imitálása lenne az úrvacsorának, ezért ilyen szempontból nem bűn.


"A Biblia nem ír arról hogy ténylegesen átváltozna a bor vérré a vagy a kenyér testté"

Maradjunk annyiban, hogy Krisztus egyértelműen azt mondta, hogy az az Ő teste és vére. Ezt lehet tagadni, de nem érdemes. Az biztos, hogy nem arra gondolt Jézus, amikor otthon, házilag tennéd ezt. Az valóban csak kis kenyér és bor lenne, nem sok köze lenne Jézushoz.

2021. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!