Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "felekezetnélküliek" semmibe...

A "felekezetnélküliek" semmibe veszik Krisztus szavait az utolsó vacsorán?

Figyelt kérdés

Már sok hozzászólásban olvastam (lehet ugyanaz a néhány ember írta le sokszor), hogy ők nem tagjai egy felekezetnek sem. Volt aki úgy fogalmazott, földi felekezetnek. Ők hogy tartják meg Krisztus parancsát, amit a kenyértörésre vonatkozóan rendelt el az utolsó vacsorán?


"ezt cselekedjétek az én emlékezetemre"


Hiszen ezt felekezeten kívül szerintem nem nagyon lehet megvalósítani. Az Apcselben is azt olvashatjuk, hogy a gyülekezet gyűlt össze kenyértörésre.



2021. júl. 27. 12:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Nem üdvkérdés az úrvacsora megtartása, sem a felekezetbe járás. Isten útjai sokfélék. Érthető, ha a sok vallásos cselekedet, a képmutatás ami sokszor jellemző a szervezett vallásosságra, nem mindenki tud ebbe beleilleszkedni. "Irgalmasságot akarok és nem áldozatot" ez olyan szépen elmondja Isten mit értékel igazán. Utóbbi kategóriába tartozó a heti istentiszteletre járás. Főként ha a rendszeres vallásgyakorlók ettől felsőbbrendűnek érzik magukat.
2021. júl. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%

Előző vagyok. Én szívesen járnék közösségbe, csak nem találok olyat, ahol tolerálnák, hogy nem vallok bizonyos dogmákat, így:

- az emberek többsége az örök kárhozatra jut

- a Biblia minden egyes szava Isten tévedhetetlen kinyilatkoztatása

(a Bibliáról vallom hogy Isten által ihletett és Isten szavát tartalmazza, de fenti dogmát nem)


Az apostoli hitvallást elfogadom.

2021. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak nem értik. Olyan is van (nem is kevés), aki szelektál: bizonyos dolgokat megtart, mást meg (amivel nem ért egyet), azt nem.
2021. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%

" Volt aki úgy fogalmazott, földi felekezetnek."

Huh, nagy a kínod, hogy most külön kérdésben akarsz lejáratni:)

Mivel ma már csak szellemi egyház van, ezért írtam a "földi felekezetet". Bár ezt is Pál írja (meg logikus is), csak te pálfóbiás vagy. Gyülekezet létezhet, de földi egyháznak nincs létjogosultsága, mivel KRisztus egyháza egy, annak vannak földi gyülekezetei.

Látod, ha kérdeztél volna, most nem tűnnél ostobának. Amúgy nem vagyok biztos benne, h felekezetet és nem földi egyházat írtam. Tőled meg kitelik a hazudozás, csak hogy próbálj lejáratni. Ezt is az evangéliumokból olvastad ki? Ha nem lennél pálfóbiás, tudnád a szabályokat


És ebből pontosan hogy következik, hogy én nem veszek úrvacsorát? Járok gyülekezetbe, házi gyülekezet és veszünk úrvacsorát. Érdekes, hogy Pál is megerősíti az Úrvacsorát

2021. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%

És tényleg egyházat írtam, miután megvádoltál, hogy szektás voltam: "Milyen szekta a földi egyház nélküliség?"


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


26-os válasz, alulról a 3. sor. Ez nem a te napod, kérdező. Ajánlott olvasmány Pál levelei. Ott is kifejti a szellemi egyház lényegét.


Pálfóbiás ...

2021. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

"- az emberek többsége az örök kárhozatra jut

- a Biblia minden egyes szava Isten tévedhetetlen kinyilatkoztatása"

Ezek melyik felekezeteknél "dogma"? Azért tettem idézőjelbe, mert ezek per definitionem nem dogmák így ebben a formában. Ráadásul ezeket sem a Katolikus Egyház nem tanítja, de úgy tudom a történelmi protestáns egyházak sem ilyen formában.

Hogy ki kerül az örök kárhozatra azt nem tudjuk. Az dogma, hogy létezik örök kárhozat. De hogy oda most 3 ember kerül vagy 30 millió azt nem tudja senki.

A Szentírás meg nem úgy tévedhetetlen, hogy ha azt írja, hogy Mózesnek 6 méteres szakálla volt, akkor az igaz szó szerint. Vagy pl. egy valódi példa: a Teremtés könyvében leírt életkorok jelképesek. Általában ezek zavarják össze az embereket, és az, hogy nem a műfaji sajátosságoknak megfelelően értelmezik a szöveget, na meg persze nem ismerik a kort, amiben keletkezett. A Szentírás a kinyilatkoztatás szempontjából, tehát mondjuk úgy, hogy teológiailag tévedhetetlen, a Szentlélek sugalmazására Istenről és az üdvösség kérdéséről ír tévedhetetlen igazságokat. Nem arról, hogy milyen színű lovon ült a babiloni király.

2021. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

#4

Nem tudom mi bajod van, kaphatok esetleg a kérdésemre is érdemi választ?

Mi az, hogy házi gyülekezet? Melyik felekezet? Vagy csak összeül a család?


Egyébként érdekes ez a fajta egoizmus, hogy azt hiszed, a kérdés rólad, csak rólad szól.


#2

Nincsenek ilyen dogmák, nem tudom ezeket honnan veszed.

2021. júl. 27. 13:22
 8/28 anonim ***** válasza:
45%

Az örök kárhozat tanítása is bibliaolvasat kérdése, vagy annak kéne lennie. Értem ezalatt, hogy az aionion szó jelentése lehet korszakokig tartó is, az örök helyett. És a büntetés, amiben én is hiszek, hogy létezik (Jézus tanított a kárhozatról és ezt elfogadom), lehet megjobbító célú is, ami még magában hordozza a kegyelem lehetőségét. Ezt Isten természetéből vezetem le, ahogy János 1. levele írja, mert "Isten szeretet". Logikalag ütközik, hogy egy rövid földi élet után, az emberek többsége örök kárhozatra jusson (többséget abból vezetik, le, hogy Jézus tanítja, hogy keskeny az út és kevesen vannak, akik megtalálják. Vagy nem azt tanítja az egyház, hogy ennek a példázatnak ez az értelme?).


"A Szentírás a kinyilatkoztatás szempontjából, tehát mondjuk úgy, hogy teológiailag tévedhetetlen, a Szentlélek sugalmazására Istenről és az üdvösség kérdéséről ír tévedhetetlen igazságokat. "


Igen ebben egyetértünk, a Biblia az üdvösségről, Isten személyéről és a megváltó Krisztusról közöl tévedhetetlen információt.

Viszont nem hiszem, hogy Isten természete olyan dühöngő és háborús lenne, mint amilyen ARÁNYBAN ez az Ószövetségben szerepel.

Nem hiszem, hogy mind a 613 törvényt Isten ihlette! És teológiai tévedéseket is lehetségesnek tartok az Írásokban. Kifejtem.

2021. júl. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%

Előző vagyok, tehát kifejtésként, itt írtam le, #22. pontban

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2021. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%

"Egyébként érdekes ez a fajta egoizmus, hogy azt hiszed, a kérdés rólad, csak rólad szól."

Itt a gyak-on bevett szokás, hogy külön kérdésben égetik azokat, akikkel nem bírnak egy vitában. Te ritka kivétel vagy akkor. Elnézést, ha nem te voltál a "vitapartnerem".


"Mi az, hogy házi gyülekezet? Melyik felekezet? Vagy csak összeül a család?"

Nem. Valakinek a lakásán jön össze a gyülekezet.


"Melyik felekezet?"

Krisztus szellemi egyházának egy gyülekezete. Ez nem földi egyház

2021. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!