Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti ima közben...

Keresztények, ti ima közben ezt hogy szoktátok?

Figyelt kérdés

Amikor imádkoztok Jézushoz (már aki szokott), hogyan szólítjátok meg? Hogyan szabad és nem szabad szólítani?

Én szoktam hozzá imádkozni, görög katolikus vagyok. Az egy külön kérdést érne meg, hogy lehet-e egyáltalán hozzá is vagy nem szabad, de most ettől tekintsünk el. (Egyébként meg szokott hallgatni, ezt biztosra tudom, úgyhogy csak nem haragszik ezért a szokásomért.)


Két dolog érdekel valójában.

Hogy hogyan kezditek az imát.

És az is, hogy hogyan szólítjátok meg őt magát.



2021. okt. 1. 22:47
1 2
 11/13 szp72 ***** válasza:
85%

@ "Hogyan szabad és nem szabad szólítani?"


Bárhogy megszólíthatod, akármelyik nevén: Jézusom, Uram, Megváltóm, Krisztus, Isten Fia, stb. Lényeg hogy szívből tedd.


@ "Az egy külön kérdést érne meg, hogy lehet-e egyáltalán hozzá is vagy nem szabad,"


Az ima nem természetes módon jelen levő lény vagy személy megszólítását jelenti. Tehát bárkinek a megszólítása, aki az imádkozó hite szerint valamilyen láthatatlan módon jelen van.


Az imádás csak Istennek kijáró legmagasabb fokú hódolatot és szeretetet jelent. Az imádkozás tehát még nem feltétlenül imádás, csak a magyar nyelv történetesen úgy alakult, hogy ez a két szó meglehetősen hasonló hangzású. A magyar felfogás szerint ugyanis az imádás intenzív imádkozásban, imával való elhalmozásban nyilvánul meg leginkább, ezért a két szó hasonlósága.


Valóban vannak felekezetek, akik azt mondják, hogy nem csak az imádás, hanem egyáltalán az imádkozás is egyedül Istent az Atyát illeti meg. Láthatatlan lények megszólítása szerintük szigorúan tilos, kivéve ha megjelennek.


A Biblia szerint mindenesetre az első keresztények segítségül hívták Jézus nevét (1Kor 1,2; ApCsel 9,14), hálát adtak neki (1Tim 1,12), gyógyítását kérték (2Kor 12,8), dicsőítették (2Pét 3,18), konkrétan megszólítják (ApCsel 7,59; Jel 22,20), hiszen Krisztus maga mondta: "Bármit kértek tőlem az én nevemben, megteszem azt." (Jn 14,14), aki most is szüntelenül zörget a szívünk ajtaján, hogy beengedjük és bensőséges kapcsolatban legyünk vele (Jel 3,20).


AZ Újszövetség tele van azzal, hogy Jézus nevében kérjük az Atyát, ami egyáltalán nem azt jelenti, hogy egy Istenhez szóló ima végére oda biggyesztek egy "Jézus nevében" fordulatot. Egyetlen ilyen ima sincs a Bibliában bár éppenséggel így is lehet imádkozni. Jézus nevében imádkozni azt jelenti, hogy az ő akaratának megfelelően, vagyis vele egyetértésben, vele együtt, az ő megkérésével és jóváhagyásával. Csak Krisztus által mehetünk az Atyához, a Fiúval kell jóban lennem, akkor leszek jóban az Istennel.

2021. okt. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Csak az Egyedüli igaz Istenhez szabad imádkozni!

Ézsaiás42:8

Jézus is Istenhez imádkozott, aki NAGYOBB nála! János 20:17. Máté 6:9. János 11:41

Nyilvánvaló, hogy a tanítványok követték Jézus utasításait az imával kapcsolatban, vagyis Istenhez imádkoztak, és nem Jézushoz.

2021. okt. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én sosem beszélek jézushoz, ahogy más régen élt bölcshöz sem. Azt sem szeretném, hogy 2000 év múlva hozzám beszéljen random ember.

Mi értelme? Semmi.


Először is én meditálok, nem csak imádkozok.

Mindig egységhez közel engedem magam, majd hálát rezgek. Ha konkrétan "beszélek" is, akkor a velem foglalkozók felé rezgek. Az ötödik dimenzióban él a spirituális vezetőm, meg az őrangyalaimnak is szoktam sugározni.

2021. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!