Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell Bibliai idézetet...

Hogyan kell Bibliai idézetet meghatározni?

Figyelt kérdés
Van egy idézet ami a Zsoltárok 55.23 részből van, és én meg akartam nézni, hogy tényleg benne van-e (nem kétség, inkább kíváncsiság) csak nem tudom hogy hogy kell ezeket a számokat leolvasni.

2021. okt. 2. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Zsolt 55:23 Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz.


55. Zsoltár 23.verse. (Károlinál Zsoltárok 55)

2021. okt. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szp72 ***** válasza:
100%

A bibliai hivatkozások szerkezete:

Könyv fejezet,vers


Zsolt 55,23 = Zsoltárok könyve, 55.fejezet, 23.vers. A zsoltárok könyvénél minden fejezet egy-egy zsoltár.

2021. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

55. Zsoltár 23. vers


modernebb fordításban:

"Vesd az URra terhedet, es o gondot visel rád!

Nem engedi sohasem, hogy ingadozzon az igaz."

2021. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
URra... az meg mi???
2021. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

URra : Úrra , vagyis Istenre, a Teremtőre.

Ez egy régies írásmód, amivel a többi "úr"-tól megkülönböztették Istent. Tehát ha így látod írva, akkor biztosan nem egy emberi úrra gondol az író, nem egy emberi úr áll az eredeti héber, vagy arám szövegben, hanem Isten, sok esetben Isten neve: JHVH, csak ezt a legtöbb fordításból az évszázadok alatt kihagyták. Viszont ebből az írásmódból is látszik, hogy ezzel milyen nehézkessé vált, hogy ne használják az isteni 4 betűt, de érzékeltessék , hogy itt Istenről van szó.

2021. okt. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!