Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekes a Biblia értelmezése...

Érdekes a Biblia értelmezése mostanában, ha egy gondolat csak egyszer-kétszer hangzik el az nem olyan meghatározó mint ha sokszor pl.40-100-szor szerepelne az Írásban, ez így helyes most?

Figyelt kérdés
Pl. az örök kárhozatról csak ritkán szól, de a szeretetről, vagy Isten Fiában valló hitről többször beszél, így az fontosabb?
2019. dec. 22. 09:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésedben foglaltak félig igazak. Az embereknek van, amit többször kell súlykolni, vagy helytállóbb a körülmények miatt, de amit egyszer említ is.ugyanolyan fontos, max az ember nem találkozik vele, de aki igen, annak ugyanolyan fontos, mint a kollejtív, legnagyobb leckék.


Igen, fontosabb. Nem isten fiába, hanem a jóságba. E értelemben jézus a jóság szimbóluma. Azért gyermekének nevezik, mert ide manifesztálódó.

2019. dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

A Bibliára úgy kell tekinteni,mint Isten kinyilatkoztatott akaratára,így minden része fontos jelentőséggel bír.De a legfontosabb üzenete Jézus Krisztusnak a kereszten elvégzett hatalmas megváltása,amit az emberiségért tett,hogy mindenki aki hisz őbenne az büneinek bocsánatát veszi.Apostolok cselekedetei 10/43

Erről a próféták mind bizonyságot tesznek, hogy bűneinek bocsánatját veszi az ő neve által mindenki, aki hiszen ő benne.

Megtartatunk általa:Apostolok cselekedetei 4/12,

És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.

A Máté evangéliuma 1/21 pedig azt mondja hogy

Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből.


De miért is kellene választanunk a kárhozatot, amikor Isten megváltót küldött nekünk.

2019. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben semmi meglepő nincs,én is sokkal többször elmondom,amit fontosnak érzek. A hívők jelentős része szerint pedig az Isten Fiában való hit adja az üdvösséget,tehát ez kell a kárhozat elkerüléséhez,így egy közvetett módon a kárhozatra is többször van utalás,mint ahányszor konkrétan le van írva.
2019. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nincs olyan része a Bibliának, amit figyelmen kívül hagyhatnál.
2019. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Egy ellentmondásos katyvasz az egész
2019. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Mát. 5,22 [Jézus mondja:] "a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére."



Mát. 23,17 [Jézus mondja:] "[Ti] Bolondok és vakok"

2019. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ján. 8,14 "Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz"



Ján. 5,31 "Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz."

2019. dec. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Jak. 1,13 "Senki se mondja: ...Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért."



1 Móz. 22,1 "És lőn ezeknek utána, az Isten megkisérté Ábrahámot"

2019. dec. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

2 Móz. 34,6-7 "Az Úr, az Úr, irgalmas és kegyelmes Isten ... de nem hagyja a bűnöst büntetlenül, megbünteti az atyák álnokságát a fiakban, és a fiak fiaiban harmad és negyedíziglen."


5 Móz. 24,16 "Meg ne ölettessenek az atyák a fiakért, se a fiak meg ne ölettessenek az atyákért; kiki az ő bűnéért haljon meg."

2019. dec. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Bocsánat a hozzászólásért, mert nő vagyok, tudom hogy k ussolnom kéne.

"A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben." (1Tim 2,12)


"A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, amint a törvény is mondja." (1Kor 14,34)

2019. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!