Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként okkult dolognak...

Keresztényként okkult dolognak számít, ha elkísérek valakit egy meditációs körbe?

Figyelt kérdés
Engem nem érdekel túlzottan az ilyesmi, de egy kollégám hívott, mert nem akar egyedül menni. Azt mondta, állítólag csak olyanokat ismételgetnek, hogy "szeretet, béke" stb. Ez is okkult dolognak számít? Rátapadhatnak ilyenkor démonok az emberre, akkor is, ha alapvetően jó szándékkal van ott?

2021. okt. 3. 07:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
#20 Hogy lenne irónia? Tudósok hazudnak éjjel nappal, semmi közük a bibliához elakarják felejtetni az emberekkel a teremtőt a sok hazugsággal amit terjesztenek.
2021. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Hit gyüliseknél igen, az biztos.
2021. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

18


Ugyan már.Ha egyszer :

"Az egek beszélik

És nyilván hirdetik

Az Úrnak erejit. :/"


Akkor az ha valaki figyeli az égi jeleket semmiféle sátáni dolgot nem csinál.Vagy tán a napkeleti bölcsek a fenevad jelét követték?

2021. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
#23 akkor csinál sátáni dolgot ha elkezd asztrologizálni csillagokhoz jegyeket társitani mint a rák meg stb ami egyáltalán nem Bibliai
2021. okt. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Tudni kéne, hogy pontosan miről van szó.

Egyébként én nem nagyon járkálnék ilyen helyekre. Őszintén szólva nekem ez alapján a pár sor alapján is gyanús, hogy valami nem stimmel ott. Már ez a mantrázás elég gyanús, de nem tudom, lehet ártatlan dolog az egész, de ha mondjuk kiderül, hogy valami nagy reiki csoport, meg előző életekben utaztatnak, na akkor már hagyd ott őket. Alapvetően, ha bizonytalan vagy a dologgal kapcsolatosan, akkor inkább ne is menj, vagy először csak nézőként menj, ne vegyél részt és utána gondold át még egyszer, hogy mit gondolsz, érzel ezzel kapcsolatosan.

2021. okt. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
A meditáció olyan szellemi gyakorlatok gyűjtőneve, amely magába foglalja a koncentráció, a szemlélődés és az absztrakció különféle technikáit, és amely elősegíti a fokozott öntudatot, a szellemi megvilágosodást, valamint a fizikai és mentális egészséget.
2021. okt. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló (22:28), tegnap megtudtam, hogy szoktak reikizni is! :/ Mondjuk ez a kézrátétel is olyan, hogy ha például egy anya megsimogatja a beteg gyerekét, annak is lehet gyógyító ereje, de ez csak a szereteten alapuló pszichés hatás, viszont a reikiben valamilyen titkos szimbólumokat rajzolnak a levegőbe vagy az adott testrészre, és ez már megint csak olyan "sötétnek", okkultnak tűnik. Pedig ezt is jó szándékú emberek csinálják, segíteni akarásból. Lehet, hogy jobb emberek, mint az az anya. Tulajdonképpen az lenne a különbség, hogy az egyik esetben Isten elé viszi valaki a problémát, a másiknál meg megkerülni igyekszik őt? És ha csak nézőként van valaki jelen, akkor nem áll fenn a veszély, hogy áttapad rá valamilyen nem kívánt ..... (itt nem találom a megfelelő szót; energia? lény? entitás? démon?)
2021. okt. 4. 05:32
 28/33 anonim ***** válasza:
27. ugyan már, jógával is nyilván démonokat idézek meg.
2021. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Azért a félreértések elkerülése végett, én senkit sem bíztatok arra, hogy foglalkozzon okkultizmussal, ha nem akar. Nem vagyok kifejezetten jártas a témában, viszont kétséggel fogadom azt a véleményt, hogy minden része ördögi, gonosz lenne az okkultizmusnak, de persze ez csak az én személyes véleményem, amiben lehet kételkedni. Ha valaki rossznak, károsnak gondolja az egész Okkultizmust, akkor ne foglalkozzon vele. Bár egyesek szerintem túlzásba esnek, mikor pl. a Harry Potter könyveket is démoninak minősítik. Ez pedig engem akár sérthetne is (de nem igazán foglalkozom vele), hiszen szeretem azt a könyvsorozatot. Nem hiszek a kereszténységben, és nem is szimpatikus nekem az a vallás, ezért számomra irritáló, hogy meg akarja mondani, hogy mi a jó, és mi a rossz, bár bizonyos dolgokban talán igaza lehet. Bár szerintem más vállásokban is nyilván vannak igazságok.


Mindenesetre elnézést, ha valakit megbántottam a hitében a kommentjeimmel.


"ugyan már, jógával is nyilván démonokat idézek meg"


Ez meg szerintem kifejezetten komolytalan kijelentés...


3,5,7,8,12,14,19,20-as válaszoló voltam.

2021. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
#29 harry potter a világhoz tartozik és a könyvei is, nem csoda ha démonikus
2021. okt. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!