Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként okkult dolognak...

Keresztényként okkult dolognak számít, ha elkísérek valakit egy meditációs körbe?

Figyelt kérdés
Engem nem érdekel túlzottan az ilyesmi, de egy kollégám hívott, mert nem akar egyedül menni. Azt mondta, állítólag csak olyanokat ismételgetnek, hogy "szeretet, béke" stb. Ez is okkult dolognak számít? Rátapadhatnak ilyenkor démonok az emberre, akkor is, ha alapvetően jó szándékkal van ott?

2021. okt. 3. 07:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

A tudományos területre vonatkozóan: A "jóslataikat" korábbi kutatások

eredményeire vonatkoztatták, ami inkább valószínűségnek neveznék.


Hitbeli: A prófécia és a jövendőmondás között lényeges a különbség!


A prófécia az egyedüli igaz, és mindenható Istentől származik, és mindig beteljesül! A prófétákon keresztül közölte mit fog tenni.( 2Péter 1:20,21 Mert először is tudjátok azt, hogy az Írásnak egyetlen próféciája sem származik valamilyen egyéni értelmezésből. Prófécia ugyanis soha nem ember akaratából hangzott el, hanem Isten üzenetét mondták el emberek, ahogy arra a szent szellem indította őket.) Rajtuk keresztül Istentől lehetett kérdezni, de ez már kétezer éve megszűnt!


Jövendőmondás: Emberek spiritiszta eszközökkel szellemeket kérdeznek, de a válaszok kizárólagosan csak démonoktól jönnek! (Sátán is folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává.)Ezért tiltja Isten az okkultizmust. A hű angyalok nem válaszolnak, mert nem lehet felvenni a kapcsolatot közvetlen, közvetve. Hogy miért? Kérdezz!

2021. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
65%

"A könyvekben, folyóiratokban és filmekben ártalmatlannak és vonzónak ábrázolják az okkultizmust."


Ti ugyanezt csináljátok a kereszténységgel, amikor reklámot csapatok neki.


Itt van ez a személy, aki az egyik keresztény szekta tagja


[link]


Bizony, a kereszténységet ilyenek (is) képviselik!

2021. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

#12


😂😂🤣🤣🤣👍

2021. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
64%

#Zaza


1. A Biblia az előrejelzéseket ítéli el, ha jól értem. Abban az időben nem volt természettudomány, (de természetfilozófia igen, a görögönél) így nem lehet megmondani, hogy a zsidók miként értelmezték volna azt, hogy egy tudományos élelmet megjósol bizonyos dolgokat. Lehet, nekik ez is gonosz dolog lett volna.


2. Nem a prófétálás és a jövendőmondás között kell különbséget tenni, hanem jóslás és jövendőmondás között.


A jóslat a mindennapi életre, egy helyzetre vonatkozik, akkor kérték az emberek a jósok tanácsát, ha segítségre volt szükségük. A zsidó próféták éppen ezért inkább jósok voltak. Jóslatokat adtak egy adott élethelyzetre, pl. mikor a Biblia szerint az asszirok körülvették Jeruzsálemet. Ez a jóslat.


A jövendőmondás ezzel szemben hosszú távra vonatkozik. Kétségesnek tartom, hiszen kérdés, hogy mennyire állnak úgy össze a dolgok hosszútávon, hogy azt pontosan meg lehessen mondani. Szerintem van ilyen de ritka. A bibliai próféták (jósok) megpróbálkoztak ilyennel is, ha jól vettem észre. Viszont itt nem teljesült a jövendőmondás:


"Az elpusztított országok sorában Egyiptom is pusztasággá válik. Városai negyven évig romhalmazok lesznek a többi lerombolt város között. Szétszórom az egyiptomiakat a népek közé, és szétszélesztem őket az országokba." (Ez 29,12)


Ez a jövendőmondás nem teljesedett, a Biblia tévedett.


(egyébként van olyan vélemény, miszerint a prófécia a múltra, a jelenre, és a jövőre is vonatkozhat).


A 2Péter levélre való hivatkozást azért tartom komolytalannak, mert lehet, hogy hamisitvány. Esusebius maga mondta, hogy ők Péternek egy levelét fogadják el, és ma is az a szakértők között a vélemény, hogy a levél szerzője nem Péter, csak valaki használta a nevét. (több bibliai konyvvel kapcsolatban is felmerült a dolog). Persze a konzervatív magyarázat szerint Péter a szerző, de mivel nincs konszenzus, ezért engem ez így nem győz meg.


"Emberek spiritiszta eszközökkel szellemeket kérdeznek, de a válaszok kizárólagosan csak démonoktól jönnek"


Szerintem ezt azért találták ki, hogy a híveket a kereszténységben tartsák.


A fentiekben láthattad, hogy amit a Biblia mondd, az sem biztos, hogy igaz: beteljesületlen jövendőmondás, lehetséges hamisított levelek, + egy gonosz, zsarnok isten, ami az Újszövetségre jó (inkább jobb) lesz, és gyűlöletkeltő szövegek (Zsolt 139,22-22), és egy rakás fanatikus hívő - tisztelet a kivételnek. Na, ez a kereszténység.


Ha választanom kellene, inkább az okkultizmus, mint a kereszténység.

2021. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
14. Olvasd tovább! Nabukodonozor 40 évig uralta Egyiptomot.
2021. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, hogy abban a társaságban hívnak-e segítségül valamilyen entitást, és így egy ártatlannak álcázott szeánsz, vagy pedig tényleg ártatlan a dolog, mert ha csak pozitív kicsengésű szavakat mondogatnak, azt úgy is fel lehet fogni, hogy csak emlékeztetik magukat és tudatosítják magukban, hogy mikre kell fókuszálni az életben, de mindezt Istenre gondolva teszik. (Nem ismerem a társaságot, hogy milyen emberekből tevődik össze.) Szóval elég nehéz tetten érni, hogy tulajdonképpen mitől is válik okkulttá az egész.
2021. okt. 3. 10:09
 17/33 anonim ***** válasza:

2


A csillagokkal való foglalatosság miért lenne ördögtől való?


" Az egek beszélik

És nyilván hirdetik

Az Úrnak erejit. :/:

Az ég mennyezeti

Szépen kijelenti

Kezének munkáit.

A napok egymásnak

Tudományt mutatnak

Az ő bölcsességéről,

Egy éj a más éjnek

Beszél az Istennek

Ő nagy dicsőségéről."

2021. okt. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
49%

#17 Amit bemásoltál annak semmi köze az asztrológiához van világi tudomány meg bibliai ami egészséges.


Asztrológia sátáni marad

2021. okt. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

#15


A prófécia előrejelzése szerint Egyiptom 40 évre romhalmazzá válik, és a lakosait szérszórják. Ezekiel próféta kijelentése után (ha egyáltalán ő a szerző!) nem történt ilyen a történelemben. Tehát mindegy, hogy Nabukodonozor meddig uralkodott. Mert a Biblia szerint Egyiptomnak romokban kellett volna lenni, ilyen meg nem volt.


A keresztények megpróbálják kimagyarázni, hogy miért nem teljesesett ez a kijelentés, de ez már legyen az ő dolguk.

2021. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

#15


Mikor ezt a beteljesületlen próféciát idéztem, a hívek ezeket a magyarázatokat adták (a lényeget mondom):

- nem kell szó szerint értelmezni, az apokaliptikus stílus szerint túlzó kijelentés.

- attól hogy nem tudunk a beteljesülésről, még teljesülhetett, - vagyis ha jól értem arra epít ez az érv, hogy nem tudunk mindent az ókorról.


Ettől függetlenül a Biblia jövendőmondása: nem teljesedett, és ezt meg kell magyarázni. De nem csak ezt.


Fent említettem a 2Pétert, mint ami lehet hamis. Itt az oldalon a kommentszekcióban Szabados Ádám pont azt magyarázza, miért Péter a szerző. Mondjuk ezek hihetőbb érvek, mint amikor az (Ez 29,12) beteljesületlen, téves próféciáját magyarázzák ki a hívek. De ettől függetlenül itt is magyarázkodni kell.


#6


Neked meg azért válaszoltam, mert azt hittem irónia, amit mondasz, aztán rájöttem, te az vagy, aki ezt a kérdést is kírta:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Szóval innentől veled sem tárgyalok.


-------------


Kérdező, elnézést, hogy szétoffoltam a kérdést. Nyugodtan töröltesd a kommentjeimet

2021. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!