Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények-, és a kereszté...

A keresztények-, és a keresztény közösségek elleni üldöztetés, illetve az ellenük való nyílt támadások most, 2021-ben nagyobb mértékűek, mint az elmúlt 30 évben valaha?

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 11:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
3%
10-es, a kereszténység által bűnnek tekintett dolgok a való életben nem azok (nyilván a ne lopj és ne ölj igen), jogilag meg végképp nem. Emiatt amit írsz, nettó hülyeség, ez nem üldözés, hogy az elavult és irreális nézeteket nem szeretik az emberek meghallgatni. Olyan meg végképp nincs, hogy emiatt becsukják vagy pénzbüntetésre ítélik. A kereszténységnek leáldozott (a többinek is le kéne), nem ad már hozzá semmit az élethez, a sorsa jó esetben az, hogy mint például a görög vagy római vallás, eltűnik.
2021. okt. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
Jogod van elmondani, hogy szerinted mi bűn és mi nem az, (a saját világnézeted alapján), és ugyanígy a keresztényeknek is joguk kellene legyen elmondani, hogy szerintük mi bűn és mi nem az. Még toleránsnak is tűnnél ha nem vizionálnál leáldozásról meg eltűnésről. Amúgy meg, Amerikában csak a gender névmások felcserélése miatt rúgtak már ki munkahelyéről keresztény tanárt. Vagy Finnországban a volt belügyminisztert biróság elé állitották mert kritizálta az egyházát amiért az támogatta a pride-ot. Nem beszélve a Twitter és a Fbook cenzúrázásairól.
2021. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
4%

De mi az, hogy szerintem mi bűn és mi nem az? Senkit nem érdekel, hogy te vagy én mit gondolunk bűnnek. Van egy világi (az egyháztól független szerencsére) Büntető Törvénykönyv, ami ezt meghatározza. Innentől kezdve nincs helye a keresztény vagy bármely más vallás által képviselt álláspontot beemelni a hétköznapi életbe. Éppen a szekularizáció hiánya okoz gondot az iszlám országokban, mivel még mindig a Korán alapján működik az igazságszolgáltatás.

Ez nem vízió, amit te mondasz, Európában a vallás egyértelműen visszaszorult - nem kis örömömre.

A finn példád (ha nem maradt ki egy "nem" szó) pedig pont, hogy a kereszténység erőszakos mivoltát támasztja alá.


Egyébként abszolút toleráns vagyok, mivel nem tépem le senki nyakából a keresztet vagy nem "tiltom" a társaságomban, hogy valaki vallásos legyen, egyszerűen csak nem értem, hogy lehet mesékben hinni. Vagy az már intolerancia, hogy emlékeztetem az embereket, hogy a vallások - és itt Európában nyilván a kereszténység a fő - mennyi kárt okoztak?

2021. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
95%

"A finn példád (ha nem maradt ki egy "nem" szó) pedig pont, hogy a kereszténység erőszakos mivoltát támasztja alá."


Mert felszólalt és kritizálni merte az egyházát, emiatt biróság elé állitották.

Ez a Twitter bejegyzés volt kriminális a meleglobbi szerint:

" az egyház amelynek a Biblia az alapja, hogy tud támogatni valamit ami összeférhetetlen a Bibliával." (pride)

Nagy szemellenző kell legyen valakin ha ezt erőszakos gyülölet beszédnek tartja. A keresztény hit a Biblián alapszik, és azok az erőszakosak akik ebben a meggyőződésükben korlátozni akarják vagy el akarják hallgattatni őket.

2021. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
4%

Jól tette ha kritizálta az egyházat. Én még meg is tagadnám a református püspök előtt ha megengedné a melegek házasságát. Inkább lennék pogány mint olyan egyházhoz tartottak ami a melegek házasságát megengedi meg a kettős predesztinaciót. Ezek a protenstansok nagyon el vannak szállva, értem már miért beszél ellenük a katolikus meg az ortodox pap. Csak hát én református vagyok és rosszul esik nekem hallani hogy becsmérlik..na

Ide figyeljetek! Nekem a melegekkel semmi bajom nincsen addig ameddig A Szobában Szexelnek még Csókólóznak, stb. Otthon azt csinálnak amit akarnak de az utcán nem kell reklámozni magukat meg ölelkezniük. Én is gondoltam rá hogy jó lenne egy lánnyal összeköltözzek,két betegnyugdibol .egvolnank és csinálnánk amit csinálnánk Bennt. De az utcán nem fognànk meg sem egymás kezét hanem viselkednénk. Kinek mi köze hozzá hogy otthon mit csinálsz?

2021. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

"Van egy világi (az egyháztól független szerencsére) Büntető Törvénykönyv, ami ezt meghatározza. Innentől kezdve nincs helye a keresztény vagy bármely más vallás által képviselt álláspontot beemelni a hétköznapi életbe"

Éljen Kína és Észak-Korea! Ott aztán van olyan szekularizált Btk, mint sehol másutt a világon.

2021. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

Eddig elolvastam az összes kommentet és egy rendes dolgot nem olvastam, hogy hogyan vagy ki üldözi a keresztényetek.


Viszont láttam, hogy eléggé sokatoknak nem tetszik az, hogy más embereknek szabadsága van nem hinni a könyvetekben.

Fentebb említett Pride a biblia ellen megy meg az, hogy a keresztényeket letiltják közösségi oldalakról.


Szóval ha ti másokat nem nyomhattok el az már a ti elnyomásotok?

2021. okt. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért az oroszlánoknak nem adnak oda eledelül. Az volt ám a betyár korszak...
2021. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
16%

ha azt veszed uldoztetesnek amit itt latsz

tehat olyyan mint egyhaz nem letezhet kulon sem

hanem van a "vilag(i)" amihez 100% ig igazodnia kell az egyhaznak es ennyi

ha a torveny eloirja a homohazasagot akkor az egyhaznak kotelessege osszeadnia homokat

fokeppen, ha leglenyegesebbre es ramutatobbra vagy kivancsi


ugyan mar? mit ne mutogassanak? Heterok is tesznek ezt azt, olyan szinten miert lenne gond?

pont az olelkezes foleg...


szexelnek még csokoloznak (Like) :D

2021. okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

nope #19

az egyháznak nem lenne kötelez összeházasítani a melegeket

hogy miért?

mert nincs szükség ehhez a papokra, manapság inkább csak egy bejegyzés egy rendszerben, hogy valaki házas és addig nem hivatalos házasok, amíg a kormány be nem jegyzi

meg nem lehet senkit sem kényszeríteni, hogy az elvátől ellenkező dolgokat csináljon

2021. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!