Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a katolikus vallás...

Miért a katolikus vallás terjedt el Magyarországon, és miért nem az Ortodox kereszténység?

Figyelt kérdés
2021. okt. 9. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
ezt a kérdést fel lehetne fordítva is tenni
2021. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Mert a Koppány-Szent István párbajból Szent István került ki győztesen. Ennyi röviden. Koppány az ortodox kereszténységet vette volna fel és nem törölte volna el az ősi magyar vallást sem, illetve a Bizánci Birodalommal szövetkezett volna. Szent István viszont elfogadta Rómát és a római katolicizmust, el kívánta törölni az ősi magyar (pogány) vallást, illetve a vele érkező ázsiai vallásokat és a nyugati világgal akart szövetkezni.
2021. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 belapus ***** válasza:
82%
Az Német és a Bizánci Birodalom egy megegyezést követően úgy döntött, hogy a német uralkodó feleségül veszi a bizánciak egyik hercegnőjét.Ez a szövetség veszélyeztette az akkori magyar törzsszövetség létét ( Az augsburgi vereség után vagyunk ).A szövetség vezetői, az Árpádok - tulajdonképpen Géza - a megmaradást abban látták, hogy békét kötnek a két nagyhatalommal, de minimum az egyikükkel.Miután a keleti rész vezetője már a Bizánci Birodalom felé köteleződött el, így Gézának - nyilván, mint vezető nem lehetett második - a nyugati kereszténység maradt.A birtokolt törzsi területek - Dunántúl - is ezt az irányt segítették.
2021. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3/ nincs igazad, nem kellett tartani a 2 birodalomtól,és amugy sem szivlelték egymást.

III. Ottónak több gondja is volt mintsem hogy velünk foglalkozzon, harcolt nyugaton, délen és északon is.


A Bizánciaknál meg akkortájt 3 császár is rövidesen váltotta egymást.Amikor III. Ottó követet küldött konstantinápolyba elmondta a szokásos "mondókát": - Az én uram a rómaiak császára,a nagyságos Ottó (stb) Nikephorosz Phokas, az skkori császár helyre ígazitotta: A te urad nem római, hanem egy barbár longobárd.(ez fent maradt forrásként) Egyszóval nem ismerte el a Római folytonosságot.Ezen kivül keleten elveszett szíria. Nekik is több gondjuk volt mintsem hogy velünk foglalkozzanak.

2021. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert István a Pápától, nem pedig mástól kérte koronáját.
2021. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Jobban jártatok igy. Románia hiába ortodox mert elmaradottabb. Láttam egy youtube videón ahol Szent Parascheva ereklyéjéhez kényszerrel, erővel visznek egy nőt. A nő vivalkodik meg kiabál hogy ne vigyék óda. A videó címében írja hogy megszállott a nő. Mikor odavitték lenyomták a fejét hogy csókolja meg az erekjét meg a kezét is erővel rátették. A videó valós. Keressétek meg a yuotulubeon Sfânta Parascheva posedata cimen.

Ez hiányzik nektek?

2021. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Kárpát-medence Géza fejedelem idejében részben Róma, részben Bizánc befolyása alá tartozott.


Géza fia, Vajk, miután megkeresztelkedett, Róma befolyása alá vonta az országot.


Koppány ellenben Bizánc befolyása alá akarta vonni az országot. Géza után a trónörökös az akkori rend szerint Koppány lett volna. Koppány a bizánci rítus szerint keresztelkedett meg.


Mint tudjuk, a Vajkból lett, Róma-párti, keresztény István a bizánci kapcsolatokat szorgalmazó, szintén keresztény Koppányt elrakta az útból.


Róma, vagyis a Római Patriarchátus 1054-ben kiszakadt az Egyházból. Onnantól egyértelmű lett, hogy az ország Róma befolyása alatt marad.

2021. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

#6 Anjucta: a hívők lelki üdvössége szempontjából nincs jelentősége, hogy egy hívő "fejlettebb" vagy elmaradottabb országban él.


Sőt, az "elmaradottabb" országban élő hívőknek könnyebb a dolguk.


A megszállott nőről készített videót én is láttam. Nem érdemes efféle hatásvadász képsoroknak bedőlni anélkül, hogy a teljes történetet ismerné valaki.

2021. okt. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Pszihikai betegekre ráfogják hogy megszállottak az eretnek pogány ortodoxok. Más esetet is láttam még olvastam, nem emlékeztek a Dombon túl filmre, az is megtörtént eset és ott belehalt a lány. A hitetlen ortodoxok pszihikai betegrol hiszik hogy megszallottak és kínozzák őket. Engem kellett volna idavigxenek Parascheva ereklyéjéhez. Lett volna annyi eszem a nő helyebeb hogy lekopjem ott mindenki előtt. Megláttam volna meddig tartottak volna ott,nem e engedték volna el ha látják hogy nem csókolom hanem leköpik a Szent ereklyét. Református vagyok és elhiszem hogy van démoni megszállottság. Sőt, tudom hogy van,nemcsak elhiszem. Ismerem a Diabolt,tudom hogy mit akar: azt hogy vétkezz gondolatban,tett én az egyház, Isten ellen és kerülj a pokolba és ráadásul gyotrodest is ad hogy vetkezes közbe se légy boldog. Én ezt biztosan tudom. És az ördög nem ortodixnak méh katolikusba bújik béke mert ott vannak papok akik...értitek...és a sátán fel a tömjénről, keresztül és Szenteltviztol. Hanem a Reformátusokat szallja meg mert nem ismerik el,nem hiszik és a mi papjaink nem tudják kiűzni, másvallású papok meg nem vállalják. Szóval én biztosan tudom hogy van megszállottság. De nem nappal, nyilvánosság előtt kell ördögöt űzni. Ördögöt űzni akkor szokták mikor csak a papok vannak és a megszállott és szerdán meg pénteken még éjjel. És mondom nem a nyilvánosság előtt mert először is nem való mindenkinek a látvány másodszor van csoportos megszállottság és ha sok ember nézi akkor bármibe bemehet valamelyik démon aki gyengébb idegzetű. Tehát embereket nem teszunk ki ördögűzés vegignezesenek.
2021. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert Magyarország államszervezésében a nyugati kereszténység vett részt és Szent István nyugatról hívott be szerzeteseket is.
2021. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!