Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is van aki gyerekkorába...

Más is van aki gyerekkorába félt a templomba?

Figyelt kérdés
2021. okt. 9. 17:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#10

Lehet ismerik a lelked és van miért félned.

2021. okt. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Honnan ismernék..? De tényleg úgy néznek rám és nemegyszer vettem észre. Volt rá eset hogy random keresztet vetett rám az egyik pap ahová járok vagy több alkalommal ránézett és azt mondta az Isten bocsássa meg vétkeidet. Volt hogy miközben mondta is keresztet vetett rám. Nem tudom mert úgy megijedtem mert mondtam hogy tartok tőlük mert úgy tudnak nézni hogy kehajtottam.a fejem. Az a baj hogy voltak.a templomban sokan és mások is hallottak.
2021. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Lehet az ortodox papoknak van egy ilyen adottságúk vagy nézésük. Ahány orti templomban jártam, mindegyik pap úgy néz de leginkább ami mellettem van és ahová legtöbbször járok. Meg kezdem azt gondolni hogy ezeknek az ortodox papoknak az Isten vagy az ordog mond dolgokat az emberekről és ismernek .....ti magyarolszagon nem tudjátok mert ott nincs sok ortodox pap. A katolikus papnak nincs olyan nézése. Egynek sem.
2021. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#13


és mikor fogod ezt bebizonyítani?

mellesleg a keresztények szerint mindenki bűnös, ha bármely emberhez oda ment volna és amit a #12-es leírt volna kb. mindenkinél jogos lenne


ez nem látás meg ilyen, ha meg az miért nincs bebizonyítva és letesztelve?

mellesleg hallottál már a cold reading-ről?

2021. okt. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem, hát nem tudok angolul. Nem tudom mi az magyarul. És én nem tudom másra hogy néznek azok a papok mert mikor odajön mindenkihez mondjuk tömjént I akkor mindenkit megnéz és lassan lóbálja. Én még fel se merem.emelni a fejemet, azt gondolja lehet a tömjénezőt előtt állok lehajtott fejjel és azt tisztelem. Egy fenét, a paptól tartok mert úgy a szemem közé néz mi tus tudná mi lakik bennem. Meg jó hogy a református vallást nem tudja kiolvasni. És ott az összes pap olyan mély nezesu, a diakónus is, ha csak a közelébe jön mert ott tart valami könyvet ahol ülök már kehajtom a fejem.

Meg nem jártam.abba a templomba csak a lakásomba jártam.a templom előtt és leszolított a diakónus csak akkor még nem ismertem, ( a diakónus az aki az ortodox templomban az amvonnál énekel de ő is pap csak nem tömjénez, nem ekténiál, keresztek, stb) hogy ortodox vagyok e és mondtam nem vagyok, de nem kérdezte tovabb milyen vallású vagyok és akkor is a szemembe nézett mélyen és megijedtem. Akkor még nem jártam.abba a templomba de éreztem hogy ahogy megnézett ez megismer mert sokáig nézett és mikor hatraneztem is nézett.

2021. okt. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én gyerekként is dicsőséget éreztem, az árad egy templomból. Szülők semmit sem mondtak, csak azt, hogy ide bemegyünk, de minek, nem tudtam.
2021. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Amúgy is lényegtelen egy kisgyereknek ezt magyarázni, mikor még azt se tudja, hogy ez a világ mi is egyáltalán.
2021. okt. 10. 14:44
 18/20 Metionin ***** válasza:
Ne, én kiskoromtól kezdve énekeltem és sokszor voltunk fellépni templomokban is. Az egyik templomban viszont volt egy néni, aki elég hangosan megjegyezte anyámnak, a karácsonyi koncert után, ahol szólót énekeltem, hogy "hát igen, sokszor az ördög hangja a legszebb", anyám csak lesett. Később a néni beállított hozzánk szentképekkel, hogy hozta anyámnak :D
2021. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18, azért egy néni miatt nem kell félni egy templomtól sem. Lehet az ördög volt álruhában. Irigyelte a hangod ;))
2021. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Metionin ***** válasza:
19. Nem féltem utána sem, sőt anyám évekig poénkodott a karácsonyi koncertek idején, hogy vajon ott lesz-e a néni. Plusz poén, hogy anyám mentőállomáson dolgozott és egyik nap jött egy hívás, hogy a temetőben valaki beleesett egy frissen kiásott sírba. A néni volt :D
2021. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!