Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények nektek milyen...

Keresztények nektek milyen érzés, hogy kezeleitek, amikor valaki úgy gondolja, hogy azért hisztek, mert gyengébbek vagy tudatlanabbak vagytok?

Figyelt kérdés
Nagyon sok erre célzó kommentet olvastam itt, és felmerült bennem a kérdés.

2021. okt. 9. 22:34
1 2
 1/16 Célpont... ***** válasza:
93%
Mivan ha rosszul gondolja?
2021. okt. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem különösebben izgat, sőt gyakran olyanok mondják, gondolák ezt, akik sokkal tudatlanabbak :)

Egyetemen egyik félévben szabvál tárgyként a filozófiát vettem fel, a tanár pedig ateista volt. A filozófiának elengedhetetlenül része a vallás, illetve a kereszténység is (skolasztika például, etika, erkölcs, stb...). Soha egyszer nem tett vagy éreztetett ilyet, pedig nem csak művelt, de amolyan ateista szabadgondolkodó alkat volt.

2021. okt. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
5%

én általában azt látom, hogy keresztények próbálnak kikerülni kérdéseket, amelyek kellemetlenek / legméllyen tudják, hogy nem feltétlenül oké / valós amiben hisznek


mellesleg ha már itt vagyunk

hogy tudok két hívőkét különbséget tenni, ha az egyiknek jó érve van és a másiknak nem ?


rengeteg hívő van és mindenki majdnem máshogy hisz másmilyen istenben

én azt mondom, hogy csak egy lehet igaz, vagy semelyik

ha nem tudod bebizonyítani az igazad, akkor olyan dologban hiszel amiben alapjáraton nem tennél

2021. okt. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

#3 vagyok


nem lenézem ezeket az embereket, hanem inkább sajnálom őket

2021. okt. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

milyen érzés: az ember megszokja

hogyan kezelem: mikor milyen kedvem van, sokszor ráhagyom, vagy roviden mondok valamit

néha bedurvulok és beszólok rendesen


mindenkinek van valamilyen világnézete és mindenki merít valamibol spirituális erot, még ha nincs is tudatosan kimunkálva benne


ugyanezt mondom a 3-4-esnek is:

"ha nem tudod bebizonyítani az igazad, akkor olyan dologban hiszel amiben alapjáraton nem tennél"


ezt ki mondja?

ennek értelme se nagyon van, "olyan dologban hiszel, amiben nem hinnél"?

2021. okt. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Engem nem nagyon izgat. Meg szoktam nézni, hogy ki mondja. Miután kinevettem magam, továbbmegyek.
2021. okt. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége annak, hogy mi a véleményük azoknak, akik Istentől elválasztva élnek.
2021. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
A jó embereket sértegeti a világ. Ezt már elmondta Jézus is 2000 éve. Ilyen a világ, el kell fogadni. Gondolj bele, amikor Jézust ütötték verték és közben röhögtek rajta, az milyen érzés volt?
2021. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

1 Korintuz 1:27, 28 " hanem a világ bolondjait választotta ki Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket, és a világ gyengéit, hogy megszégyenítse az erőseket. És a lenézetteket, meg a világban jelentékteleneket választotta ki Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket"

Ez mindig is így volt, a világban minden korban lenézték az istenfélő embereket, pedig pl Pál apostolnál kevés műveltebb és tanultabb ember élt az I.században, de talán még ma is zavarba hozna néhány "okos embert".

Tudod, a legjobb védekezés a támadás - így tartja a mondás, és igaz. Amikor elfogynak az érvek, vagy pont olyan témában akar egy "okos ateista" vitatkozni egy hívővel, amiről neki fogalma sincs pont azért, mert nem hisz , akkor jön ezzel a felsőbbrendű és lenéző szöveggel, hogy a "hit a gyengék kapaszkodója" - és hasonlók.

Pedig a hit nem egyenlő a tudatlan, befolyásolható hiszékenységgel. Et sokan összekeverik. De Pál jól megfogalmazza a Zsidók (vagy Héberek) 11:1-ben, hogy mit is jelent a valódi hit. "A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága és a nem látott dolgokról való meggyőződés" (Károli) vagy: A hit reményeink szilárd alapja és a nem látott dolgok igazolása." (Békés-Dalos Ford) vagy A hit pedig alapja annak, amit remélünk, bizonyítéka annak, amit nem látunk" (Káldi ford.)

Szóval az igazi hit megalapozott. Valami miatt hisszük, amit hiszünk, valami miatt épp azt és nem mást. De a hit nem mindenkié! A hit egy kiváltság, és nem adják ingyen, építeni és erősíteni kell a hitünket. Jézust az apostolai, akik tanúi voltak sok csodájának és hallhatták a tanításait mégis azt kérték tőle, hogy segítsen, hogy nagyobb lehessen a hitük. Lukács 17:5 " Az apostolok ezt mondták az Úrnak: „Segíts, hogy erősebb legyen a hitünk!”„

2021. okt. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Pál apostolnál kevés műveltebb és tanultabb ember élt az I.században"

Nem leszólni akarom ne értsetek félre csak megemlítem hogy a lexikális tudás még nem minden. Fontos de sok embernek van nagy lexikális tudása és még sem megy vele sokra.



" Amikor elfogynak az érvek, vagy pont olyan témában akar egy "okos ateista" vitatkozni egy hívővel, amiről neki fogalma sincs pont azért, mert nem hisz "

Azért mentségükre szóljon hogy vannak ateisták akik előtte hívők voltak. Így pedig már nem ismeretlen számukra a terep.


" akkor jön ezzel a felsőbbrendű és lenéző szöveggel, hogy a "hit a gyengék kapaszkodója" "

Én személy szerint még ezzel a kijelentéssel nem találkoztam. Azonban ismertem olyanokat akik amikor féltek akkor tehetetlenségükben a vallásba menekültek pedig egyébként nem voltak vallásosok. Ezt azonban nem nevezném feltétlen gyengeségnek.

De vannak olyanok is akik csak arra használják a hitet hogy legyen kit okolni ha valami rossz történik és így mentesítsék magukat.


Nagyon sokféle ember van mindkét oldalon és te itt nagyon leegyszerűsítetted az egészet.


"Pedig a hit nem egyenlő a tudatlan, befolyásolható hiszékenységgel."

Ez teljes mértékig igaz. Azonban vannak sokan akik nagyon elvakultan hisznek és olyan dolgokban is amikről a sok más vallásos is azt mondja hogy ostobaság és kicsit logikával beláthatja az ember hogy az. Az ilyen emberek pedig elég rossz színben tüntetik fel a többieket. Pont az olyan általánosítások miatt amit a9. is csinál.

2021. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!