Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet ez az ördög?

Lehet ez az ördög?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet, kertes házban a ház oldalán hatalmas karmokkal a falon felkapaszkodik valami kívülről éjszaka 1-4 óra között és utána felmegy a padlásra és patadobolással jár-kel a padláson. Egyik nap összeszedtem magam, felmentem, semmi. Semmi élőlény. Utána visszafekszem, újra kezdődik a hangos kopogás. Egyszerűen nem értem, már évek óta ez van. Elmondok pár Miatyánkot, akkor csend lesz. Pedig soha nem hittem szellemben, aki viszont hisz és nálam aludna, lehet ideglelést kapna.

2021. okt. 10. 12:45
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha nappal tömjéneznél a padláson. A tömjént illata ottmaradna és attól bizony fut az ördög. Keresztet is lehet oda tenni mert attól is fél.
2021. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
Artúr
2021. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
Kamerazd be q padot nappal es majd nezd meg a felvetelt
2021. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
:) De miért járkálna az Ördög a padlásodon? Szerintem lenne ennél jobb dolga is.
2021. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűbb hogy valami rágcsáló jut fel valahol.

Nyest, nyuszt és hasonlók fel tudnak mászni a falon és be tudd menni a padlásra.

Tapasztalatból mondom. Nálunk volt és sokkal hangosabban trappolt végig a dög mint ahogyan én mászkáltam fent.


Vegyél patkány mérget. Rakd be két szelet parizer közé és rakd ki több helyen is a padláson amerre szokott járni.


Amúgy ha az ördög lenne az. Mi a fenéért próbálna a falon felmászni és bemászni a padlásotokra. Tuti lenne 2millió jobb módszer arra hogy bejusson. Ha már a pokolból kijutott. Arról nem is beszélve hogy több mint 2millió hely ahova valószínübb hogy elmenne.

2021. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

Létezik ördög, de ő (ők) hatalmas ősi vagyont birtokol, magángéppel utazgat, ezer szállal kötődik cégekhez, vezetőkhöz, szerte a világban.

Egészen biztos nem fog a házfaladon rohangászni.

…ha valami -és ez nem egy kis rágcsáló, nyest, menyét, vagy bagoly- tényleg ott jön-megy, akkor tegyél pár gerezd megpucolt fokhagyma gezerdet fellógatva a padlásra, 2-3 napra, és az alsóbb negatív lényeket elűzi az energiája, információja.

2021. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Utolsó Mészáros Lőrinc félére gondoltál a létező ördög esetében?
2021. okt. 10. 16:24
 18/44 anonim ***** válasza:

Kérdező

Én is mérges lennék rád a szomszéd helyében.

Ne a fejedet csapkod a bibliával hanem rakjál ki pár rágcsáló csapdát.

2021. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Mondjuk 2-3 Miatyánk segít ;))
2021. okt. 10. 16:44
 20/44 anonim ***** válasza:

16# vagyok….dehogy, Lőrincz csak egy ügyeskedő, ezek jönnek-mennek.

Felhalmoznak hatalmas vagyont kétes módokon, majd beleszületik a családjába 1-2 generáció múlva egy lélek, aki szenvedélybetegségeket fog megélni, és a hatalmas vagyon elolvad.


Az ördög “szükséges” része a világunknak, egyfajta erős és folyamatos “rossz”, ami feladatának érzi a negatív polus folyamatos fenntartását.

Nehéz röviden elmagyarázni, mert nagyon sok köztes anyagrész hiányzik az általános tudásból hozzá.

Az embereknek van lelke, a lélek fejlődik, különböző utakon haladhat-fejlődhet, nem csak egy bizonyos konkrét irány létezik.

Pl a Dalai Láma egy nagy és fejlett lélek, minden halála után visszaszületik, és folytatja tovább a munkáját. Halála előtt megmondja hogy fogják hívni a szüleit, és merre fog élni, majd halála után pár évvel elmennek a gyermek Dalai Lámáért a szerzetesek (viszik tesztként bizonyos korábbi tárgyait, hogy a negatív szereplők meghackelési kísérleteit kizárják), és elviszik a kolostorba, hogy folytathassa a munkát.

Ezt sokkal többen teszik, mint amit a “kirakatban” látunk, és leginkább pozitív szereplők.


A másik dolog, hogy a lélek ha elég erős és tapasztalt már, képes egy időben több életet is élni, több emberként leszületve, egymásról “emberként “ nem tudva. Ez is gyakori.

Aki járt már taoista vagy buddhista templomokban, láthatott ülni szenteket, buddhákat, akiknek feje felett több kisebb önmaga ábrázolás volt. Ez ezt jelenti, hogy az illető lelke sok sok példányban létezett már.

Nem vagyok járatos a buddhizmusban, de talán Szidharta herceget szokták ábrázolni a hajában kontyban, és apró örvények százaival a hajában. Ez is ilyen ábrázolás.


….és akkor a lényeg :)

A “gonosz” a világunkban egy erős, hatalmas lélek, aki már ezredévek óta folyamatosan leszületve, újra -és újra visszaszületve van jelen, egy -vagy több családként, akár több száz emberként is leszületve egyidőben, emlékezve hogy ki ő, mi a célja, és tízezer években is gondolkodva, hiszen ő emlékszik, az ő “élete” folyamatos, mégha ez testek százaiban zajlik is folyamatosan. Építi, formálja a világunkat, és folyamatosan fenntartja az instabilitást, hatalmi játszmákat, gazdasági, geopolitikai válságokat idéz elő.

Általában a megvilágosodottak és a vallásalapítók ennek nem tulajdonítanak jelentőséget, hiszen innen kivezető utat mutatnak, nincs jelentősége, hogy itt kik a szereplők és a játékosok.

2021. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!