Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha római katolikus vallás...

Ha római katolikus vallás szerint lettem nevelve és részesültem a szentségekben, akkor amennyiben protestáns hitet folytatok és konfirmálok, akkor a katolikus egyházból kizáratok? Nem vehetek részt a szentségekben többé?

Figyelt kérdés
Több éve komoly indokok miatt (pedoflíia) , illetve fiatalkori lázadás miatt eltávolodtam a katolikus egyháztól. Úgy éreztem ezután jópár évvel, hogy Isten hív, nem szeretnék tovább bűnben élni, az evangélikus egyházban találtam magam. Nagyon szívesen jártam oda, elolvastam a Bibliát, konfirmációra készülök. Valahogy most mégis megtorpantam.

2021. okt. 10. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Katolikus egyház nem örülne neki ha protenstans lennél. Én örülnék mert református vagyok. Minél több a református annál jobb.
2021. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen igen, nem veheted fel többé a kat. szentségeket. De miért is akarnád, ha az evangélikus egyházban megtaláltad, amit keresel?

Más kérdés, hogy pl. szentáldozásnál, gyónásnál nem fogják kérni a keresztleveledet.

2021. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, de szerintem: meg kell gyónnod.

Amit az evangelikus templomban csinalsz, hogy ott konfirmalsz, istentiszteletre jarsz es majd urvacsorat veszel, az nem szamit a katolikusoknal semminek.

Tehat azt kellene meggyonnod, hogy NALUK nem jartal szentmisere, nem aldoztal, nem gyontal.

De az is lehet, hogy az, hogy mas felekezetben korfimaltal, valami nagyon nagy bunnek szamit, es valamit ujra kell csinalnod. De katolikus a katolikusok szemeben nem szunsz meg lenni.

En igy gondolom.


Ha egy katolikus paptol vagy honlapon megkerdezed, akkor ne ugy tedd fel a kerdest, hogy most mi van, hanem azt mondd, hogy 5 evig evangelikusba jartal es konfirmaltal stb., de most szeretnel visszajonni, mi a teendo. Szerintem igy kedvesebbek lesznek es normalisabban elmondjak.

2021. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Igen, önmagad zárod ezzel ki az Egyházból, amíg újra meg nem térsz, nem áldozhatsz, nem vehetsz fel szentségeket. A pedofília alatt azt érted, hogy téged ért ilyen bántalom, vagy esetleg neked voltak ilyen rendetlen vágyaid?
2021. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szia, szerintem a lényeg az, hogy hol tudod jobban Jézust követni. Elvégre mindannyian keresztények vagyunk, és az a legfontosabb, hogy hasonlóvá váljunk Jézushoz. Én se katolikus, se evangélikus nem vagyok, a tanításaikkal nem igazán vagyok tisztában, de nagyon fontos, hogy az egyezzen a Bibliával. Ha mész igehirdetésre, akkor utána ellenőrizd le, hogy amit a pap/lelkész mondott, az egyességben van-e Isten igéjével. Nem szabad vakon követni őket, főleg úgy, hogyha még nem is tudod milyenek. Nem az fog üdvözíteni, ha a katolikus vagy evangélikus egyház tagja vagy, hanem ha a láthatatlan nagybetűs egyházé:))
2021. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Engem molesztált egy pap még 1999-ben, 9 éves voltam ekkor. Akkor ezt természetesnek fogtam fel.
2021. okt. 10. 20:49
 7/11 anonim ***** válasza:

6.

Jézusom!


...


Kulonben en azt hiszem, ertem, amit erzel. Minden jo az evangelikusoknal, de a utolso lepesnel az ember egy kicsit visszafordul es at akarja latni, hogy vegervenyesen elvesziti-e, ami azert eletenek fontos resze volt.

2021. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem hagyd ott katolikusok át és legyél református. Többen leszünk protenstansok legalább. És azt írod molesztált is téged egy pap. Ugyse tudnád elfelejteni és ahányszor látnál egy katolikus papot eszedbe jutna.
2021. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
A pedofil papokat hagyd ott. A Nagy Parázna elhagyása Isten tökéletes akarata a számodra.
2021. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12%
Isten nem akarja, hogy abberált életű papok játékszere legyél.
2021. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!