Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ortodox vallás érdekelne....

Ortodox vallás érdekelne. Nagyon szeretnék megismerkedni vele, eljutni liturgiára. Ezt hogyan tehetem? (Budapest) Vannak itt hívő ortodox testvérek?

Figyelt kérdés
Egyébként katolikus vagyok, szentségekben részesültem.

2021. okt. 12. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%

Van itt egy hölgy igen.


Egyébként helyedben keresnék egy szerb nemzetiségű települést, és ràkérdeznék hogy mikor tart a pópa istentiszteletet.



Amúgy én muszlim vagyok jàrtam màr szerb ortodox templomban.


Abdullah

2021. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A budapesti orosz ortodox templom istentiszteleti rendje:

[link]


Bolgár ortodox templom: Szent Cirill és Szent Metód Bolgár Pravoszláv Templom elérhetőségei. Cím: 1097 Budapest, Vágóhíd u. 15. Tel.: +36 1 215 0039


Román: Keresztelő Szent János, kápolna

Cím: 1075 - Budapest VII, Holló u. 8


Konstantinápolyi, grúz:

Szent István Magyarország királya és Szent Hierotheosz kápolna

Cím: 1053, Bp., Váci utca 55. I.em. 1.

Tel. 06-1/317-92-30

2021. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"Van itt egy hölgy igen."

Igen, de őt hagyjuk inkább. Nem sokat tud az ortodoxiáról (de úgy a kereszténységről sem).

A 2-es által linkelt orosz ortodox templomba jár pravoszláv ismerősöm. Szerintem nyugodtan menj el liturgiára.

Nem Pest, de Szentendrén vannak szerb ortodoxok. A szerb múzeumban voltam, segítőkészek voltak, itt érdeklődnék: [link]

2021. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A váci utcai kápolna istentiszteleti rendje: [link]

Érdemes a honlapjukon levő írásokat olvasgatni: [link]

A Petőfi téri székesegyház felújítási munkálatai alatt az istentiszteleteket a youtube csatornán közvetítik és visszanézhetőek: https://www.youtube.com/channel/UCifP60cTpiDjS1IRvQwRPTg/fea..

2021. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten könnyű dolgod van.


Ahol én lakom, 80 km-es körzetben semmiféle ortodox templom nincs :)


Közel egy éve kezdett bennem érlelődni a gondolat, miután a római katolikusok között mindig is idegennek és kívülállónak éreztem magam, hogy lehetséges, hogy az ortodox egyház az én valódi közösségem. (A római katolikusoknál keresztelkedtem és bérmálkoztam.)


Először a Youtubeon találkoztam a Valaam szerzetesek életéről szóló filmekkel. Akkor kezdtem el hallgatni a Valaam Kórus énekeit is.


Mindjárt zavart, hogy bár a szívemet nagyon megszólították a filmek is és az imák is, de nem jó, hogy nagyon keveset értek belőlük. Ők ugyanis nem a beszélt orosz nyelven, hanem az egyházi orosz nyelven énekelnek.


Eleve beszélek egy szláv nyelvet, így el tudtam indulni abba az irányba, hogy megtanuljak oroszul is. Pusztán azzal a céllal, hogy egyszer majd az Orosz Ortodox Egyház tagja lehessek :)


Hatalmas szerencsével rendeltem a neten egy valódi orosz ortodox nyelvű Bibliát, egy 1990-es Leningrádi kiadást :)


Most úgy fejlesztem magam, hogy ha csak lehet, naponta elolvasok egy rövid részt a Bibliából magyarul, majd ugyanazt az egyházi orosz nyelven, majd ugyanazt a beszélt orosz nyelven, ezen az oldalon lehet váltogatni az orosz fordításokat: [link]


Mellette a szokásos módon tanulom a nyelvet online fizetős programokkal, és a kedvenc filmjeimet nézem orosz szinkronnal :)


Beszereztem pár keresztelkedésre készülő jelölteknek szóló könyvet is magyar nyelven az Orosz Ortodox Egyházról. Ezek afféle "hittankönyvek" és a legalapvetőbb tudnivalókat magyarázzák. (Pl. Hilarion metropolita Katekizmusát és szintén tőle A hit titkát)


Emellett olyan könyveket is beraktam az elolvasni valók közé, amik alapműveknek számítanak nem csak az ortodox, de bármelyik keresztény közösségben. A Kis filokáliát, a Krisztus követését, Az ortodox utat. Létrás Szent Jánosról pedig itt olvasok magyarul: [link]


Úgy tervezem, hogy április-májusig intenzíven tanulok egyedül, otthon, és tavasszal, kora nyáron keresem majd a személyes kapcsolatot.

2021. okt. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudom hogy a katolikusok és az ortodixok között egység van, legalábbis nálunk Romániában. Úgy értve hogy nem kell átkeresztelkedek mert ugyanaz a 7 szentseg, ugyanaz az átváltozás is euharistia, apostoli jogfolytonosság, csak áldoztatnak meg esetleg megkenjük olajjal de nem biztos ha le vagy bérmálás. Újra nem keresztelnék mert a Niceai hitvallás van mindketten Az Egy Keresztségét vallják.

Egy osztálytársam ortodoxnak volt ketesztelve az anyja után, római katolikus faluba került és nem kellett újrakereszrelni se bérmalni mert még volt mikor keresztelték csak áldoztatták a katolikusoknál.

Ha református lennél akkor az ortodox újrakereszrelne mert nem fogadja el a protenstans Keresztségét de a katolikust elfogadja. Van a www.andronikosz.blogspot.com, ott sokat írnak, én is szoktam olvasgatni. Meg van Magyarolszagon sok orti templom. Több mint kellene így vanhiva menni.

2021. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

1

"Van itt egy hölgy igen."


Az a hölgy református, és annak megfelelően szidja a különböző felekezeteket, amilyen hangulata van.

2021. okt. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

5. Kíváncsi Fáncsi


Nagyon érdekes, amit írsz.

Másoktól is hallottam, hogy csak az ortodoxiában találta meg az igaz vallást, bár magyaroktól ritkábban. A korábbi anglikán érsek, Rowan Williams azt mondta, ő egy orosz ortodox templomban tért meg igazán fiatal korában, mármint érzelmileg. Ezután meg is tanult oroszul.


En véletlenül tudok finnül, és Finnországban államegyház az ortodox, azt tudtad? Néha szoktam a liturgiájukat nézni a YT-on, és engem is elvarázsol.

2021. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12%

Itt nem az orosz számít hanem az ortodox egyház. Egy román ortodox egyházban is megtért volna. A Dumnezeu szebben hangzik mint a Gosvoda Pomensa bár az sem csúnya. Mindegy milyen nyelvű, az ortodox teologiaert tért meg mert azt hiszi el.

Én is elég sokat elhiszek az ortodox teologiabol reformatuskent. Elgondtoltam ma hogy Mária nem születhetett bűn nélkül mert nem Szentlélektől fogant meg meg azt is gondoltam hogy mikor Mária elvállalta hogy Jézust megszuli akkor Isten eltörölte nála az eredendő bűnt, és mit ad Isten. Meg sztem az ortodox kalendárium van december 8 át és azt olvastam hogy Ana meg Joachim későn szültek meg Máriát és nem bűn nélkül de mivel elvállalta Jézust így bűn nélkülözve vált mert az Üdvözítő Iszen munkatársa lett.

Sokszor nem tudom az ortodox vallás veszi át az én gondolkodását vagy én az ő éket mert más dolgokban is egyformán gondolkodunk.

2021. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

8-nak:


Először a Valaam kolostor szerzeteseiről néztem meg minden fellelhető dokumentumfilmet a Youtubeon. Volt egy olyan különös érzésem, hogy akármelyiknek nézek a szemébe, mindegyikből Jézus néz vissza valami végtelen nyugalommal...

2021. okt. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!