Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia szakértők! Eredeti...

Biblia szakértők! Eredeti nyelven hogyan szerepel ez a Bibliában és mi annak a fordítása? A lenti fordítás pontos? Mát 10,37.38

Figyelt kérdés

26Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom. (Mát 10,37.38)


Előre is köszönöm!



2021. okt. 15. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ige helyesen van forditva, de ez nem a Mátéba hanem a Lukács 14-26-27-be szerepel. Máténál nem a gyülölettel van irva, hanem "aki inkább szereti". Ugyanis Máté evangéliuma zsidóknak szól, és a zsidó nép egésze szövetségben áll Istennel, azaz a közvetlen családtagok is. Mig Lukács evangéliuma pogányokhoz szól. Egy pogány semmilyen kapcsolatban nem áll Istennel, és a szüleitől csak hiábavaló életet örököl. Ezt a természetes köteléket igenis kárnak és szemétnek kell itélni Krisztusért, ugyanis ha meg nem térnek a családtagok akkor csak ideig-óráig tartó az a kötelék. Vége fog szakadni egyszer, viszont Isten családi köteléke örökreszóló.
2021. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm, hogy szóltál, azt tényleg elnéztem és rosszul írtam.


Nagyon köszönöm a magyarázatot!!!

2021. okt. 15. 19:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyházi orosz (óorosz):


37 Кто любит отца или мать более, нежели Меня, не достоин Меня; и кто любит сына или дочь более, нежели Меня, не достоин Меня;


38 и кто не берёт креста своего и следует за Мною, тот не достоин Меня.


(Rakd be fordítóba, amire kíváncsi vagy, látni fogod)

2021. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Itt van egy vita görögül a Máté 10, 37-38 jelentéséről: [link]
2021. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:

Szia

Jézus nem azt mondja, hogy aki a tanítványa lesz, annak szó szerint gyűlölnie kell a rokonait. Olyan értelemben kell gyűlölnie a rokonait, hogy kevésbé kell szeretnie őket, mint Jézust. Ne legyen olyan, mint a vacsorameghívásról szóló szemléltetésben szereplő férfi, aki nem fogadott el egy fontos meghívást, mert nem sokkal azelőtt nősült meg :Lukács 14:20. A zsidók ősapjáról, Jákobról azt mondják, hogy gyűlölte Leát, és szerette Ráhelt. Ez is azt jelenti, hogy Jákob kevésbé szerette Leát, mint a húgát, Ráhelt :1Mózes 29:31.

Megfigyelhetjük, Jézus azt mondja, hogy aki a tanítványa, annak „még a saját életét is”, vagyis a lelkét is gyűlölnie kell. Ez azt jelenti, hogy egy hű tanítványnak jobban kell szeretnie Jézust saját magánál. Ha a helyzet megkívánja, még az életéről is le kell mondania. Krisztus tanítványává válni komoly felelősség, amit nem szabad könnyedén venni.

2021. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3. Köszi, de rosszul adtam meg, ahogyan az első hozzászóló jelezte.


Helyesen: Lukács Evangyélioma 14. részben van.

2021. okt. 15. 20:32
 7/10 A kérdező kommentje:
#4. Köszönöm szépen, sajnos nem értek görögül.
2021. okt. 15. 20:32
 8/10 A kérdező kommentje:
#5. Köszönöm!
2021. okt. 15. 20:33
 9/10 A kérdező kommentje:
2021. okt. 15. 20:44
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Evangyélium... Az b+
2021. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!