Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi szükség papra?

Mi szükség papra?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom hogy katolikus valláson belül mi szükség a papra a gyónásnál.

Hisz Isten mindent lát, látja az utolsó tettünk, titkunk es minden bűnűnk. De azt is ami a szívben rejlik elvileg, látja mit bánunk meg. Ha ezek mind adódtak Istennek, mi szüksége van a papokra a gyónásnál mikor mindenhatóságától fogva ismert minden azon eszköz a kezeiben, amitől a papságot ettől fogva feleslegessé teszi ebbe a procedurában?


2021. okt. 22. 21:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
16%
Reformatuskent is úgy gondolom semmi szükség rá. Megtanukod a gyónasi szöveget és elmondod. Áldozni is lehet magadba ha hiszed az Eugaristiat. Megtanukod a miseszöveget és mondod. Nem értem miért tartunk el annyi katolikus papot mikor lehet e venni musekonyvet is és otthon mi magunk is olvashatnank. Elég a református pap,otthon meg lehet musekonyvet olvasni. Nem kell az adonjbol.annyi papot tartani.
2021. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Tudom a református nézetet e téren, de most kifejezetten a katolikusra vagyok kiváncsi mert így azokét nem tudom, hiába azonosulnák inkabb a reformátussal.

Köszi azért:)

2021. okt. 22. 22:12
 3/36 anonim ***** válasza:
11%
A Biblia alapján minden keresztény pap, "választott nép, királyi papság" vagyunk. Nem biblikus az újszövetségi keresztényeket papi klérusra és laikus buta tömegre bontani.
2021. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
7%
Az Istenhez megtért keresztények új szövetségben vannak Istennel, a megtéretlen római katolikus laikusok a klérusukkal vannak kapcsolatban, és a hét dombon alapított babiloni római vallási szervezettel. Szeretnek szobor előtt térdepelni, és kerek ostyát imádni, halottakhoz beszélni.
2021. okt. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%
Jézus azt mondta az apostoloknak, hogy azoknak a bűnei lesznek megbocsátva, akiknek ők megbocsátanak. És a papok az apostolok "jogutódai".
2021. okt. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
9%
Ez csak mese, a romkat klérus nem jogutódja Péter vagy Pál apostolnak. Péter apostol a zsidók apostola volt, a romkat klérus többsége gyűlöli a zsidókat. Péter apostol ha imádkozott egy betegért, az meggyógyult, a római pápa pedig befekszik a kórházba a bélrákja miatt.
2021. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
11%
Péter apostolnak volt felesége, a mostani bíborosok többsége pedig homokos. Néha homokos-drogos partin lebuknak, mint Szájer Józsi.
2021. okt. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
6%
A pápa nem koronavírusos? Mintha tegnap azt hallottam volna Szentmisén meg azt hogy intubaltak is de az nem tudom mit jelent. Nagyváradon a katolikus püspök is volt koronás de felgyógyult. Jó hogy a katolikus püspök felgyógyul vazze, az egyik ortodox pap meghalt a feleségével eggyütt és itt maradt a 20 éves fia árván a 10 éves testvérével és nincs munkahelye, az egyetemet nem tudja folytatni és a testvére felett kell intézte a gyamsagot nehogy az állam elvegye.
2021. okt. 23. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
8%

4- és válaszoló. Igazad van. Ha meg az ostyát imádnák az még úgy ahogy rendben volna mert közvetett módon Jézust imádnak mivel átalakul. Ha a reformátusok nem hiszik is. Itt nem az van mit hisz a református hanem mit ír a Biblia, abba kell hinni.

Tudjátok mit imádnak, mivel voltam Szentségimádáson hat elmondom. Van egy aranyozott napkorong ami sárga és benne van egy muostya és azt imadják. Nem is az ostyát hanem a napot imádják és mondom hogy muostya van benne. Voltam Szentségimádáson és figyeltem mikor hozta a pap hozzánk azt a monstranciat ( igaz hogy le kellett volna hajtani a fejem) és abba semmi igazi ostya nem volt. Saját szememmel láttam és nem egyszer. Le kell előtte térdelni mikor hozzá a pap és amikor megemeli meg keresztet vetni. Nem mondom szép bálvány, imádom az aranydolgokat, elgondoltamha katolikzsnak születtem volna örömmel terdelnek le ilyen csillogó aranymonstrancia előtt. Az semhelyes hogy a halottakhoz beszélnek. A hülye pap tegnap.azt mondta hogy a halottak imadkozhatnak értünk.

Haj Istenem! Meg kéne reformalni a katolikus egyházat mert már legalább 2000 éve elhagyta az apostoli utat. Az ortodoxon sem tökéletesek de még inkább ők Hagyomábyörzőbbek és a teologiajuk közelebb áll hozzám mint reformátusnak. Az ortodox vallásban és bennem van közös nézet vagy elgondolás. Mikor olvastam ortodox oldalakat egyes dolgok olyanok voltak mintha azt írták volna le amit gondolok. Meg az irtodoxok legalább nem bántották a protenstánsokat. Esetleg elűzték őket az országból ha odavergodtek de nem bántották.

A halottakat visszatérve a katolikusok saját magukat meghazudtoló vazze, megkeverik saját magukat. Összevissza mondják.

1. Hiába mondja a pap, aki meghal és jó volt az mind a tisztitotutbe kerül és az nem tud imádkozni érted hanem te kell érte hogy udvozuljon. Minden jó ember a tisztitotutbe kerül és onnan a mennybe.

2. A Szebtek már régen a mennyben vannak, ők udvozultek de mai világban nem hiszem hogy lenneének szentek. Ők azért voltak Szentek mert szenvedtek és meghaltak Krisztusért ezáltal elnyerték az üdvösséget és esetleg ők tudna aki imádkozni értünk. De ezt sem szabad túlzásba vinni. A máriázást is túlzásba viszik. Elhiszem hogy Istenszülő de akkor is mikor mondja a litaniat és mindent elmond Máriarol hogy szívek haza meg ilyesmi az túlzás. A rózsafüzéreznek is túlzás. Elmondasz 1 vagy 2 udvozlegyet de nem ötvenet vazze. Jó hogy mar nem 1000 Ave Máriát kell mondani.

2021. okt. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a lelki segélyvonal. Mielőtt valaki öngyilkos akar lenni, kell hogy előtte beszéljen valakivel. A pap is ezt szolgálja, valakinek el kell mondani, hogy megkönnyebbüljünk vagy tanácsot adjon. Isten nem válaszol.
2021. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!