Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki az utóbbi 10 évben,...

Aki az utóbbi 10 évben, vallási meggyőződésből szüzen házasodott, mennyire volt nehéz az ismerkedés, együtt járás időszaka (igen, arra gondolok)?

Figyelt kérdés
Akár privátban is írhattok. Köszi
2021. okt. 24. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Van ilyen?
2021. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Tini kapcsolatokba kene kiírni
2021. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekem speciális az esetem, mert az interneten ismerkedtünk (két külön földrészről). Mindketten szűzek voltunk, pedig már jócskán kiléptünk a tinikorból. Fél év után találkoztunk személyesen először, de addigra már megismertük egymás gondolkodásmódját. A kapcsolatunk lényegében eljegyzéssel kezdődött (mindig is így képzeltem el, sosem akartam a barátnője lenni senkinek, pláne nem ikszedik barátnője). A távolság miatt nem olyan sűrűn találkoztunk esküvő előtt, de mindennap szkájpoltunk, mindent megbeszéltünk. Számunkra nem volt kérdés, hogy megőrizzük magunkat tisztán a házasságig. Ez igazából döntés kérdése, amit ha meghoztál, egyszerűen tartani kell magadat hozzá.

Ha úgy érzitek, hogy nehéz várni, de amúgy biztosak vagytok abban, hogy szeretitek egymást, akkor nem előírás, hogy várni kell, házasodjatok össze nyugodtan.

2021. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És veletek mi lett, utolsó?
2021. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"És veletek mi lett, utolsó?"

Ezt hogy érted?

2021. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hat mert nem írod hogy már házasok vagytok, vagy még két külön földrészen éltek.
2021. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Ja, bocs, azt hittem, hogy egyértelmű, azért válaszolok a kérdésre. 9 éve házasodtunk egyébként, az eljegyzés év elején volt, az esküvő pedig év végén. A házasság óta együtt élünk természetesen.
2021. okt. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem semmi, bátor vagy. Örülök hogy esetedben jól sikerült. Ellenpéldát ismerek, ahol házassággal kezdtek együtt élni, és házassagkötés után derültek ki dolgok.
2021. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ismerek rossz ellenpéldát. Igazából a teljes őszinteség mindkét fél részéről elengedhetetlen, nálunk ez megvolt. Mindemellett én úgy látom, hogy nekünk ez az egész Istennek egy különleges ajándéka. 30-on felül voltam már, és nem találkoztam olyannal, akit társamnak el tudtam volna képzelni (pedig lettek volna jelentkezők). Azt végképp nem tudtam elképzelni, hogy az interneten keresztül működhet az ilyen, mert ott aztán még kevésbé jellemző az őszinteség. Ehhez képest egy másik földrészről, más kultúrából kaptam egy teljesen hozzám illő társat. Számunkra az, ahogyan összejöttünk, a házasságunk, a gyerekeink, mindet Istentől kapott csodaként éljük meg. Persze rendes hétköznapi életet élünk, nehézségekkel és örömökkel is, de vannak dolgok, amik egyértelműen csodák a számunkra.
2021. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos én is ismerek rossz ellenpéldát."


Ma Magyarországon a legtöbben házasságkötés előtt is együtt élnek jópár évig, tehát van idejük megismerkedni, mégis háromból két házasság válással végződik.

2021. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!