Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért a karácso...

A keresztények miért a karácsonyt vették át, miért nem hanukát tartanak mint a zsidók?

Figyelt kérdés
2021. nov. 1. 12:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
11%

Annyit még hozzátennék, hogy keresztény tudósok akik a Jézus életét tanulmányozzák plusz a bibliai írások szerint inkább melegebb hónapok végén született.


"az időjárás nem engedte volna meg a pásztoroknak, hogy december végén legeltesse nyájaikat"

2021. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
70%

"Akkor tanulmányozd egy kicsit a múltbeli istenségeket és istenként tisztelt entitásokat."

Most melyeket? Mert nem ugyanaz, nem csak időben, de jelentésben is nagy eltérés van. Itt pedig a 4. századi Rómában "járunk".


"az időjárás nem engedte volna meg a pásztoroknak, hogy december végén legeltesse nyájaikat"

Valószínűleg nem jártál még télen Izraelben, de neten nézd meg, milyen az idő:

[link]


December végén 20 fok körüli van napközben (éjszaka 8-10 °C), miért is nem lehet legeltetni nyájat ilyen időben? :D

2021. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Aha 2000 évvel ezelőtt honnan gondolod, hogy év végén milyen idő volt?
2021. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

plusz azt hozzá tenném, hogy a kereszténység átvétele előtt voltak a római istenek, tudod, mint görög istenek


azok meg nincsenek messze attól amit leírtam

2021. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
11%

"4. századi Rómában "járunk" "


"313-ban a korábban üldözött kereszténységet I. Constantinus engedélyezte milánói edictumában, a század végén I. Theodosius rendelkezése nyomán államvallássá lépett elő, s ez nagy hatással volt a vallás későbbi történelemformáló szerepére Európában, és így az egész világon."

2021. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
92%

"Aha 2000 évvel ezelőtt honnan gondolod, hogy év végén milyen idő volt?"

Azért elég jó adatokkal rendelkezünk erről, úgy se értenéd meg a mikéntjét, ezért ezt mellőzve linkelek egy grafikont:

[link]


Mint látod, a Jézus születése idején nem történt semmi kiugró, ellentétben például a 14-19. századok között Kis Jégkorszaknak nevezett intervallumban. Te pedig egy általános és téves megállapítást tettél egyébként is az ottani téli időről. Gondolom azt hitted, hogy ott is olyan idő van, mint nálunk.


"plusz azt hozzá tenném, hogy a kereszténység átvétele előtt voltak a római istenek, tudod, mint görög istenek"

A rómaiak pontosan melyik évszakot is tisztelték istenként? Ugye ebből az állításodból indultunk ki.

2021. nov. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
11%

Jah és -0,2 és -0,6 között van a mutatód, szóval hidegebb volt

mellesleg ezek átlagok, de köszi hogy személyeskedsz. Gondolom személyeskedés nélkül nem megy.


"Gondolom azt hitted, hogy ott is olyan idő van, mint nálunk."

Ezt egy szóval nem mondtam. Én nem mondom azt, hogy pontosan tudom, hogy akkor milyen idő volt, viszont nem én vagyok az a keresztény kutató aki azt állapította meg, hogy melegebb hónapokban születhetett Jézus.


Jah és innen indultunk ki:

"Mivel évszakokat istenként tiszteltek ezért igen. AZ újjászületést és a saját istenük halálát / újjáéledését / születését ünnepelték."

2021. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
11%

Plusz az amit linkeltél ahhoz hozzátenném, hogy ez átlagokra alapszik és az egész bolygóra.

Még szép hogy 1-1 hidegebb év miatt nem lengne ki.

2021. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
92%

"Jah és -0,2 és -0,6 között van a mutatód, szóval hidegebb volt"

Mitől volt hidegebb? Teljesen átlagos időjárás volt ez alapján az 1. században. De itt egy kicsit részletesebb diagram:

[link]


A végén lévő, utóbbi néhány évtizednél látható 1 fokos növekedés pedig a globális felmelegedés következménye, amit ha megnézel az alábbi térképen, akkor messze nem Izrael hőm. változása miatt adódik:

[link]

Ha kell, segítek értelmezni ezt az ábrát is.


"viszont nem én vagyok az a keresztény kutató aki azt állapította meg"

Milyen keresztény kutató? Mit jelent egyáltalán a keresztény kutató fogalom? Tudod vannak történészek, teológusok, meteorológusok, éghajlatkutatók, ha ők összeülnek, akkor ebben a témában tudnak mondani valami okosat. Már mondtak is, azt mondták, hogy fogalmuk sincs, mikor született Jézus, se évre, se évszakra. Legfeljebb találgatnak és próbálják közelíteni. Az viszont biztos, hogy Izraelben december végén általában jó idő van, jó idő volt 2000 éve is, tehát legelhettek kint a juhok.

Persze lehetett egyik évben extrém hideg, amikor inkább nem vitték ki őket, de a gond ezzel csak annyi, hogy nem tudják melyik évben született Jézus.

2021. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

"Mitől volt hidegebb? Teljesen átlagos időjárás volt ez alapján az 1. században. De itt egy kicsit részletesebb diagram:"


Igen, hidegebb volt az 1. században és lehet normális volt akkor, de a mostani időjárással hasonlítjuk össze.


"az viszont biztos, hogy Izraelben december végén általában jó idő van, jó idő volt 2000 éve is"

Szerintem nem, csak azt bizonyítod, hogy most jó idő van és régebben jóval hidegebb volt.


"Milyen keresztény kutató? Mit jelent egyáltalán a keresztény kutató fogalom?"

Ez jó kérdés magyarul nem éppen tudom a fogalmat, de amit írtál leginkább a teológus + történészeten belül a legősibb iratokat tanulmányozó emberek.

Leginkább igaz ez egy picit vicces, de Krisztus születése után 4-6 év közé tudták valamennyire megállapítani.


"Persze lehetett egyik évben extrém hideg, amikor inkább nem vitték ki őket, de a gond ezzel csak annyi, hogy nem tudják melyik évben született Jézus."

Igen, amit mutattál azon fél és egy fok között van kb. a különbség mostanihoz képest. Viszont még mindig nem tudjuk, hogy voltak-e kilengések.

Szóval én annyiba maradnék, hogy nem tudjuk plusz azt sem tudjuk, hogy a bibliában minden pontos.

2021. nov. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!