Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed Ferenc pápáról?

Mi a véleményed Ferenc pápáról?

Figyelt kérdés
Kélek fejtsd ki, ha van véleményed róla, akár ha személyesen találkoztál vele, milyen volt, vagy ha nem személyesen, mi a véleményed

2021. nov. 10. 18:45
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
33%
A homéliában rendesen lecseszet minket, hogy mi hogyan hivatkozunk Máriára. :D amikor a német leadta a lantot röviddel utána látszott, hogy nem magától történt. Jöttek a bevándorlók aztán ha német pápa mondta volna, hogy taka megint jött volna a fekete leves mint a 2.vh után a zsidók miatt.
2021. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
26%
Ennek a pápának nem mindegy a magyarok mit imádkoznak Mariának? El kéne jöjjön Nagyváradra a Szent József katolikus templom, ott mi sem mise előtt mondanak 50 Ave Máriát és minden mise után még háromszor el kell mondani az Udvozlegyet. Nem volna mit mondjon a pápa.
2021. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%

Volt lehetőségem személyesen köszönteni a Vatikánban egy kihallgatáson. Amikor ott álltam előtte, tényleg azt éreztem, hogy Isten földi helytartója áll előttem (nagyon mély tekintete van) ezért csak annyit tudtam mondani neki, hogy Magyarországról jöttem, és imádkozom Érte (a Szentatya mindig azt kéri a szerdai kihallgatásain, hogy imádkozzunk Érte).

Úgy gondolom, hogy pont ilyen pápára van szükségünk a 21. században. Tényleg érződik, hogy latin-amerikai, nagyon a szívében hordja a szegényeket és a klímakatasztrófát is, ezért fontos odafigyelnünk a szavaira.

Ami még feltűnt egy korábbi alkalommal, amikor távolról láthattam, hogy idősebb, lassabban jár, mint amilyennek videók alapján gondoltam.

2021. nov. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
30%
El még vagy 2 - 3 évet és jön más pápa. Nem fog ez 100 évet élni
2021. nov. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%

10-es,

nekem pl. nagyon tetszett a Szentatya szentbeszéde a NEK-en. Nem is nagyon idézi a média, mert nem érti. Ellenben ha tesz egy utalást a migrációra, akkor azt napokig zengik, de kontextus nélkül. Ez a beszéd igazán nekünk szólt, reflektált a magyarországi problémákra. Pl. arra, hogy sokszor egy sztár-Jézust, egy magamutogató Jézust várunk, aki egycsapásra megoldja minden gondunk. Ezzel szemben Jézus az alázatos szeretetben mutatja meg magát, a kereszten uralkodik és a kenyérben megtörjük, önmagát adja. Épp ezért a valódi kereszt sohasem divatos és a szenvedés sem az. Mert nem egy keresztre feszített utolsó szolgát akarunk látni, hanem egy hatalommal bíró figurát, aki rendet tesz. De Jézus nem ez. Kijózanító gondolat ez, mikor ma próbálják divattá tenni a keresztet, illetve ennek kiüresített formáját. A migránsozós média, ami leste, hogy a pápa hogy fog beolvasni Orbánnak valószínűleg semmit nem fogott fel ebből, mert a pápa sokkal mélyebben szinten "olvasott be", vagyis inkább tanított minket, illetve azokat, akik figyeltek rá.


Szavaiból, gesztusaiból nekem az jött le, hogy ő az az ember, aki jelenlétével valóban gyógyítani akar. Gyógyítani a szakadékokat az emberek között. Az más kérdés, hogy ez sokszor megosztáshoz is vezet, én sem minden gesztusát értem, vagy értek vele egyet, de ő ebben az útban hisz, hogy ezek a személyes találkozások, akár rizikós helyeken (most nem kifejezetten Budapestre gondolok, hanem mondjuk a szlovák cigánytelepre), rizikós módon közelebb hozza a társadalom szélén levőket a többségi társadalomhoz.


"A homéliában rendesen lecseszet minket, hogy mi hogyan hivatkozunk Máriára."

A szentmise végén levő záró gondolatokat nem nevezzük homíliának. És nem cseszett le, semmi ilyesmi nem volt. De vissza lehet keresni a szöveget. Mivel szept. 12. Szűz Mária Szent Nevének liturgikus ünnepe a Katolikus Egyházban, eköré zárta a gondolatait.

2021. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
21%

Az előző válaszokban lehetett látni a "keresztény szeretetet" ahol a kinézetét inzultálják hívők.


Mellesleg ha már ő a pápa, akkor szerintem neki kellene példát mutatnia és neki kellene jobban tudni hogyan kell imátkozni, mint olyan magyarok akik gyakori kérdésekre járnak és ilyen válaszokat írogatnak.

2021. nov. 13. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%

"Mellesleg ha már ő a pápa, akkor szerintem neki kellene példát mutatnia"

Miben nem mutat (jó) példát Ferenc pápa?

2021. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
16: ha ő az...
2021. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
63%

Sok mindent elmond Ferenc pápáról, hogy a személyes tanácsadója évtizedeken át az a McCarrick homokos-pedofil bíboros volt, akit a pápa elődje, a nyugdíjazott Benedek a pedofília ügyei miatt a hátsó sorba rendelte, hogy elszigeteltebben éljen, távolabb a fiatal papnövendékektől. Ferenc pápa visszahelyezte a homo-pedo bíborost a fiatal papnövendékek közé, és így volt alkalma rendszeresen együtt hálni a papnövendékekkel, évtizedeken át.


Ez egyesek szerint krisztusi magatartás, mások szerint inkább a sötét oldal.

2021. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
78%

Ferenc pápa visszahelyezte a homo-pedo bíborost a fiatal papnövendékek közé, és így volt alkalma rendszeresen együtt hálni a papnövendékekkel, évtizedeken át.



Ebben azért van egy kis időrendi zavar... Ferenc még nem pápa évtizedek óta.

2021. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!