Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed Ferenc pápáról?

Mi a véleményed Ferenc pápáról?

Figyelt kérdés
Kélek fejtsd ki, ha van véleményed róla, akár ha személyesen találkoztál vele, milyen volt, vagy ha nem személyesen, mi a véleményed

2021. nov. 10. 18:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%

Valóban, köszönöm a helyesbítést! Pontosítva tehát: Évtizedek óta tudott a mostani Ferenc pápa McCarrick viselt dolgairól Vigano érsek levelei alapján. Ferenc pápa a pápasága előtt bíboros volt, ismerte a pedo McCarricket, mégis pápává választása után visszahelyezte olyan pozícióba, hogy papnövendékekkel háljon rendszeresen. Ez akkor valóban nem évtizedekig volt, csak évekig, mióta Benedeket nyugdíjazták, és Ferenc lett a pápa. A bíboros szexuális visszaélései viszont évtizedekig tartottak, csak nem mind esett Ferenc pápaságára.


II. János Pál is nevezett ki gyakorló homokos (és pedofil) embereket bíborosoknak, többek között McCarricket 2001-ben.


[link]



"

Nyilvános az akta a volt bíboros évtizedekig tartó szexuális visszaéléseiről


A kongregáció által végzett büntetőeljárásban bűnösnek találták [McCarrick bíborost] a papi hivatása során elkövetett következő vétségekben: a gyónás szentségének felbujtásra való használata, a hatodik parancsolat elleni bűnök, kiskorúakkal és felnőttekkel egyaránt, azzal a súlyosbító tényezővel, hogy hatalmával visszaélt.


A McCarrick-ügy több szálon folytatódhat tovább: 2018 augusztusában, Carlo Maria Vigano érsek, volt washingtoni nuncius szintén dossziét hozott nyilvánosságra, azt állítva, hogy Ferenc pápa tudott McCarrick viselt dolgairól, csak elhallgatta őket.

"

2021. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
61%
Továbbá Ferenc pápa azt is tudja, hogy a bíborosok többsége meleg, de úgy tűnik nem nagyon tud ez ellen tenni semmit, mert ha elzavarná a melegeket, bezárna a Római Katolikus Egyház.
2021. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
61%

Egy rendes keresztény közösségben a rendetlen élet, a homoszexualitás, pláne a pedofil, kisfiúk kárára elkövetett szexuális visszaélések kizáró okok a keresztény szolgálatba való belépésre, illetve ott a ranglétrán a feljebb jutásra is.


A Római Katolikus Egyházban ez fordítva van! Ha valamelyik pap bu-zi, akkor nagyobb esélye van az előléptetésre, vatikáni karrierre!


Egy magyar homoszexuális katolikus pap vallomása:


[link]


"

Írtam a rend generálisának: a tisztasági fogadalmam nem tudom betartani. Meglepő volt a válasza: söpörjük a problémát a szőnyeg alá, oldjam meg anélkül, hogy kilépnék.


Higgye el nekem, a mai világban homoszexuálisnak lenni megalázó dolog. Olyan helyzeteket éltem meg, amik totálisan a földbe döngöltek és szégyelltem magam mások és önmagam előtt is. Míg egy átlag heteroszexuális minden különösebb nehezítés nélkül megélheti a szexualitását, addig egy meleg embernek bujkálás az osztályrésze. Életemben több olyan helyzet is volt, amikor vasútállomásokon, nyilvános vécében kerestem a boldogságot, nem lévén más lehetőségem. Személytelen, alkalmi kapcsolatokba kényszerültem, mert nem volt, nincs lehetőség az ismerkedésre kulturált viszonyok között.

"

2021. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
37%
Súlyosabb bűn itt a gyonasi titok törvénye ami nem isteni eredetű. És sok embert tesz tönkre mert a gyilkosságok, pedofília amit apa a gyerekével tesz és a többi nem derülnek ki. Miért nem avval foglalkoznak. Nem mindegy az hogy a pap melyik férfival bújik ágyba vagy onkielegit, a cölibátus abból.all hogy nőt nem érint. Istenem de sok a pogány tudatlan aki a Bibliat nem ismeri és nem.avval foglalkoznak amivel kéne. Ez a pápa meg él vagy 2 évet ( mielőtt ferleertelmezik nem fenyegetés csak reálisan látom, öreg már nagyon és az öregek elpusztulnak meg axpaoanak sok a betegsége) és azután más pápa veszi át. Reméljük az egész kereszténység hogy avval fog foglalkozni amit mondtam nem ilyen buz....hulyesegekkel.
2021. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
54%
3 Ő az egyházfő őt ne sértegesse senki Krisztus Jézus Helytartója a Római Szentszékben
2021. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
2021. dec. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!