Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik Jézus igaz tanítványainak...

Mik Jézus igaz tanítványainak a fő ismertetőjegyeik?

Figyelt kérdés

Jézus a 72 tanítványának, akiket kiküldött az Isten Országának hirdetésére, ezt mondta: "Aki titeket hallgat, engem hallgat, aki titeket elutasít, engem utasít el, aki pedig engem elutasít, azt utasítja el, aki küldött." (Lk 10:16)

Vagyis aki elutasította őket, az Jézust utasította el, aki pedig Jézust utasította el, az Istent utasította el. Ennek óriási súlya van. Jézus mai tanítványainak is ilyen képességeik vannak? Hogy aki elutasítja őket, az Istent utasítja el, ezáltal romlást és ítéletet hoz magára? Ugyanis Lukács 10:16-ot megelőző versekben Jézus azzal példálózik, hogy Szodomának elviselhetőbb lesz a sorsa, mint azoknak, akik ezt a 72 tanítványát elutasítják.

Azt találtam az ApCsel 11:26b-ben, hogy "Először Antióchiában nevezték el a tanítványokat keresztényeknek." Ebből az adódik, hogy a keresztény és a tanítvány ugyanazokat a személyeket takarja, csak a Bibliában sokkal többször van utalás rájuk a "tanítvány" szóval, mint a "keresztény" vagy "keresztyén" szóval, mert a "krisztianoi" görög szó, amelyből a keresztény lett eredetileg egy gúnynév volt, de mára "kifehéredett". Tehát úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy "Mik az igaz keresztények fő ismertetőjegyei?" Mire figyeljek egy keresztény közösség tagjai között, hogy kimondhassam: "Ezeket komolyan kell vennem, mert ha nem, akkor Istent nem veszem komolyan."



2021. nov. 11. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Az Isten Szelleme. A Krisztus tanítványai a Krisztust követik, a Krisztus tanítja őket. A Szellem által valóságos kapcsolatban vannak egymással és az Istennel.
2021. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó, és konkrétan miben nyilvánul meg, hogy Isten Szelleme bennük van? Mivel lehet ezt letesztelni?
2021. nov. 11. 20:26
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

"Errõl ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok." János 13:35


Azt a részt, hogy aki elutasítja a tanítványokat, az Jézust utasítja el én így értelmeztem: Jézus úgymond az Atyát képviselte, az Ő szavai egyenlőek voltak az Atya szavával. A tanítványok pedig Jézust hirdették, ezért aki őket elutasította, az Jézust utasította el, így az Atyát is. Tehát a tanítványokat arról lehet megismerni, hogy Jézus szavai vannak bennük és úgy is cselekednek.

2021. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Jó keresztény az, aki nem csak hisz (pláne, nem csak azt mondja, hogy hisz) a Bibliában, de aktívan követi Jézus példamutatását és tanításait, és maga is példás életet él.

Példának okáért szelíd, szereti felebarátait, aktívan segíti embertársait, elhatárolódik a hét főbűntől, stb.

2021. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72?
2021. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
#2. Az Istennel való kapcsolatban. Az egyik, hogy találkoztak az Istennel, valamilyen formában, álmok, kijelentések. 99% hogy nem azt fogják mondani neked, hogy menj el templomba, vagy valamelyik szektába, hanem azt fogják hirdetni, hogy ismerkedj meg te is személyesen a Krisztussal, hogy élő kapcsolatod legyen vele, mert akkor leszel fia az Istennek. Azt is mondják, hogy a bűneinkből meg kell térni, ahhoz, hogy üdvözülhessünk, az pedig nem megtérés, ha bűnt cselekszel tovább, ezt fogják hozzácsatolni a Krisztushoz, mert ezért jött el és halt meg, hogy a bűnt ne cselekedjünk többet. Azt is mondhatják, hogy Jézus Krisztus az Isten Szava és nem a biblia. Istenkáromlás a bibliát Isten Szavának mondani, mert a biblia csak egy könyv, amit az Isten emberei írtak az Isten indíttatásából (fontos olvasni, mert hasznos, de nem Isten). Nem a világot fogják hirdetni neked, hanem a Krisztust, nem a szektáikról, meg a miséjükről fognak beszélni neked (Nem mintha lenne), hanem a Krisztusról. A Krisztushoz akarnak vezetni és nem a pásztorokhoz, papokhoz, szektákhoz vagy magukhoz. Tömören ezek vannak
2021. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aki titeket hallgat, engem hallgat, aki titeket elutasít, engem utasít el, aki pedig engem elutasít, azt utasítja el, aki küldött."


Itt az evangélium elutasításáról ill. Jézus tanításának elutasításáról van szó. Nincs köze hozzá a tanítványok személyi jegyeinek.

2021. nov. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

"Mik Jézus igaz tanítványainak a fő ismertetőjegyeik?"

Kreacionista lesz az illető


Na jó, viccen kívül:

a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.


De ez nem feltétlenül látszik pl. a frissen megtérten. A gyümölcsök megjelenéséhez haladni kell előre a megszentelődésben

2021. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 munyamunya ***** válasza:

Kérdező,

Itt van a lényeg: "72 tanítványának, AKIKET KIKÜLDÖTT az Isten Országának hirdetésére". Amik itt elhangzanak, azok erre a 72 emberre vonatkoztak. Nem tudom, van-e ma olyan merész valaki, aki azt állítaná, hogy őt személyesen az Úr Jahosua rendelte ki nyilvános térítésre...

2021. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Mind a 70, majd 120 tanítványát maga Krisztus tanította, mi is lehetünk a tanítványai, ha nyomon követjük mire tanította Krisztus őket, azon kívül ma is biztosít a tanításáról, hiszen megígérte a követőinek, hogy velük lesz »a világ végezetéig«” Máté 28:20

Maga Krisztus mondta el, miről lehet felismerni a tanítványait.

„Ha szeretet van köztetek”

Az egyik feltételt Jézus így határozta meg: „Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” János 13:34, 35.

Jézus elvárja a követőitől, hogy őszintén szeressék egymást és a többi embert. Sok keresztény egyénileg megfelelt ennek a feltételnek a Jézus földönléte óta eltelt évszázadok során.

A másik ismertetőjel:

„Ha megmaradtok a szavamban”

Egy másik alapkövetelményt, mely az igaz keresztényekre vonatkozik, Jézus így fogalmazott meg: „Ha megmaradtok a szavamban, valóban a tanítványaim vagytok, és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket” János 8:31, 32.

Ezek szerint Jézus elvárja a követőitől, hogy megmaradjanak a szavában, azaz ragaszkodjanak a tanításaihoz.

2021. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!