Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik Jézus igaz tanítványainak...

Mik Jézus igaz tanítványainak a fő ismertetőjegyeik?

Figyelt kérdés

Jézus a 72 tanítványának, akiket kiküldött az Isten Országának hirdetésére, ezt mondta: "Aki titeket hallgat, engem hallgat, aki titeket elutasít, engem utasít el, aki pedig engem elutasít, azt utasítja el, aki küldött." (Lk 10:16)

Vagyis aki elutasította őket, az Jézust utasította el, aki pedig Jézust utasította el, az Istent utasította el. Ennek óriási súlya van. Jézus mai tanítványainak is ilyen képességeik vannak? Hogy aki elutasítja őket, az Istent utasítja el, ezáltal romlást és ítéletet hoz magára? Ugyanis Lukács 10:16-ot megelőző versekben Jézus azzal példálózik, hogy Szodomának elviselhetőbb lesz a sorsa, mint azoknak, akik ezt a 72 tanítványát elutasítják.

Azt találtam az ApCsel 11:26b-ben, hogy "Először Antióchiában nevezték el a tanítványokat keresztényeknek." Ebből az adódik, hogy a keresztény és a tanítvány ugyanazokat a személyeket takarja, csak a Bibliában sokkal többször van utalás rájuk a "tanítvány" szóval, mint a "keresztény" vagy "keresztyén" szóval, mert a "krisztianoi" görög szó, amelyből a keresztény lett eredetileg egy gúnynév volt, de mára "kifehéredett". Tehát úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy "Mik az igaz keresztények fő ismertetőjegyei?" Mire figyeljek egy keresztény közösség tagjai között, hogy kimondhassam: "Ezeket komolyan kell vennem, mert ha nem, akkor Istent nem veszem komolyan."



2021. nov. 11. 20:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az egyik bibliai vers pont a kérdésedre adja meg a választ. Fontos kérdés, eldönteni, hogy a sokféle keresztény irányzat közül melyik az igazi.


Hosszabb részt másolok be, hogy látszódjon a kontextus.


14

Azután, mikor asztalnál ülnek vala, megjelenék magának a tizenegynek, és szemükre hányá az ő hitetlenségöket és keményszívűségöket, hogy azoknak, akik őt feltámadva látták vala, nem hivének,

15

És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.

16

Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.

17

Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

18

Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.

19

Az Úr azért, minekutána szólott vala nékik, felviteték a mennybe, és üle az Istennek jobbjára.

20

Azok pedig kimenvén, prédikálának mindenütt, az Úr együtt munkálván velök, és megerősítvén az ígét a jelek által, amelyek követik vala. Ámen!

(Biblia, Márk evangéliuma)


Jézus tanította a tanítványokat, hogy milyen jelek fogják követni őket. Ezek:


1 "az én nevemben ördögöket (eredetiben démonokat) űznek";

2 "új nyelveken szólnak."

3 "Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik"

4 "betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak."


A végén pedig ez szerepel:


"az Úr együtt munkálván velök, és megerősítvén az ígét a jelek által, amelyek követik vala. Ámen!"

Az igehirdetést azok a jelek követik, amelyek fentebb fel vannak sorolva.

2021. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Jézus azt mondta, hogy a tanitványait arról fogjak ismerni h szeretet van közöttük.
2021. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én szerintem mivel Jézus anyja ember volt ezért szerintem nem tévedhetetlen!

Persze akkoriban a világrend más volt nem voltak olyan eszmék abban a korban és azon a helyen/helyeken amit ő képviselt!

Addig fogat fogért volt most meg megbocsátás elve!

Én ugy gondolom hogy van a krisztusi szentség ami nem maga Jézus Krisztus személyét jelenti hanem azt az élet utat amit ő is követett illetve követni akart mert tény nem volt tévedhetetlen hisz ő nem isten viszont a tanításai már más tészta!


Ma már más a helyzet nem kell hívőnek lenni hogy valaki a krisztusi szentségeket képviselje sőt lehet iszlám vagy hindu is!


Egyszóval a tanítványok nem fizikai értelemben vett tanítványok hanem minden olyan ember aki azokat az eszméket vallja hogy szeretet megbocsátás jóindulat segítőkészség szorgalom igazmondás erkölcsösség becsület mérsékletesség (tudni kell hol a határ) szerénység (nem a mai értelemben vett szerénység hanem hogy ne legyél nagyképű egoista)

És még lehetne sorolni a szentséges erényeket!

2021. nov. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!