Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Anonym Keresztények léteznek...

Szilágyi zoltán imre kérdése:

Anonym Keresztények léteznek vagy csak én találtam ki valami újat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:

hát szerintem te vagy kreatív :)

bár amilyen sok őrültség létezik manapság ki tudhatja...

2010. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Anonim ..." azért szokott létezni, mert mondjuk titokban, őszintén, esetleg nevedet sem felvállalva tudsz ...-ságodról vallani a hasonló helyzetben levők előtt.


Régebbi korokban biztosan voltak anonim keresztény klubok, de mióta nem küldik máglyára a másképp gondolkodókat kevesebb szükség van arra, hogy rejtőzködjenek.

2010. szept. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi értelme van a te anonim kereszténységednek? Kinek segítesz vele?
2010. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kinek segítek vele?Nem tudom.Vannak emberek akik valahová tartozni akarnak,és ilyenkor álltalában valamilyen egyházat vagy közösséget keresnek.Sokan még a Bibliai írásokat sem ismerik és nem tudják,hogy mi Isten erkölcsi útmutatója.Azok az emberek akik nem tartoznak semmilyen felekezethez,de egyébként tisztességesen élnek (Istennek tetszetősen)öntudatlanul is keresztényi mivoltjukat mutatják ki.Nem kell feltétlenül valahová tartozni,csak legyünk önmagunk.(ahol 3-4en összegyülnek az én nevemben,Én ott vagyok.)Otthon a családdal is megtehetjük,hogy imádkozunk Istenhez.Általában amikor valaki belép egy szektába,szervezetbe,stb gyökeresen megváltozik.Sokszor a család és a barátok sinylík meg a dolgot.Anonym Kereszténynek lenni annyi,hogy névtelenül élünk keresztényi életet bárminemü hovatartózás nélkül.
2010. szept. 5. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:

van olyan keresztény egyházi teológiai irányzat, ami használja ezt a fogalmat

szerintem hibásan

2010. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik azt gondolják, maguknak megtartják a hitüket, hisznek a maguk módján, nincs szükségük az egyházra stb.

Ez alapvetően ellentétes a Jézus tanításával.

Nem attól lesz valaki keresztény, hogy tisztességesen él, hanem hogy Jézust követi. (Maga a szó is ezt jelenti.) Jézust pedig nem lehet magányosan követni. Szükségünk van arra, hogy valahol halljuk a Jézusról szóló igehírdetést, hogy más keresztényekkel közösségben lehessünk, egymás hite által is erősödhessünk. Keresztényként nem önmagad kell legyél, hanem az, akivé Isten akar formálni, és ehhez a közésségre is szükség van. Természetesen otthon is lehet (kell) imádkozni, Bibliát olvasni, de ez nem pótolja a gyülekezet közösségét, a beszélgetést, közös igeolvasást, hallgatást, éneklést, közös imádságot. Olyan ez mint a tűzben égő fadarabok. Ha kiveszel egy fát a tűzből, az hamar kialszik.

A szekták persze más kérdés. Ahol a Bibliával ellentétes tanítás vagy gyakorlat van, az romboló.

Keresd meg azt a gyülekezetet, egyházat, ahol jól érzed magad az emberek között, és ahol megérted Isten szavát.

2010. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Épp az a szektás, amit te kitaláltál.. :)

Mindig így kezdődött, valakinek nem tetszettek az egyházak/gyülekezetek és elkezdte saját kis csoportba szervezni az embereket.

2010. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ráéreztél valamire, de a fogalom létezik, szóval nem te találtad ki.

Azokat az embereket nevezik anoním keresztényeknek, akik elvileg nem hívők, lehet, hogy nem is tudnak Krisztusról, de a keresztény (vagy inkább természeti) törvény szerint élnek. (Pl. segítik embertársaikat, nem törnek házasságot, stb.)

Bocs, ha már valaki megírta, de nem olvastam végig a válaszokat.

2010. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez miért lenne szektás?Én nem akarok felekezetett alapítani,csak kérdeztem valamit.Sajnos még nem tudok olyan egyházat amelyik azon a bizonyos keskeny úton járna.Megjegyzés:Isten nem lakik ember alkotta templomokban.-Apcsel 17:24,25.7:48.Az igaz egyház élő kövekből álló szellemi templom.-1Pt2:5,6.Istent szellemmel és igazsággal kell imádni.-Jn4:24.Ezen írások alapján én otthon is imádhatom Istent felekezeti hova tartózás nélkül.Szokták kérdezni,hogy milyen vallású vagy?Én azt felelem:Keresztény.Katolikus vagy Református esetleg valami más?Én:Ez sem az sem,csak keresztény.(névtelenül)
2010. szept. 5. 16:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.

még...

sajnos.:S

2010. szept. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!