Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azokhoz szól a kérdésem akik...

Azokhoz szól a kérdésem akik hisznek Istenben. Szerintetek ez miattam történt és a kérésem miatt? A többi a folytatásban

Figyelt kérdés

Jó pár hete gondolkodtam, hogy kérjem e az oltást covid miatt. Kértem az Istent, hogy küldjön jelet, hogy mihez kezdjek. Aztán két hete édesapám beteg lett, nagyon rossz állapotban kórházba került covid miatt.. Sajnos a hétvégén meghalt. Én most magamat hibáztatom a halála miatt. Mert szerintem ez volt a jel. De én így ezzel a tudattal nem tudok így élni. Nagyon szomorú és dühös vagyok a halála miatt. Egy nagyon jó embert veszítettünk el. És most még lelkiismeret furdalásom is van. Én nem tudom mihez kezdjek.

Csak olyan írjon aki valóban vallásos. Köszönöm


2021. nov. 24. 11:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Hatalmas Allah màr születése előtt eldöntötte hogy Édesapàd és mi mindannyian meddig élünk.


Te nem vagy hibàs Édesapàd halàla miatt. Nyugodj meg. És részvétem.


Mindemellett ez lehet egy jel szàmodra is, hogy mit tegyél. De ezt neked kell eldöntened hogy miként értelmezed az oltàsra vagy egyébbre nézve a történteket.


Allah a nehézségek utàn könnyebbséget ad !

2021. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha meghal egy rokona az embernek akkor elég gyakran előfordul szerintem hogy akiket hátra hagyott azok magukat okolják valamilyen módon. Főleg ha nincs nagyon kit okolni, nincs kire haragudni.


Ehhez semmi közöd. Rengetegféleképpen lehet jelet küldeni ha tényleg ő volt akkor valószínűleg más oka volt arra hogy ezt tegye.

2021. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvét nyilvánítást.

Apu nem kért oltást. Oltatlanul állt szembe ezzel a vírussal. S

2021. nov. 24. 13:11
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Xd
2021. nov. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
3# Most erre mit lehet mondani? Mintha valaki nem használja a biztonsági övet egy száguldó kocsiban. Ő döntése. Csak aztán ne az Istent okold más rossz döntése miatt.
2021. nov. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
5-ös ez hamis állítás
2021. nov. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5# Indokold meg, hogy miért.
2021. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Őszinte részvétem :-(

Nincsen okod sem magadat, sem Isten hibáztatni a történtek miatt!

Még csak feltételezni is borzasztó, hogy Isten ilyen jelet adott volna neked, vagy így tudatta veled mit tegyél!

Ha beoltatod magadat, az a TE döntésed lesz! Ha nem, az is a TE döntésed, mint ahogyan az elhunyt édesapád is maga döntött! Sajnos rosszul. Bizonyára ő is a sok sok (félre) tájékoztatás miatt bizonytalan, mint ahogyan talán te is. De látod a tények mit bizonyítanak.

Azt mondják, a járványban meghaltak sokat szenvednek előtte a betegségtől. Talán ezért is jó lett volna neki. A környezetemben rengetegen elkapják ezt a vírust, de többnyire otthon vészelik át.....szóval minden eset más. Talán ezért nehéz a döntés. De egy bizonyos: meg kell hoznod!

2021. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

őszinte részvétem!


Amikor ilyen tragédiák történnek, az emberek hajlamosak úgy érezni, hogy valamiképpen felelősek érte. Gyakran ez teljesen ártatlan dolog, pl. az eseményt megelőző gondolatok, érzések. Ez azért van, mert az emberi elme úgy működik, hogy összefüggéseket lát ott, ahol nincs.

Nyugodj meg teljesen: a gondolatoknak nincsenek varázserejük. Isten semmit nem tesz meg csak azért, mert mi kérjük. Ha jelet akart neked adni, arra sok más lehetősége is lett volna. Nem tudjuk, miért döntött úgy Isten, hogy most kellett édesapádnak meghalnia, de BIZTOSAN nem azért, mert te "jelet kértél". Ha valaki valakinek konkrétan a halálát kéri, és bekövetkezik, akkor sem amiatt, mert ő kérte.


Nyugodtan félreteheted ezt: elég rettenetes nagy baj, hogy meghalt édesapád, ne nyomasszon még ez is.


Ettől függetlenül okulhatsz belőle és beoltathatod magad, bár ez a te dolgod.

Vigasztalást kívánok!

2021. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Először is őszinte részvétem, nekem is hunyt el rokonom covidban, bár akkor még nem volt elegendő oltás, csak éppen kezdték oltani az embereket.


"Én most magamat hibáztatom a halála miatt."

Felesleges, mert egyrészt lehet nem tőled kapta el, másrészt úgy is tovább tudod adni, ha fertőzött vagy. Tehát abban biztosak lehetünk, hogy téged ezért nem terhel felelősség.

Írtad, hogy nem oltatta be magát, gondolom már idősebb korban is volt, ő vállalta ennek kockázatát, pontosan tudta, hogy bele is halhat. Valószínűleg ezt mérlegelte is. Sajnos be is bekövetkezett.


"Kértem az Istent, hogy küldjön jelet, hogy mihez kezdjek."

Erre pedig hívő keresztényként mondom, hogy ezért végtelenül káros a vallási fundamentalizmus. Te rendkívül rossz úton jársz, hidd el, nem Krisztus útját járod. Ez már Istennek egyfajta kísértése, amiről szó van.

Egyébként a különböző felekezetek mind kérték a híveket, hogy oltassák be magukat, jelentek meg püspöki körlevelek is. De édesapád halálát már veheted isteni jelnek, hogy oltasd be magad.

2021. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!